Street Photography Awards 2019 – najlepsze zdjęcia uliczne według Lensculture

Street Photography Awards 2019 – najlepsze zdjęcia uliczne według Lensculture

Street Photography Awards 2019 – najlepsze zdjęcia uliczne według Lensculture
Źródło zdjęć: © © Graeme Heckels / II miejsce / Zdjęcie pojedyncze / [www.lensculture.com](https://www.lensculture.com/2019lensculturestreetphotographyawardwinners?modal=ilyashtutsathewinnerofstreetphotographyawards2019)
Marcin Watemborski
13.06.2019 13:07, aktualizacja: 13.06.2019 15:07

Redakcja Lensculture organizuje wiele konkursów fotograficznych dla miłośników różnych dziedzin. Jednym z nich jest Street Photography Awards, w którym wybierane są najlepsze zdjęcia uliczne danego roku.

Lensculture chce skupić w jednym miejscu współczesnych twórców fotografii ulicznej. Z wielu prac wybrano 6 zwycięzców i 25 finalistów. Prace tych pierwszych prezentujemy wam dzisiaj. Według redakcji portalu Lensculture to oni reprezentują kierunek rozwoju współczesnej fotografii, jako medium dokumentującego codzienność.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

Pierwsze miejsce w konkursie na serię zdjęć zdobył Sevil Alkan, prezentując kwadratowe czarno-białe kadry z Turcji. Jego opowieść ”Stray Dog” (”Bezdomny pies”) pokazuje izolację w przestrzeni miejskiej. Zdjęcia są bardzo graficzne, z zaznaczeniem geometrii miasta.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/6]

Drugie miejsce w cyklach przypadło Sergiejowi Medwedczikowowi fotografującemu na Syberii. Trzecie zaś trafiło do Haluka Safiego za materiał opowiadający o tureckim morzu.

Obraz
© © Nosrat Jafari / I miejsce / Zdjęcie pojedyncze / [www.lensculture.com](https://www.lensculture.com/2019lensculturestreetphotographyawardwinners?modal=ilyashtutsathewinnerofstreetphotographyawards2019)

Mistrzem zdjęć pojedynczych został Nosrat Jafari z Iranu. Jego zdjęcie przedstawia starszego mężczyznę oraz muchę na pierwszym planie. Ze względu na grę perspektywą, owad wydaje się ogromny, a staruszek wygląda jakby był przerażony.

Obraz
© © Ilja Sztuts / III miejsce / Zdjęcie pojedyncze / [www.lensculture.com](https://www.lensculture.com/2019lensculturestreetphotographyawardwinners?modal=ilyashtutsathewinnerofstreetphotographyawards2019)

Drugie miejsce to kadr Graeme Heckels z Tajlandii i zabawa we wpasowanie elementu ludzkiego w krajobraz miejski. Ważną wolę odegrały tutaj kruki, które mogą kojarzyć się z twórczością Edgara Allana Poe lub Alfreda Hitchcocka. Trzecia nagroda wpadła w ręce Ilji Sztutsa z Rosji. Fotograf zagrał kolorem i sfotografował niemalże czerwonowłosą kobietę na tle żołnierzy w czerwonych beretach.

Więcej informacji znajdziecie na stronie konkursu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)