Neutral Density Photography Awards 2017 – Polacy na podium!

Neutral Density Photography Awards 2017 – Polacy na podium!

Głównym założeniem konkursu Neutral Density Photography Awards jest promowanie fotografii wysokiej jakości – nie tylko pod względem treści, ale i formy. Co roku poprzeczka stawiana jest coraz wyżej i wyżej.
Głównym założeniem konkursu Neutral Density Photography Awards jest promowanie fotografii wysokiej jakości – nie tylko pod względem treści, ale i formy. Co roku poprzeczka stawiana jest coraz wyżej i wyżej.
Źródło zdjęć: © © Francesco Pistilli / Grand Prix / [ndawards.net](https://ndawards.net/)
Marcin Watemborski
28.11.2017 12:54, aktualizacja: 30.11.2017 13:24

Co roku obserwujemy wiele wspaniałych prac wyróżnionych na konkursie ND Photography Awards. Poziom tego współzawodnictwa jest niezwykle wysoki, co dodatkowo podkreśla to, że nasi polscy fotografowie są naprawdę dobrzy! Reprezentacja naszych rodaków w tegorocznej edycji jest dość spora. Zobaczcie sami.

Od czterech lat magazyn ND organizuje konkurs, w którym coraz częściej pojawiają się polskie nazwiska. Fotografowie zmagają się w pięciu kategoriach: Architektura, Fotografia Prasowa, Fotografia Artystyczna, Natura, Ludzie oraz w kategorii specjalnej. W konkursie mogą brać udział amatorzy oraz profesjonaliści.
Od czterech lat magazyn ND organizuje konkurs, w którym coraz częściej pojawiają się polskie nazwiska. Fotografowie zmagają się w pięciu kategoriach: Architektura, Fotografia Prasowa, Fotografia Artystyczna, Natura, Ludzie oraz w kategorii specjalnej. W konkursie mogą brać udział amatorzy oraz profesjonaliści.© © Francesco Pistilli / Grand Prix / [ndawards.net](https://ndawards.net/)
Zanim jednak o naszych rodakach – zwróćmy uwagę na główną nagrodę. Grand Prix otrzymał Francesco Pistilli z Włoch za materiał ”Lices in Limbo”. Dokument dotyka problemu imigrantów, mieszkających w okolicach dworca autobusowego w Belgradzie. Nie stać ich na wynajem mieszkań, warunki, w których żyją, są tragiczne. Podobna tematyka przejawia się w wielu konkursach fotograficznych, co wskazuje na to, ze to poważny problem.
Zanim jednak o naszych rodakach – zwróćmy uwagę na główną nagrodę. Grand Prix otrzymał Francesco Pistilli z Włoch za materiał ”Lices in Limbo”. Dokument dotyka problemu imigrantów, mieszkających w okolicach dworca autobusowego w Belgradzie. Nie stać ich na wynajem mieszkań, warunki, w których żyją, są tragiczne. Podobna tematyka przejawia się w wielu konkursach fotograficznych, co wskazuje na to, ze to poważny problem.© © Francesco Pistilli / Grand Prix / [ndawards.net](https://ndawards.net/)
Odkryciem Roku według jurorów konkursu okazała się Eriko Kaniwa z Japonii. Fotografka zaprezentowała we współzawodnictwie tryptyk (dzieło złożone z trzech części), na którym pojawiły się święte skały – Meoto Iwa. Jest to fragment obszerniejszego materiału, realizowanego od dwóch lat. Jego główną tematyką są symbole i kultura Kraju Kwitnącej Wiśni.
Odkryciem Roku według jurorów konkursu okazała się Eriko Kaniwa z Japonii. Fotografka zaprezentowała we współzawodnictwie tryptyk (dzieło złożone z trzech części), na którym pojawiły się święte skały – Meoto Iwa. Jest to fragment obszerniejszego materiału, realizowanego od dwóch lat. Jego główną tematyką są symbole i kultura Kraju Kwitnącej Wiśni.© © Eriko Kaniwa / Odkrycie Roku / [ndawards.net](https://ndawards.net/)
Teraz część, na którą czekali wszyscy – Polacy wyróżnieni na podium. Silna reprezentacja polskich fotografów na międzynarodowym konkursie to zdecydowanie powód do dumy. Dobrze jest patrzeć na to, jak świadomość obrazu odradza się wśród rodzimych twórców. Mam nadzieję, że za rok zobaczymy jeszcze więcej polskich nazwisk.
Teraz część, na którą czekali wszyscy – Polacy wyróżnieni na podium. Silna reprezentacja polskich fotografów na międzynarodowym konkursie to zdecydowanie powód do dumy. Dobrze jest patrzeć na to, jak świadomość obrazu odradza się wśród rodzimych twórców. Mam nadzieję, że za rok zobaczymy jeszcze więcej polskich nazwisk.© © Adam Żądło / II miejsce w kat. Fotografia Artystyczna / Konceptualna / [ndawards.net](https://ndawards.net/)
Wśród nagrodzonych w konkursie Neutral Density Photography Awards 2017 znaleźli się: Rafał Nebelski (I miejsce w kat. Natura / Krajobraz), Anna Tokarska (I miejsce w kat. Fotografia Artystyczna / Inne), Ewa Ćwikła (I miejsce w kat. Fotografia Artystyczna / Konceptualna), Adam Żądło (II miejsce w kat. Fotografia Artystyczna / Konceptualna), Maura Ładosz (II miejsce w kat. Fotografia Artystyczna / Nagość), Marta Kochanek (II miejsce w kat. Ludzie / Inne), Marzena Kolorz (III miejsce w kat. Ludzie / Inne), Tomasz Lewandowski (III miejsce w kat. Architektura / Inne), Maciej Nowacki (III miejsce w kat. Edytorial / Sport), Monika Cichoszewska (I miejsce w kat. Natura / Drzewa; I miejsce w kat. Ludzie/ Rodzina; II miejsce w kat. Ludzie / Moda), Jacek Krefft (I miejsce w kat Natura / Dzika przyroda); I miejsce w kat. Ludize / Inne), Norbert Pietraszek (I miejsce w kat. Ludzie / Moda), Tomasz Okoniewski (II miejsce w kat. Fotografia Prasowa / Historia) oraz Michał Konrad (II miejsce w kat. Ludzie / Autoportret).
Wśród nagrodzonych w konkursie Neutral Density Photography Awards 2017 znaleźli się: Rafał Nebelski (I miejsce w kat. Natura / Krajobraz), Anna Tokarska (I miejsce w kat. Fotografia Artystyczna / Inne), Ewa Ćwikła (I miejsce w kat. Fotografia Artystyczna / Konceptualna), Adam Żądło (II miejsce w kat. Fotografia Artystyczna / Konceptualna), Maura Ładosz (II miejsce w kat. Fotografia Artystyczna / Nagość), Marta Kochanek (II miejsce w kat. Ludzie / Inne), Marzena Kolorz (III miejsce w kat. Ludzie / Inne), Tomasz Lewandowski (III miejsce w kat. Architektura / Inne), Maciej Nowacki (III miejsce w kat. Edytorial / Sport), Monika Cichoszewska (I miejsce w kat. Natura / Drzewa; I miejsce w kat. Ludzie/ Rodzina; II miejsce w kat. Ludzie / Moda), Jacek Krefft (I miejsce w kat Natura / Dzika przyroda); I miejsce w kat. Ludize / Inne), Norbert Pietraszek (I miejsce w kat. Ludzie / Moda), Tomasz Okoniewski (II miejsce w kat. Fotografia Prasowa / Historia) oraz Michał Konrad (II miejsce w kat. Ludzie / Autoportret).© © Rafał Nebelski / I miejsce w kat. Natura / Krajobrazy / [ndawards.net](https://ndawards.net/)
Jesteśmy dumni z tego, że tak wiele Polaków pojawiło się w konkursie. Wszystkim serdecznie gratulujemy i wierzymy, że za rok pojawi się was jeszcze więcej! Łapcie za aparaty i działajcie śmiało.
Jesteśmy dumni z tego, że tak wiele Polaków pojawiło się w konkursie. Wszystkim serdecznie gratulujemy i wierzymy, że za rok pojawi się was jeszcze więcej! Łapcie za aparaty i działajcie śmiało.© © Maura Ładosz / II miejsce w kat. Fotografia Artystyczna / Nagość / [ndawards.net](https://ndawards.net/)
Więcej informacji o konkursie znajdziecie na stronie internetowej.
Więcej informacji o konkursie znajdziecie na stronie internetowej.© © Marta Kochanek / II miejsce w kat. Ludzie / Inne / [ndawards.net](https://ndawards.net/)
Obraz
© © Norbert Pietraszek / I miejsce w kat. Ludzie / Moda / [ndawards.net](https://ndawards.net/)
Obraz
© © Ewa Ćwikła / I miejsce w kat. Fotografia Artystyczna / Konceptualne / [ndawards.net](https://ndawards.net/)
Obraz
© © Marzena Kolarz / III miejsce w kat. Ludzie / Inne / [ndawards.net](https://ndawards.net/)
Obraz
© © Tomasz Lewandowski / III miejsce w kat. Architektura / Inne / [ndawards.net](https://ndawards.net/)
Obraz
© © Tomasz Okoniewski / II miejsce w kat. Fotografia Prasowa / Historia / [ndawards.net](https://ndawards.net/)
Obraz
© © MIchał Konrad / II miejsce w kat. Ludzie / Autoportret / [ndawards.net](https://ndawards.net/)
Obraz
© © Jacek Krefft / I miejsce w kat. Ludzie / Inne / [ndawards.net](https://ndawards.net/)
Obraz
© © Monika Cichoszewska / I miejsce w kat. Ludzie / Rodzina / [ndawards.net](https://ndawards.net/)
Obraz
© © Maciej Nowacki / III miejsce w kat. Edytorial / Sporty / [ndawards.net](https://ndawards.net/)
Obraz
© © Anna Tokarska / I miejsce w kat. Fotografia Artystyczna / Inne / [ndawards.net](https://ndawards.net/)
Obraz
© © Monika Cichoszewska / I miejsce w kat. Natura / Drzewa / [ndawards.net](https://ndawards.net/)
Obraz
© © Jacek Krefft / I miejsce w kat. Natura / Dzika przyroda / [ndawards.net](https://ndawards.net/)
Obraz
© © Monika Cichoszewska / II miejsce w kat. Ludzie / Moda / [ndawards.net](https://ndawards.net/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)