Nowa aktualizacja Photoshopa CC pozwoli wam wybrać całą postać w automatycznym zaznaczeniu

Adobe właśnie zaprezentowało nowe, niesamowite narzędzie do zaznaczania, które pojawi się w najnowszej wersji Photoshopa CC. Funkcja Select Subject będzie pozwalać na automatyczne zaznaczanie jednym kliknięciem.

Selekcje i zaznaczenia to jedno z bardziej wymagających zajęć w Photoshopie, jeżeli nasz obiekt nie znajduje się na jednolitym tle to dokładne go wycięcie z tła zajmuje dużo czasu. “Select Subject”, czyli Zaznacz Obiekt to mowa funkcja, która wykorzystuje uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję Adobe Sensei do rozpoznawania przedmiotów na zdjęciach i umożliwia ich zaznaczenie i wygodne wycięcie z tła.

Obecnie do zaznaczania wykorzystujemy Szybką Selekcję, Magiczną Różyczkę, albo Lasso, jednak już w kolejnej wersji Photoshopa CC zaznaczanie obiektów może być znacznie łatwiejsze. Narzędzie Zaznacz Obiekt za pomocą jednego klinięcia będzie dawać punkt startowy, który pozwoli znacznie przyspieszyć proces zaznaczania. Następnie wystarczy delikatnie poprawić selekcję i gotowe. Funkcja będzie także aktywna przy innych selekcjach i maskach, dzięki czemu można będzie je edytować za jej pomocą.

Zerknijcie na demo, które rzeczywiście robi wrażenie. Oczywiście przetestujemy tę funkcję jak tylko zostanie wprowadzona do najnowszej wersji Photoshopa CC.

Zobacz również: Jak dodać wyrazu oczom w portrecie?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Nadchodzi nowa, pełnoklatkowa lustrzanka Nikona z serii 7XX? Flickr: subiektywny przegląd zdjęć tygodnia 23 Targi Photokina przechodzą wielkie zmiany - będą odbywać się co roku Koniec epoki: ostatnia rolka filmu Kodachrome wywołana III Photo Summer Day Letni Festiwal Fotograficzny na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej Harvard pozwany za czerpanie korzyści ze zdjęć niewolników z 1850 roku Adobe Lightroom 2.7 i Camera RAW 5.7 oficjalnie Katedra Notre Dame. Zdjęcia przed i po pożarze Dowiedz się, jak prowadzić swój biznes fotograficzny na specjalnej konferencji Pracownica agencji reklamowej usłyszała zarzut za wykorzystanie zdjęcia ofiary ZOMO Sesja dla Polany. Profesjonalne zdjęcia twojego zwierzaka za pomoc w ratowaniu psów Canon Cinema RoadShow już we wrześniu

Popularne w tym tygodniu:

Zmarł Robert Freeman. Autor słynnych okładek albumów Beatlesów Powódź w Wenecji: Historyczne miasto na wodzie tonie, lecz wygląda przy tym pięknie Darktable 3.0: darmowy konkurent Lightrooma ma nowy interfejs David Burnett fotografował wielkim formatem przesłuchanie w sprawie Trumpa Kobieta prawie zginęła robiąc zdjęcia w Wielkim Kanionie 25 lat więzienia dla fotografa za nadużycia seksualne Kostaryka: #stopanimalselfies, czyli nie rób selfie z dzikimi zwierzętami 17-latek zginął podczas sesji na torach kolejowych Fujifilm Neopan Acros 100 II w dwóch formatach. Dostawy już w listopadzie Adobe Photoshop CC 2020, nowe aplikacje mobilne i aktualizacje w pigułce Adobe MAX 2019: Nowe projekty wykryją manipulacje, zmienią światło i więcej Kodak odnotował wzrost sprzedaży o 21 proc., lecz ciągle jest na minusie