Nowa aktualizacja Photoshopa CC pozwoli wam wybrać całą postać w automatycznym zaznaczeniu

Adobe właśnie zaprezentowało nowe, niesamowite narzędzie do zaznaczania, które pojawi się w najnowszej wersji Photoshopa CC. Funkcja Select Subject będzie pozwalać na automatyczne zaznaczanie jednym kliknięciem.

Selekcje i zaznaczenia to jedno z bardziej wymagających zajęć w Photoshopie, jeżeli nasz obiekt nie znajduje się na jednolitym tle to dokładne go wycięcie z tła zajmuje dużo czasu. “Select Subject”, czyli Zaznacz Obiekt to mowa funkcja, która wykorzystuje uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję Adobe Sensei do rozpoznawania przedmiotów na zdjęciach i umożliwia ich zaznaczenie i wygodne wycięcie z tła.

Obecnie do zaznaczania wykorzystujemy Szybką Selekcję, Magiczną Różyczkę, albo Lasso, jednak już w kolejnej wersji Photoshopa CC zaznaczanie obiektów może być znacznie łatwiejsze. Narzędzie Zaznacz Obiekt za pomocą jednego klinięcia będzie dawać punkt startowy, który pozwoli znacznie przyspieszyć proces zaznaczania. Następnie wystarczy delikatnie poprawić selekcję i gotowe. Funkcja będzie także aktywna przy innych selekcjach i maskach, dzięki czemu można będzie je edytować za jej pomocą.

Zerknijcie na demo, które rzeczywiście robi wrażenie. Oczywiście przetestujemy tę funkcję jak tylko zostanie wprowadzona do najnowszej wersji Photoshopa CC.

Zobacz również: Prosty efekt retro w Adobe Photoshop

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Błędy w nowej wersji Photoshopa CC Laureaci Prix de la Photographie Paris 2019 wyłonieni. Wśród nich Szymon Brodziak Mały quiz fotograficzny nr 10 Nagrodzone prace w konkursie LensCulture Exposure Awards 2015. Dominika Gęsicka wśród finalistów Policja wykorzystała drona żeby odnaleźć ofiarę gwałtu Flickr nie usunie zdjęć na licencji Creative Commons Czy w Sony a7R III zobaczymy 80-megapikselową matrycę? Jestem Nikon D5. Pojawiły się pierwsze zdjęcia nowej lustrzanki FOTOdoradca: nowy magazyn fotograficzny Poruszające zdjęcie z powodzi, dwukrotnie nagrodzone Grand Press Photo. Poznaj jego historię Pokaż swoją drogę na zdjęciach i wygraj cenne nagrody od firmy ASUS! Www sieci: Strinnger

Popularne w tym tygodniu:

Adobe Premiere Pro 14.2 zyskuje potężne wsparcie kart graficznych NVIDIA Capture One 20 w specjalnej wersji do aparatów marki Nikon Shutterstock zmienia sposób rozliczeń. Fotografowie są wściekli i robią petycję