Adobe Photoshop Elements 14 - czy nowa wersja może zastąpić pełnego Photoshopa?

Shake Reduction
Shake Reduction
Marcin Falana

28.09.2015 12:38, aktual.: 26.07.2022 19:29

Adobe zaprezentowało nową wersję aplikacji Photoshop Elements 14 do zdjęć i Premiere Elements do obróbki wideo. Zapowiada się dużo nowych funkcji, które mogą zastąpić dużego Photoshopa.

Pod względem funkcji związanych z obróbką zdjęć Photoshop Elements 14 zapowiada wiele nowych rozwiązań. Funkcja Shake Reduction pozwala na usuwanie poruszenia na zdjęciach za pomocą jednego kliknięcia. Natomiast Dehaze usuwa zamglenie i rozmycie spowodowane przez wilgoć w powietrzu, co jest szczególnie pomocne przy fotografii krajobrazowej. Funkcja zaczerpnięta wprost z Photoshopa CC.

Dehaze
Dehaze

Koleje nowości to funkcja Speed Guided Edit, która pozwala na dodawanie rozmycia do zdjęć akcji, oraz Guided Edit, która będzie pomocna przy kadrowaniu do konkretnego rozmiaru. Użytkownicy Photoshop Elements 14 dostają także do dyspozycji nowe narzędzie Fine Detail Selection do zaznaczania włosów ludzi i zwierząt za pomocą prostego malowania, po zaznaczeniu resztą zajmuje się oprogramowanie.

Get Started with Photoshop Elements 14

Ulepszono także wyszukiwanie zarówno pod względem osób, program Photoshop Elements rozpoznaje twarze na zdjęciach i grupuje fotografie według osób, dzięki czemu można łatwo znaleźć. Ale także miejsc i wydarzeń. Poprawiono też możliwości łatwych poprawek, przez sugestię pięciu filtrów, które najbardziej pasują do naszego zdjęcia.

Photoshop Elements 14 będzie sprzedawany w tradycyjnej dystrybucji, a więc po zakupie klient otrzymuje dożywotnią licencję. W przeciwieństwie do pełnego Photoshopa, który jest sprzedawany tylko w abonamencie Creative Cloud.

Standardowa dystrybucja jest kolejnym plusem Elements, który przemawia do osób początkujących. Photoshop Elements 14 kosztuje 102,09 euro i ok 82 euro jako aktualizacja.

Czy rzeczywiście Photoshop Elements 14 może zastapić dużego Photoshopa? Profesjonalistom oczywiście nie, ale wielu amatorów nawet zaawansowanych nie potrzebuje rozbudowanej, graficznej funkcjonalności Photoshopa, wystarczy im spokojnie Photoshop Elements, które jak widać nadąża za najnowszymi funkcjami starszego brata.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)