Aktualizacja Photoshopa CC wprowadza automatyczne zaznaczenia. To duży przeskok!

Aktualizacja Photoshopa CC wprowadza automatyczne zaznaczenia. To duży przeskok!
Marcin Falana

25.01.2018 07:11, aktual.: 26.07.2022 18:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najnowsza wersja Photoshopa CC wprowadza narzędzie do automatycznego zaznaczania postaci na zdjęciu. Funkcja Select Subject ma pozwalać na selekcję jednym kliknięciem. Sprawdziliśmy, jak to działa.

W listopadzie Adobe chwaliło się, że w kolejnej wersji Photoshopa CC pojawi się nowe narzędzie do automatycznego zaznaczania postaci na zdjęciu. Selekcje i zaznaczenia to jedno z bardziej wymagających zadań w Photoshopie. Jeżeli nasz obiekt nie znajduje się na jednolitym tle to dokładne wycięcie go zajmuje dużo czasu.

Photoshop Sneak Peek: Select Subject in Photoshop CC

Dotychczas do zaznaczania wykorzystywaliśmy Szybką Selekcję, Magiczną Różczkę, albo Lasso, jednak od wersji 19.1 Photoshop wprowadza funkcję Select Subject, czyli Zaznacz Obiekt. Wykorzystuje ona uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję Adobe Sensei do rozpoznawania przedmiotów na zdjęciach i umożliwia ich zaznaczenie oraz wygodne wycięcie z tła.

Obraz

Postanowiliśmy sprawdzić na szybko czy rzeczywiście Select Subject ma potencjał do przyspieszenia bardziej zaawansowanych zaznaczeń. Wybrałem kilka zdjęć portretowych z różnymi tłami i muszę przyznać, że oprogramowanie całkiem dobrze rozpoznaje postaci i dość dobrze je zaznacza.

Obraz

Poza niektórymi oczywistymi wpadkami, jak zlanie się białej bluzki z białym tłem, czy przedłużenie łokcia Select Subject radzi sobie bardzo dobrze. Funkcja jest aktywna przy innych selekcjach i maskach, dzięki czemu można ją edytować za ich pomocą.

Obraz
Obraz

W przypadku systemu Windows wersja 19.1 oferuje wsparcie dla monitorów o wysokiej gęstości - umożliwia płynne przełączanie między monitorami o różnych rozdzielczościach i rozmiarach. Na koniec użytkownicy systemu Windows otrzymują również zaawansowaną obsługę tarczy systemu Windows, która może teraz dostosowywać ustawienia pędzla podczas malowania. Wcześniej można było tylko zmieniać ustawienia między pociągnięciami pędzla, ale teraz można dostosować rozmiar pędzla, krycie i inne ustawienia podczas rysowania.

Obraz

Więcej informacji znajdziecie na blogu Adobe.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)