Efekt miniatury w 5 minut w Adobe Photoshop CC [wideoporadnik]

Moda na efekt miniatury nie przemija. Wręcz przeciwnie: tilt-shift staje się coraz bardziej popularny. Dziś pokażę Wam, jak osiągnąć taki efekt przy wykorzystaniu nowego Adobe Photoshop CC.

Obiektywy tilt-shift zostały stworzone przede wszystkim do fotografii architektury, gdzie zachowanie poziomych i pionowych linii ma priorytetowe znaczenie. Jednak dzięki tego typu obiektywom możemy również osiągać ciekawe efekty rozmycia, co jest obecnie bardzo popularne. Niestety obiektywy tilt-shift są bardzo drogie, a efekt symulacji rozmycia z powodzeniem można osiągnąć w Photoshopie.

Ponad dwa lata temu pokazywałem jak go osiągnąć przy pomocy Photoshopa CS5, który nie był wyposażony w dedykowane narzędzie rozmycia. Dziś, przy użyciu galerii rozmyć stworzenie tego efektu jest bajecznie proste. Trzeba jednak pamiętać, żeby zachować umiar, a zdjęcia z tym efektem powinny być raczej tylko miły dodatkiem.

Zobacz również: Jak wykorzystać narzędzia korekcji skóry w Adobe Photoshopie?

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Fotografia mody bez wychodzenia z domu - jak zacząć? Frymografia: Mniej daje więcej 4 rzeczy, które robi każdy fotograf (albo wkrótce zacznie) Oddajcie nam analogowość! Adobe Lightroom - jak obrobić jedno zdjęcie na kilka sposobów nie tracąc ustawień? [wideoporadnik] Przepis na zdjęcie - pół na pół Zdjęcia ze smakiem, czyli domowa fotografia kulinarna [poradnik] Nie bój się Lightrooma, czyli jak bezboleśnie opuścić Bridge i Camera RAW Błyskawiczna poprawa kolorystyki skóry [wideoporadnik] Obiektyw tilt-shift do miniatur za 100 zł, czyli fotograficzny recykling Fotografia produktowa - jak zacząć? Organizujemy domowe studio [poradnik] Frymografia: Poskramiać i podsycać Jak cię widzą, tak cię piszą - przegląd szablonów Wordpress na portfolio fotografa Mój przepis na zdjęcie - papuga Zaznaczanie nieostrości w Adobe Photoshop CC 2014 - jak sprawdza się nowe narzędzie? [wideoporadnik] Włączamy lampy i robimy zdjęcia! Kilka sposobów na oświetlenie portretowe w studio 7 niedrogich obiektywów, które warto mieć Idealny aparat na wyjazd. Subiektywnie o sprzęcie po powrocie z Dubaju Kompletujemy sprzęt studyjny - od czego zacząć, żeby nie stracić fortuny? Mój przepis na zdjęcie - księżyc z wielokrotną ekspozycją Fotografowie opowiadają, jak się reklamować, aby zdobywać klientów Stypendia i granty, czyli jak sfinansować swój projekt fotograficzny Podstawy światła błyskowego. Jakiego typu lampy wybrać?

Popularne w tym tygodniu:

The Same Day Wedding Project (TSDWP) – pierwszy tak wymagający i zwariowany projekt w naszej karierze