Efekt tilt-shift w Photoshopie [wideoporadnik]

Efekt tilt-shift w Photoshopie [wideoporadnik]11.08.2011 10:46
fot. Jakub Kaźmierczyk
fot. Jakub Kaźmierczyk
Jakub Kaźmierczyk

Efekt tilt-shift to tuż nie tylko popularne zjawisko w fotografii, ale wręcz moda. Najlepszy efekt tego typu uzyskuje się drogimi obiektywami. W tym wideoporadniku pokażę Wam, jak spróbować osiągnąć efekt tilt-shift w Photoshopie.

Obiektywy tilt-shift są bardzo drogie, a ich użyteczność dość ograniczona w codziennym fotografowaniu , choćby ze względu na brak układu autofocusa. Niewielu fotografów decyduje się zatem na taki wydatek. Szkła tego typu docelowo nie służą do osiągania takiej głębi ostrości, gdyż swoje możliwości pokazują głównie w fotografii architektury, z powodzeniem prostując perspektywę. W ostatnim czasie bardzo modne stało się osiąganie innego efektu, czyli używanie bardzo selektywnej głębi ostrości przy dużych planach zdjęciowych. Dzięki efektowi tilt-shift fotografie wyglądają jak makiety, co - nie da się ukryć - cieszy oko.

W dzisiejszym poradniku pokażę, jak uzyskać namiastkę tego efektu w Photoshopie. Pamiętajcie przy tym, że efekt symulowany w Photoshopie nie zastąpi w pełni odpowiedniego obiektywu.

Efekt Tilt Shift w Adobe Photoshop

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)