Ulepszony filtr „Face-aware Liquify” w Adobe Photoshop CC 2017 stał się jeszcze potężniejszym narzędziem

Ulepszony filtr „Face-aware Liquify” w Adobe Photoshop CC 2017 stał się jeszcze potężniejszym narzędziem

Ulepszony filtr „Face-aware Liquify” w Adobe Photoshop CC 2017 stał się jeszcze potężniejszym narzędziem
Marcin Watemborski
07.11.2016 14:18, aktualizacja: 26.07.2022 18:47

Usprawnione działanie „Face-aware Liquify” to tylko jedna z poprawek zastosowanych w najnowszej wersji Adobe Photoshop CC 2017. Aktualizacja przynosi dodatkowo 7 nowych pędzli oraz prawie 100 szablonów, które przyspieszą pracę.

Adobe Photoshop CC jest obecnie najbardziej zaawansowanym edytorem obrazów, dostępnym na rynku. Dzięki zaangażowaniu firmy w rozwój oprogramowania staje się on jeszcze lepszy przy każdej aktualizacji. Najnowsza wersja wprowadza wiele poważnych zmian.

Hidden Gems in Photoshop CC 2017

W najnowszym wydaniu Adobe Photoshop CC 2017 znajdziemy dwa nowe fonty w formacie Open SVG, 7 nowych pędzli autorstwa Kyle'a Webstera, prawie 100 nowych szablonów, a to nie wszystko. Nowa wersja programu zapewni również dostęp do wyszukiwarki funkcji, samouczków oraz przeszukiwanie zawartości platformy Adobe Stock. Na nowym ekranie startowym znajdziemy możliwość zaczęcia pracy od jednego z gotowych szablonów.

Dodatkowym modyfikacjom uległy funkcje odpowiedzialne za maskowanie oraz zaznaczanie obrazu. Poprawie została poddana również współpraca z Bibliotekami.

Photoshop cc 2017 - Liquify - New Independent Eye Changes

Face-aware Liquify to opcja, która znajduje się tuż pod zwykłym Skraplaniem. Narzędzie pozwala programowi na przeanalizowanie zdjęcia tak, by automatycznie wykrył budowę twarzy i za pomocą suwaków pozwolił retuszerowi na szybkie poprawki.

W ramach edycji możecie poprawić mimikę twarzy, dodając lekki uśmiech, zmienić rozstaw i wielkość oczu oraz wiele innych kwestii, dążąc do stworzenia idealnego portretu. Oczywiście, przy odrobinie wrodzonej kreatywności, to narzędzie może być świetne do wielu innych zadań. Dotychczas ta opcja działała dość dobrze tylko w przypadku, gdy model był zwrócony do obiektywu na wprost.

Ulepszenie funkcji polega na tym, że teraz będziecie mogli edytować ustawienia oczy modela niezależnie od siebie lub symetrycznie. Jeśli potrzebujecie wyrównać tylko jedno z oczu – nie ma najmniejszego problemu – podobnie jest jeśli chcecie ustawić oczy symetrycznie względem siebie.

First Look at Project Felix | Adobe Creative Cloud

Podczas konferencji Adobe MAX, producent zapowiedział również nowe, niezależne oprogramowanie. Project Felix jest przeznaczony do tworzenia trójwymiarowych wizualizacji oraz komponowanie ich z obrazami 2D. Przy czym ma być na tyle intuicyjny, że bez problemu używać go będą mogły osoby na mniej zaawansowanym poziomie obróbki 3D.

Więcej informacji o aktualizacji znajdziecie na stronie internetowej Adobe.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)