Backup 3-2-1 to zasada, którą powinien znać każdy fotograf [wideoporadnik]

3 kopie, 2 typy nośników i 1 kopia poza domem - to zapewni bezpieczeństwo Waszych danych. Ale jak wykorzystać to w praktyce? Podpowiadam w moim wideoporadniku.

Utrata danych to okrutnie bolesne przeżycie. Pół biedy jeśli stracimy dawno oddane i zapłacone zlecenia, do których nie mamy żadnego sentymentu. Jednak idąc tropem prawa Murphiego w razie awarii pewnie stracimy nieoddane zlecenia lub najważniejsze pamiątki naszego życia.

©Jakub Kaźmierczyk

Jest jednak bardzo prosta zasada, dzięki której nasze dane pozostaną maksymalnie bezpieczne. To tzw. zasada 3–2-1, w której, pamiętając o kilku prostych rzeczach, drastycznie obniżamy ryzyko utraty danych. Wszystko wyjaśniam w moim pierwszym odcinku cyklu o archiwizacji danych.

Zobacz więcej artykułów z serii: Poradniki autorskie

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Wyznanie fotografa. Dlaczego nie oddajemy klientom wszystkich zdjęć? 10 pomysłów na zainteresowanie dziecka fotografią Studenci, Wólczanka i łódź podwodna, czyli jak realizowałem ostatni projekt Ćwierć morgi błota, czyli o fotografowaniu ptaków Frymografia: Historii równanie Jak stworzyć ciekawy efekt bokeh [wideoporadnik] Ringflash Quantuum Quadralite Rx400 w praktyce - poza studiem Światło błyskowe w fotografii mody. Jaki sprzęt wybrać? [poradnik] Poradnik dla początkujących: jak wyprodukować zarost w Photoshopie Optymalna archiwizacja i wygodne zarządzanie danymi - radzimy, jak się za to zabrać [poradnik] Czego potrzeba w domowej ciemni fotograficznej? Kiedy zapadnie zmrok, czyli obróbka zdjęć nocnych [wideoporadnik]

Popularne w tym tygodniu:

Kilka prostych pomysłów na zdjęcia wielkanocne z jajkami w roli głównej