Backup 3-2-1 to zasada, którą powinien znać każdy fotograf [wideoporadnik]

3 kopie, 2 typy nośników i 1 kopia poza domem - to zapewni bezpieczeństwo Waszych danych. Ale jak wykorzystać to w praktyce? Podpowiadam w moim wideoporadniku.

Utrata danych to okrutnie bolesne przeżycie. Pół biedy jeśli stracimy dawno oddane i zapłacone zlecenia, do których nie mamy żadnego sentymentu. Jednak idąc tropem prawa Murphiego w razie awarii pewnie stracimy nieoddane zlecenia lub najważniejsze pamiątki naszego życia.

©Jakub Kaźmierczyk

Jest jednak bardzo prosta zasada, dzięki której nasze dane pozostaną maksymalnie bezpieczne. To tzw. zasada 3–2-1, w której, pamiętając o kilku prostych rzeczach, drastycznie obniżamy ryzyko utraty danych. Wszystko wyjaśniam w moim pierwszym odcinku cyklu o archiwizacji danych.

Zobacz więcej artykułów z serii: Poradniki autorskie

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Nie można żyć samą fotografią. Jak poradzić sobie z kryzysem twórczym? Talenty Kuby Dąbrowskiego "Frymografia" - teatr cieni Efektywna obróbka plików RAW [wideoporadnik] 10 sposobów na ładne zdjęcia z wakacji - poradnik (nie)profesjonalny Przed panem dużo pracy, panie Cartier-Bresson Fotografia mody - jak zacząć? [poradnik] Fotografie niczym cebula, czyli jak zrozumieć pracę na warstwach Jak wykonać jesienny portret? [poradnik] Poradnik: zwykła fotografia jako klasyczne dzieło sztuki Rozwiń swe fotograficzne skrzydła z pomocą Bartka Wyrobka! Złota godzina - jak ją wykorzystać w naszych zdjęciach? [poradnik]

Popularne w tym tygodniu:

Jak robić zdjęcia zimą? Te kilka rad zdecydowanie ci pomoże Jak usunąć żółte zabarwienie ze starego obiektywu? Poznaj prosty sposób