Backup 3-2-1 to zasada, którą powinien znać każdy fotograf [wideoporadnik]

3 kopie, 2 typy nośników i 1 kopia poza domem - to zapewni bezpieczeństwo Waszych danych. Ale jak wykorzystać to w praktyce? Podpowiadam w moim wideoporadniku.

Utrata danych to okrutnie bolesne przeżycie. Pół biedy jeśli stracimy dawno oddane i zapłacone zlecenia, do których nie mamy żadnego sentymentu. Jednak idąc tropem prawa Murphiego w razie awarii pewnie stracimy nieoddane zlecenia lub najważniejsze pamiątki naszego życia.

©Jakub Kaźmierczyk

Jest jednak bardzo prosta zasada, dzięki której nasze dane pozostaną maksymalnie bezpieczne. To tzw. zasada 3–2-1, w której, pamiętając o kilku prostych rzeczach, drastycznie obniżamy ryzyko utraty danych. Wszystko wyjaśniam w moim pierwszym odcinku cyklu o archiwizacji danych.

Zobacz również: Zdjęcia ze smakiem, czyli fotografia kulinarna - sprzęt, światło, dodatki i sztuczki

Zobacz więcej artykułów z serii: Poradniki autorskie

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Zdjęcia jedzenia okiem ekspertek. Liczy się naturalność Skandaliczne zdjęcie izraelskiego żołnierza. Co decyduje o tym, że zdjęcia są szokujące? Fotografia ślubna - jaki sprzęt wybrać? [poradnik] 7 rzeczy, o których musisz wiedzieć, jeśli chcesz fotografować krajobrazy Jak wysyłać zdjęcia przez NFC w aparacie? 9 porad, które pozwolą ci lepiej komponować zdjęcia krajobrazów Jak przegrać zdjęcia z aparatu na komputer? Jak fotografować psy, aby pokazać ich prawdziwy charakter? [poradnik] Słuchajmy Zdjęć 5 kroków do zbudowania własnego portfolio [poradnik] Wszystko, co musisz wiedzieć o korektach lokalnych w Adobe Lightroom [wideoporadnik] Jak fotografować owady, by ich nie spłoszyć

Popularne w tym tygodniu:

Edycja plików RAW dla początkujących Jak zamienić smartfona w prawie idealne narzędzie do fotografii? Tomasz Lazar na żywo: O budowaniu profesjonalnego portfolio Jak usunąć zdjęcia z iCloud? Podpowiadamy najprostszy sposób Praca zdalna. Organizacja czasu to podstawa