Backup 3-2-1 to zasada, którą powinien znać każdy fotograf [wideoporadnik]

3 kopie, 2 typy nośników i 1 kopia poza domem - to zapewni bezpieczeństwo Waszych danych. Ale jak wykorzystać to w praktyce? Podpowiadam w moim wideoporadniku.

Utrata danych to okrutnie bolesne przeżycie. Pół biedy jeśli stracimy dawno oddane i zapłacone zlecenia, do których nie mamy żadnego sentymentu. Jednak idąc tropem prawa Murphiego w razie awarii pewnie stracimy nieoddane zlecenia lub najważniejsze pamiątki naszego życia.

©Jakub Kaźmierczyk

Jest jednak bardzo prosta zasada, dzięki której nasze dane pozostaną maksymalnie bezpieczne. To tzw. zasada 3–2-1, w której, pamiętając o kilku prostych rzeczach, drastycznie obniżamy ryzyko utraty danych. Wszystko wyjaśniam w moim pierwszym odcinku cyklu o archiwizacji danych.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Zobacz więcej artykułów z serii: Poradniki autorskie

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Jak otrzymać ok. 20 000 zł z urzędu pracy na fotografowanie - cz. 1 [poradnik] Jak kupować używany sprzęt fotograficzny z głową? [poradnik] Jak wybrać najlepszy dla siebie softbox? 8 trików, dzięki którym twoje zdjęcia będą ciekawsze. I to niskim kosztem! Photo-communicare - trudna sztuka kontaktu z ludźmi Wyostrz zdjęcia i popraw kolor skóry na swoich portretach jednym kliknięciem Jak zmienić kolor oczu w Photoshopie? Poradnik dla początkujących Podstawy fotografowania jedzenia - prosto, naturalnie i w domu [poradnik] Mój przepis na zdjęcie – makaki Strzelając stock, uważaj na... meble Jak usunąć ogrodzenie ze zdjęcia? Jest na to prosty sposób Poszukiwanie szczerej prawdy, czyli jak wykonać dobry portret [poradnik]

Popularne w tym tygodniu:

Usuwanie tła ze zdjęcia - proste sposoby dla początkujących Jak zrobić odbicie lustrzane w Photoshopie? Prosty poradnik Jak wybrać i retuszować zdjęcia lifestyle’owe? Jak zrobić kolaż w Photoshopie? Prosty poradnik dla początkujących Noc Perseidów 2020. Sprawdź, jak zrobić idealne zdjęcia Adobe Lightroom i wasze zdjęcia z wakacji. Co z nimi zrobić?