Backup 3-2-1 to zasada, którą powinien znać każdy fotograf [wideoporadnik]

3 kopie, 2 typy nośników i 1 kopia poza domem - to zapewni bezpieczeństwo Waszych danych. Ale jak wykorzystać to w praktyce? Podpowiadam w moim wideoporadniku.

Utrata danych to okrutnie bolesne przeżycie. Pół biedy jeśli stracimy dawno oddane i zapłacone zlecenia, do których nie mamy żadnego sentymentu. Jednak idąc tropem prawa Murphiego w razie awarii pewnie stracimy nieoddane zlecenia lub najważniejsze pamiątki naszego życia.

©Jakub Kaźmierczyk

Jest jednak bardzo prosta zasada, dzięki której nasze dane pozostaną maksymalnie bezpieczne. To tzw. zasada 3–2-1, w której, pamiętając o kilku prostych rzeczach, drastycznie obniżamy ryzyko utraty danych. Wszystko wyjaśniam w moim pierwszym odcinku cyklu o archiwizacji danych.

Zobacz więcej artykułów z serii: Poradniki autorskie

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Najprostsza na świecie metoda na sprawdzenie światła zastanego Fotografie panoramiczne - ile wybrać zdjęć i jak znaleźć punkt bez paralaksy? [poradnik] 7 niedrogich obiektywów, które warto mieć Masowe dodawanie podpisów na zdjęciach [wideoporadnik] ?Z naszą fotografią wcale nie jest tak źle? - wywiad z Pawłem Łącznym Co to jest telekonwerter? RAW kontra JPG - co powinienem wybrać? [poradnik] 3 utwory bez lampy, czyli jak zabrać się za fotografię koncertową Frymografia: idź i rób zdjęcia, ale nie kopiuj świata Czy można fotografować wszystko i wszędzie? [poradnik] Efekt wysokich kontrastów - nadaj swoim zdjęciom dramatyczny charakter Poznaj 5 ukrytych opcji Photoshopa, o których nie miałeś pojęcia