Backup 3-2-1 to zasada, którą powinien znać każdy fotograf [wideoporadnik]

3 kopie, 2 typy nośników i 1 kopia poza domem - to zapewni bezpieczeństwo Waszych danych. Ale jak wykorzystać to w praktyce? Podpowiadam w moim wideoporadniku.

Utrata danych to okrutnie bolesne przeżycie. Pół biedy jeśli stracimy dawno oddane i zapłacone zlecenia, do których nie mamy żadnego sentymentu. Jednak idąc tropem prawa Murphiego w razie awarii pewnie stracimy nieoddane zlecenia lub najważniejsze pamiątki naszego życia.

©Jakub Kaźmierczyk

Jest jednak bardzo prosta zasada, dzięki której nasze dane pozostaną maksymalnie bezpieczne. To tzw. zasada 3–2-1, w której, pamiętając o kilku prostych rzeczach, drastycznie obniżamy ryzyko utraty danych. Wszystko wyjaśniam w moim pierwszym odcinku cyklu o archiwizacji danych.

Zobacz więcej artykułów z serii: Poradniki autorskie

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Fotografując lustro - czyli jak korzystać z motywów? - cz. I Uniwersalne ustawienia aparatu, od których najlepiej zacząć fotografować i filmować Nikt ci nie powie, że ”sprzęt nie ma znaczenia”, gdy robisz koncerty Dla początkujących: jak pozbyć się mgły ze zdjęcia Co to jest bezlusterkowiec? Co to jest i do czego służy filtr polaryzacyjny? 6 ciekawych sposobów na modyfikację światła twojej lampy błyskowej Co to jest fleksja programu w aparatach fotograficznych? Krótki poradnik dla początkujących Alternatywne zasilanie - co zrobić, aby aparat mógł non-stop działać kilkadziesiąt godzin? Jak zrobić kolaż w Photoshopie? Prosty poradnik dla początkujących Nie przejmuj się krytyką i rób swoje. To najlepszy sposób na sukces Jak dodać super efekty do zdjęcia za darmo?