Fora internetowe, które każdy fotograf powinien znać

© Yuri Arcurs - Fotolia.com
© Yuri Arcurs - Fotolia.com
Jakub Kaźmierczyk

05.12.2011 08:22, aktual.: 01.08.2022 14:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fora internetowe to często potężna dawka wiedzy, możliwość poznania osób o podobnych zainteresowaniach, jak również okazja do kupna tańszego sprzętu. Dowiedz się, gdzie warto się zalogować.

Kupiłeś niedawno aparat i nie do końca wiesz, jak go obsłużyć? A może chcesz pokazać swoje zdjęcia i usłyszeć, co sądzą o nich inni, być może bardziej doświadczeni fotografowie? Jeśli tak, na pewno warto odwiedzić fora traktujące ogólnie o fotografii czy fora użytkowników danego systemu. Mimo że wiele osób sceptycznie podchodzi do tej formy wymiany zdań i informacji, najlepiej samemu przekonać się, czy forum fotograficzne spełnia oczekiwania. Na pewno znajdziesz coś dla siebie, a ja podpowiem Ci, gdzie szukać.

 

Cyberfoto
Cyberfoto

[url=http://www.cyberfoto.pl]

[/url]

To tu stawiałem pierwsze kroki w fotografii. Było to również pierwsze forum, w którym aktywnie uczestniczyłem. Nie ma tu podziału na konkretne marki sprzętów. Dla użytkowników Cyberfoto ważna jest przede wszystkim fotografia, a nie wojenki sprzętowe i dyskusje na temat wyższości Canona nad Nikonem i odwrotnie. Warto zajrzeć!

Forfoto
Forfoto

Dość małe forum, z mocną stałą ekipą. Dużo humoru, mnóstwo konstruktywnej krytyki i wzajemnej motywacji. Do tego przyjemna, domowa atmosfera - to całe Forfoto. Warto pokazać tam swoje pierwsze kadry, posłuchać rad i z sesji na sesję robić lepsze zdjęcia.

Forum Pentaxa
Forum Pentaxa

Pentax nie jest zbyt popularną firmą. Kiepsko prowadzone działania marketingowe na rynku polskim nie pomagają w promowaniu marki. Sam od przeszło 9 lat jestem w analogowym systemie Pentaxa, miałem również krótki romans z jego cyfrową wersją. Forum Pentaxa istnieje już 5 lat, zawsze chwalone jest przez użytkowników za wysoką kulturę, miłą atmosferę i ciekawe oferty na forumowej giełdzie. Masz Pentaxa? Koniecznie się zarejestruj.

Forum Koniki Minolty i Sony
Forum Koniki Minolty i Sony

 

Marki Konika Minolta w świecie fotografii nie ma od paru ładnych lat. Mimo wszystko forum łączy użytkowników aparatów Minolty, Koniki Minolty i Sony - w końcu to jeden system. Szczerze mówiąc, bardzo ubolewam nad brakiem Minolty na rynku, bo najlepszy aparat, jaki do tej pory miałem (zresztą mam go nadal), wyszedł z fabryki właśnie tej firmy - był to model A1.

 

Nikoniarze
Nikoniarze

[url=http://forum.nikoniarze.pl/]

[/url]

Forum użytkowników Nikona ma trudną historię - przypomnę tylko aferę żółtego producenta, który zażądał zmiany nazwy i domeny internetowej - a mimo to świetnie prosperuje. Nie spotkałem się jeszcze z tak prężnie działającą społecznością - można tam poznać ciekawych ludzi czy zdobyć dużą dawkę wiedzy. Jako użytkownik Canona przyznam się, że czasem tam zerkam.

 

Canon-board
Canon-board

Forum Canona jest bogate w zdjęcia, porady i testy najnowszych zabawek japońskiego producenta. Świetnie funkcjonująca giełda powinna zachęcić każdego canoniarza do odwiedzenia tego forum. Bardzo przypadły mi do gustu tematy, w których użytkownicy poszczególnych obiektywów zamieszczają zdjęcia, ułatwiając podjęcie decyzji o zakupie interesującego szkła.

 

Strobist-board
Strobist-board

Forum fotograficznych błyskaczy. Nie zrzesza co prawda tak dużej liczby użytkowników jak pozostałe fora, ale naprawdę inspiruje. Rozwiązania sprzętowe, przykładowe zdjęcia, schematy oświetleniowe czy filmy z sesji - to wszystko znajdziecie właśnie tam. Budujecie studio na lampach systemowych? Koniecznie zajrzyjcie!

 

Stock-board
Stock-board

Jeśli robicie zdjęcia stockowe, zdobędziecie tam informacje, gdzie i jak sprzedawać swoje prace. Oprócz tego są tam galerie użytkowników, liczne porady i ciekawa giełda.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)