Adobe Camera RAW i Photoshop - stopniowy filtr i gradient [wideoporadnik]

Czy zdarza Wam się fotografować krajobrazy bez założonego filtra na obiektyw? Często, nawet przy dalszej obróbce, otrzymuje się zbyt jasne niebo lub na odwrót - odpowiednio naświetlone niebo, a zbyt ciemny krajobraz. W tym wideoporadniku pokażę, jak w prosty sposób poradzić sobie z tym problemem.

Fot. Jakub Kaźmierczyk

Fot. Jakub Kaźmierczyk

W tym tygodniu prezentuję poradnik zarówno do Adobe Camera RAW, jak i samego Photoshopa. Pokażę Wam, jak tworzyć interesujące krajobrazy bez filtrów połówkowych czy polaryzacyjnych, wykorzystując narzędzie filtra stopniowego oraz gradientu. Nawiążę również do pojęcia maski, którą bardziej szczegółowo omówię w kolejnych publikacjach. Mam nadzieję, że ten poradnik pozwoli tworzyć Wam bardziej efektowne zdjęcia. Zapraszam za tydzień.

Zobacz również: Obróbka portretu na iPadzie

Zobacz więcej artykułów z serii: Jak obrabiać pliki RAW?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować Obróbka portretu studyjnego w darmowym Gimpie [wideoporadnik] Najciekawsze lustrzanki do 3000 zł Pomysły na prezent dla fotografa do 300 zł Kiedy zapadnie zmrok, czyli obróbka zdjęć nocnych [wideoporadnik] Adobe Lightroom: jak usunąć zamglenia ze zdjęć w kilka minut? [wideoporadnik] Malowanie światłem - sposób na ciemne, zimowe wieczory [poradnik] Pełna obróbka słonecznego portretu w przyśpieszeniu [screencast] Tablet graficzny - jak z niego korzystać? [wideoporadnik] Portrety jesienną porą i podstawowym obiektywem [poradnik] Czytelniku, rób zdjęcia! Planowanie czy przypadek, czyli fotograficzne przygotowanie do wyjazdu w Alpy EL-wire - pomysł na kreatywny portret z efektem płomieni 10 pomysłów na zainteresowanie dziecka fotografią Szybka i prosta konwersja presetów z Lightrooma do Camera RAW [wideoporadnik] Jacek Pałkiewicz: Duży trud i wysiłek są wliczone w umowę z podróżami [wywiad] Photoshopowy fryzjer, czyli jak okiełznać niesforne kosmyki na zdjęciach studyjnych [wideoporadnik] Fotografia mody bez wychodzenia z domu - jak zacząć? Efekt miniatury w 5 minut w Adobe Photoshop CC [wideoporadnik] Frymografia: Mniej daje więcej 4 rzeczy, które robi każdy fotograf (albo wkrótce zacznie)

Popularne w tym tygodniu:

6 starych aparatów, które są wciąż warte uwagi Popularne miejsca na świecie, w których nie można fotografować A może warto trochę zwolnić i skupić się na zdjęciach? Podstawy fotografii. Jak korzystać z przysłony? [wideoporadnik] Pełna klatka, APS-C, a może coś jeszcze? Jaki format matrycy wybierasz i dlaczego?