Obserwuję trend w obróbce, szczególnie czarno-białych zdjęć, na których najjaśniejsze partie nie są białe, ale szare. Podobnie z cieniami - nie ma czerni, tylko ciemne szarości. Ta obróbka nie ma nic wspólnego z wyciąganiem szczegółów, jej celem jest zwiększenie walorów zdjęcia. Sam stosuję tego typu obróbkę zwykle przy zdjęciach czarno-białych, czasami przy kolorowych. Mam nadzieję, że rozwieje to Wasze wątpliwości i że znajdziecie zastosowanie dla tego typu obróbki w Waszych pracach.
Zapraszam na forum.fotoblogia.pl. Możecie się tam dzielić swoimi opiniami na temat wideoporadników i zgłaszać swoje propozycje tematów.