Niesamowite krajobrazy Azji w obiektywie emeryta

W Azji jest mnóstwo miejsc o fascynującej naturze, tradycji i kulturze. Zobaczcie zdjęcia Weerapong Chaipunga. Sprawią one, że sami zapragniecie odkrywać te malownicze zakątki.

©Weerapong Chaipung / 500px.com/Weera

Weerapong Chaipung pochodzi z Tajlandii, a konkretnie z Bangkoku. Fotografią zainteresował się po wcześniejszym przejściu na emeryturę, po zakończeniu kariery medycznej. Przez długi czas nigdzie nie publikował swoich zdjęć. Uważał, że nie są wystarczająco dobre. Na szczęście zmienił zdanie.

Obecnie Chaipung podróżuje po Azji i tworzy niesamowite krajobrazy. Dokumentuje też codzienność mieszkańców nieznanego wielu ludziom świata. Jego prace wyróżniają się przykuwającą wzrok perspektywą, ale też pokazują zrozumienie dla kultury i tradycji poszczególnych miejsc. O powstawaniu swoich prac Chaipung mówi tak:

Aby stworzyć projekt, musisz odrobić pracę domową o fotografowanym miejscu. Dowiedzieć się, jaka pora roku jest odpowiednia do fotografowania, gdzie znajdują się punkty widokowe, jakich należy użyć obiektywów i jak będzie wyglądał proces postprodukcji.

Na jego zdjęciach można podziwiać różne zakątki Chin, Tajlandii, Indonezji, Wietnamu i Indii. Sam fotograf podkreśla, że podczas swoich podróży spotkał się z życzliwością i zachęca innych, aby spróbowali swoich sił jako fotografowie podróżnicy.

Zobacz również: Polska z drona jest nie do poznania

Więcej zdjęć Weerapong Chaipunga znajdziecie na jego profilu na 500px i Facebooku.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa W czasie deszczu... fotografowie się nie nudzą! Żołnierki Kaczinu, zbuntowanej republiki birmańskiej, na zdjęciach Adriane Ohanesian Simon Menner sfotografował snajperów niemieckiej armii. Tylko gdzie oni się podziali? Bart Pogoda opowiada, czemu nie jest blogerem, tylko "One Man Show" [wywiad] Karolina Jonderko pokazuje, jak sfotografować utratę kogoś bliskiego Sentymentalna wyklejanka, czyli recenzja najnowszej książki Kuby Dąbrowskiego Portrety z zamianą ról Noc Ruch Światło-Czyli kreatywna fotografia sportowa Cz.1 Niskobudżetowa fotografia makro Alexeya Kljatova Mit a rzeczywistość. Zdjęcia fińskiego fotografa Aapo Huhta Szaleni fotografowie ze Wschodu zdobywają szczyty najwyższych budynków Subtelne kadry Anety Ivanovy Sztuczny tłum w obiektywie Alex Prager Skąd czerpać inspirację? Dwoistość rzeczywistości ukryta w portretach Na jego zdjęciach eksponaty obserwują zwiedzających Śladami współczesnego nomada Erik Johansson - perfekcyjna manipulacja „Gdzieś na znikającej ścieżce” – pochwała wiejskiego życia na zdjęciach Ivety Vaivode LOMOGRAFIA. Nie myśl! Działaj szybko! The Sochi Project. Siedmioletni dokument fotograficzno-dziennikarski "Frymografia" - ryzyk-fizyk Dramaturgia monumentalnych przestrzeni

Popularne w tym tygodniu:

Najzabawniejsze zdjęcia finalistów The Comedy Wildlife Photography Awards 2017 Mały słoń w płomieniach. Zdjęcie, które łamie serca, wygrało w konkursie Sanctuary Wildlife Photography Awards 2017 Prawda o tym, jak powstają piękne zdjęcia. Fotograf zdradza swoje sekrety Poznaj najnowsze zgłoszone zdjęcia w konkursie Nat Geo Nature Photographer of the Year 2017 Genialne zdjęcia krajobrazowe na Instagramie 18-letniego fotografa Michał Ostrowski: "Mieszkając w górach zapragnąłem zachować choć część tego co widzę nie tylko w pamięci" Michał Janiszewski pokazuje piękno polskich gór w swoim najnowszym filmie poklatkowym 4K Cyberpunk i film noir spotykają się w wizji Londynu autorstwa Edo Zollo Richard Sandler przez 30 lat dokumentował prawdziwego ducha Nowego Jorku Fotograf stopił aparat w swoim dronie po tym, jak próbował zrobić zdjęcia gorącej lawy z bliska Mami Kiyoshi przez 15 lat fotografowała ludzi w otoczeniu ich własności Za kalendarz Pirelli 2018 odpowiadał Tim Walker. Zobacz genialne portrety mistrza kreacji