W latach 60. modelki fotografowano w przezroczystych bańkach

Modelki w wielkich plastikowych bańkach wydają się co najmniej zaskakujące. Czy to grafika? Efekt pracy Photoshopa? Nie, to wyobraźnia fotografa, który stworzył niezwykłą sesję dla Harper’s Bazar w 1963 r. W jaki sposób?

©Melvin Sokolsky / \www.sokolsky.com

“Bubble” to sesja stworzona dla Harper’s Bazar 1963. Jej autorem jest Melvin Sokolsky, fotograf pochodzący z Nowego Jorku. Stała się ona jedną z najbardziej rozpoznawalnych prac autora. Zdjęcia przedstawiające modelki w wielkich, przezroczystych bańkach, “błąkające” się po mieście wydają się nierealne.

Skąd pomysł na takie fotografie? Inspiracją dla Sokolsky'ego był obraz “Ogród rozkoszy ziemskich” niderlandzkiego malarza Hieronima Boscha.

Jak powstawały zdjęcia? Każda bańka składa się z dwóch plastikowych półkul z dzielącą je 4-centymetrową szczeliną, umożliwiającą modelce oddychanie. Jak wiele zmian wprowadzono do zdjęć? Sokolsky wyjaśnia, że jedyną jego ingerencją było usunięcie z fotografii kabla, który podtrzymywał bańkę.

Zobacz również: Polska z drona jest nie do poznania

Jeżeli zainteresowała Was seria Melvina Sokolsky'ego, zajrzyjcie na jego stronę.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa Nie taki żywioł straszny Ginące plemiona świata na zdjęciach z 5 kontynentów Interesujące wariacje z Polaroidem, czyli wzór dla Instagrama "Upadłe księżniczki", czyli gdy szczęśliwe zakończenie nigdy nie nadchodzi Niesamowite krajobrazy Azji w obiektywie emeryta W czasie deszczu... fotografowie się nie nudzą! Żołnierki Kaczinu, zbuntowanej republiki birmańskiej, na zdjęciach Adriane Ohanesian Simon Menner sfotografował snajperów niemieckiej armii. Tylko gdzie oni się podziali? Bart Pogoda opowiada, czemu nie jest blogerem, tylko "One Man Show" [wywiad] Karolina Jonderko pokazuje, jak sfotografować utratę kogoś bliskiego Sentymentalna wyklejanka, czyli recenzja najnowszej książki Kuby Dąbrowskiego Portrety z zamianą ról Noc Ruch Światło-Czyli kreatywna fotografia sportowa Cz.1 Niskobudżetowa fotografia makro Alexeya Kljatova Mit a rzeczywistość. Zdjęcia fińskiego fotografa Aapo Huhta Szaleni fotografowie ze Wschodu zdobywają szczyty najwyższych budynków Subtelne kadry Anety Ivanovy Sztuczny tłum w obiektywie Alex Prager Skąd czerpać inspirację? Dwoistość rzeczywistości ukryta w portretach Na jego zdjęciach eksponaty obserwują zwiedzających Śladami współczesnego nomada Erik Johansson - perfekcyjna manipulacja

Popularne w tym tygodniu:

Drzewa przewrócone przez orkan. Stworzyły fantastyczną kompozycję do zdjęcia Ukąsiła go czarna mamba, ale dokończył fotografowanie węża. I robi im dalej zdjęcia Kiedyś i dziś – mężczyzna wkleił dorosłego siebie na zdjęcia z dzieciństwa. Wyszło świetnie! Historia tragicznego zdjęcia z Wietnamu. Fotografia obiegła świat pozbawiona kontekstu Magiczne, poetyckie portrety na gorącej Kubie to specjalność Gillian Hyland Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą Zdjęcie z lądowania na Księżycu to prawda czy wielka mistyfikacja? 65-letnia kobieta odtwarza znane obrazy w fantastyczny sposób Usunął ze zdjęcia dźwig, którego nikt nie chciał wymazać. Zobacz jak retuszował obraz krok po kroku Pogodna, kolorowa wiosna 1937 roku w Berlinie. Ulice pełne swastyk, żołnierzy i... spokoju Współczesna para nomadów podróżuje po świecie i ujmuje to w piękny sposób. Mieliśmy okazję zamienić z nimi kilka słów Roni Landa sfotografowała interesującą martwą naturę, zrobioną z... mięsa?!