Tokio wyglądało jak kraina z horroru w latach 70 XX wieku

Tokio wyglądało jak kraina z horroru w latach 70 XX wieku
Źródło zdjęć: © © Greg Girard / [Instagram](https://www.instagram.com/gregforaday/)
Marcin Watemborski

14.06.2019 12:47, aktual.: 14.06.2019 14:47

Na pewno wszyscy oglądali w życiu chociaż jeden japoński horror. Pełno tam charakterystycznych elementów – od architektury, przez światło oraz ludzi na ulicach. Te historyczne zdjęcia Grega Girarda pokazują, że stolica Japonii idealnie oddawała ten klimat w latach 70 XX wieku.

Greg Girard odwiedził Tokio po raz pierwszy w latach 70 i od razu pokochał to miasto. Pierwsze, co przyszło mu do głowy to to, by tam zamieszkać. Szybko podłapał dorywczą pracę, jako nauczyciel języka angielskiego, co pozwoliło mu na poznawanie stolicy Japonii.

Po jakimś czasie, artysta wynajął ciemnię fotograficzną i zaczął robić odbitki, a slajdy wysyłał do zaufanego laboratorium. Zdjęcia Grega przez długi czas leżały w szufladzie, do chwili, gdy fundacja Magenta je od niego ”wyciągnęła” i złożyła w książkę ”Tokyo-Yokosuka 1976-1983”.

Praktycznie wszystkie zdjęcia pokazują codzienne życie Japończyków, ale ze względu na egzotykę tej kultury, Europejczyk może odnieść wrażenie kompletnie innego świata. Gdy patrzę na niektóre kadry, od razu mam przed oczami obrazy z horrorów. Klimat Tokio, które jeszcze nie było tak rozwinięte, jak teraz, wąskie uliczki, charakterystycznie ubrani ludzie i ich posępność. To wszystko ma w sobie ogrom niepokoju.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)