Czy Macduff Everton to Ansel Adams fotografii podróżniczej?
Macduff Everton to interesujący fotograf, który ma na swoim koncie wiele publikacji i ciekawych projektów. Obecnie współpracuje z National Geographic i głównie zajmuje się fotografią podróżniczą. Przedstawiamy galerię panoram jego autorstwa.


Macduff Everton w wieku 17 lat postanowił zwiedzić Europę z deską surfingową i tak rozpoczął podróżowanie po całym świecie. Ponieważ nie chciał być odbierany jak turysta wziął aparat i zaczął fotografować. Już w Japonii udało mu się sprzedać pierwsze zdjęcia z Birmy i południowo-wschodniej Azji.

Do USA wrócił w wieku 19 lat i został zatrudniony w przez edukacyjną wytwórnię filmową, żeby nakręcić materiał archeologiczny w Ameryce Łacińskiej. Gdy wytwórni skończyły się pieniądze wrócił na Jukatan i zaczął dokumentować kulturę Majów w okresie przejściowym. W 2012 Uniwersytet Teksański opublikował jego prace w albumie „The Modern Maya Incidents of Travel and Friendship in Yucatán".

Obecnie współpracuje z National Geographic Traveler i takimi tytułami jak „New York Times Magazine", „LA Times Magazine", „Discovery Magazine" czy „Life".


Trzeba przyznać, że coś jest w słowach Andego Grundberga, który tak pisze o zdjęciach Macduffa: „Macduff Everton aktualizuje fotografię podróżniczą w sposób jaki Ansel Adams zaktualizował XIX w fotografię zachodnią. Zachowuje dziwne i wymowne momenty, w których czas i świat wydają się stać w miejscu.”


Zobacz również: Prosty sposób wykonania mobilnego i elastycznego slidera na wakacyjne wypady


















Ten artykuł ma 8 komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze