Szybki sposób na rozświetlenie skóry na fotografiach [wideoporadnik]

Zdrowa, rozświetlona skóra to coś, do czego dążymy w fotografii portretowej. Dziś pokażę Wam jak w bardzo prosty sposób osiągnąć taki efekt.

Zazwyczaj do zwiększania lokalnych kontrastów na twarzy posługujemy się narzędziami dodge and burn. Jednak ta metoda jest czasochłonna i wymaga dużego wyczucia.

Narzędzia dodge & burn — jak z nich korzystać? [wideoporadnik]

Narzędzia lokalnego przyciemniania i rozjaśniania obrazu są bardzo powszechne, szczególnie w fotografii portretowej. Jest na to kilka sposobów, które…

Jeśli jednak zależy nam na szybkim i efektywnym zwiększeniu rozświetlenia skóry, przydadzą nam się krzywe i mądrze dobrane maski z odpowiednimi parametrami. W dzisiejszym poradniku używam wielu skrótów klawiszowych, więc słuchajcie uważnie! A Wy korzystacie z tego sposobu?

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] 7 powodów, dla których warto być fotografem Fotografia makro - praktyczne porady dla początkujących [poradnik] Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] 8 dobrych rad dla początkujących fotografów [poradnik] Jeśli nie Photoshop, to co? Alternatywne, darmowe programy do edycji zdjęć Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować "Oświeć się!" - oświetlenie studyjne #1 [wideoporadnik] Portfolio fotografa i trzy najczęstsze błędy w jego tworzeniu czyli o walce dumy z pokorą Praca jako drugi fotograf na ślubie Mądra synchronizacja korekt lokalnych w Adobe Lightroom [wideoporadnik] Jak dobrze dobierać i mądrze korzystać z filtrów w fotografii? [poradnik] Jak oświetlać samochody - część 2 [poradnik] Z lampą w plener - od czego zacząć? [poradnik] Wszystko o narzędziu HDR w Adobe Lightroom [wideoporadnik] Fotoreportaż w praktyce część II – selekcja i edycja zdjęć [poradnik] Tryby pomiaru światła - jak to działa? [poradnik] Wszystko, co musisz wiedzieć o presetach w Adobe Lightroom [wideoporadnik] Jak oświetlać samochody - część 1 [poradnik] Fotoreportaż w praktyce część I – przygotowanie do wyjazdu i dobór sprzętu