Zrób to sam - kreatywne nakładki na obiektyw [wideoporadnik]

Zrób to sam - kreatywne nakładki na obiektyw [wideoporadnik]

© JK
© JK
Jakub Kaźmierczyk
13.09.2012 17:10, aktualizacja: 23.05.2016 12:12

Czarny blok, taśma klejąca i specjalny dziurkacz wystarczą, żeby w płaszczyźnie nieostrości rysowały się całkiem inne, ciekawe kształty.

Zmiany kształtu krążków rozproszenia popularne stały się stosunkowo niedawno. Do sprzedaży trafiły nawet specjalne nakładki, które testował Kai z DigitalRev. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby zrobić to samodzielnie, w domowym zaciszu. Na pomysł, jak zrobić takie nakładki, wpadłem przypadkiem, kiedy moja młodsza siostra wzięła się do zdobienia mebli. Używała specjalnych dziurkaczy, które - jak się okazuje - można kupić w większości sklepów papierniczych.

[solr id="fotoblogia-pl-3915" excerpt="1" image="1" words="20" _url="http://fotoblogia.pl/5922,poradnik-jak-uzyskac-na-zdjeciach-piekny-bokeh" _mphoto="michellardi-2-da46b71c6245476ca3.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2090[/block]

Jeśli dodamy do tego czarny papier i odrobinę chęci, otrzymamy bardzo ciekawe efekty. Ważne, aby specjalne dziurkacze miały maksymalnie duże kształty, aby uniknąć efektu winietowania. Zapraszam!

Zapraszam również na forum.fotoblogia.pl, możecie się tam dzielić swoimi opiniami na temat wideoporadników z cyklu "Zrób to sam" i zgłaszać własne propozycje tematów.

Zrób to sam - Kreatywne nakładki na obiektyw [wideoporadnik]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)