Efekt retro na Waszych fotografiach [wideoporadnik]

Efekt retro na Waszych fotografiach [wideoporadnik]

© Jakub Kaźmierczyk, mod. Nikola Pikulska/New Age Models
© Jakub Kaźmierczyk, mod. Nikola Pikulska/New Age Models
Jakub Kaźmierczyk
30.08.2012 15:00, aktualizacja: 26.07.2022 20:27

Ostatnio bardzo popularna jest aplikacja Instagram. Osobiście nie jestem jej wielkim fanem, ale niektóre zdjęcia z charakterystycznym efektem wyglądają naprawdę interesująco. Dzisiaj pokażę Wam, jak osiągnąć podobny rezultat w Photoshopie.

Z Instagramu korzystają chyba wszyscy użytkownicy iPhone'ów i telefonów z Androidem. Nic dziwnego, bo aplikacja jest naprawdę ciekawa, szczególnie jeśli używa się jej z umiarem. Ostatnio na forum pytaliście, jak uzyskać podobne efekty w Photoshopie. Dróg jest naprawdę dużo, bo na sam cross processing są przynajmniej 4 sposoby, do tego dochodzą rysy, flary, winiety itd.

W dzisiejszym poradniku pokażę Wam jeden ze sposobów osiągnięcia efektu retro na zdjęciach. Nie jest to gotowa recepta, która sprawdzi się przy fotografiach każdego typu, tylko jedna z dróg, dzięki której można uzyskać podobny rezultat. Trzeba mieć na uwadze, że w ten sposób nie uratujemy po prostu kiepskich zdjęć. Z góry przepraszam za mój zachrypnięty głos, ale klimatyzacja jest bezwzględna ;)

Zapraszam na forum.fotoblogia.pl. Możecie się tam dzielić swoimi opiniami na temat wideoporadników i zgłaszać własne propozycje tematów.

Efekt retro na waszych fotografiach [wideoporadnik]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)