Aktualizacja Adobe CC - sprawdzamy co nowego w wydaniu 2015

W ostatnich dniach Adobe wprowadziło aktualizację swoich produktów. Sprawdziliśmy czy nowości rzeczywiście dużo wnoszą do pracy fotografa.

Niedawno Adobe wypuściło na rynek nowego Lightrooma i aktualizację wtyczki Camera RAW, natomiast w ostatnich dniach otrzymaliśmy sporą aktualizację, która spowodowała przeinstalowanie większości aplikacji w Creative Cloud. Z pewnością największymi przegranymi są użytkownicy pudełkowych wersji Lightrooma 6, który nowych funkcji nie otrzymał. W przypadku, kiedy nowa aplikacja nie dostaje aktualizacji sytuacja wygląda niepokojąco.

Duża aktualizacja Adobe Creative Cloud 2015

Adobe poinformowało o dużej aktualizacji usługi Creative Cloud, wprowadzono wiele nowych funkcji w całej rodzinie programów. Krótko opiszemy te…

Największą nowością jest funkcja "dehaze", która odpowiada za pozbycie się zmniejszonej przejrzystości powietrza. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem jej działania, szczególnie, że testowałem ją na wielu zdjęciach, a na poniższym filmie zobaczycie jakie cuda potrafi zdziałać. Inne funkcje są nieco mniej przydatne z mojego punktu widzenia, aczkolwiek warto przetestować je samemu i ocenić. A Wam, która z nowości najbardziej przypadła do gustu? Dajcie znać w komentarzach!

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] 7 powodów, dla których warto być fotografem Fotografia makro - praktyczne porady dla początkujących [poradnik] Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] 8 dobrych rad dla początkujących fotografów [poradnik] Jeśli nie Photoshop, to co? Alternatywne, darmowe programy do edycji zdjęć Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować Domowe studio fotograficzne, czyli jak zacząć cz.1 Ile tak naprawdę trwa dwugodzinna sesja fotograficzna? Jak namówić do współpracy przy zdjęciach... pszczoły i ryby? "Oświeć się!" - oświetlenie studyjne #1 [wideoporadnik] Słońce w kadrze? Żaden problem! [poradnik] Szybki sposób na rozświetlenie skóry na fotografiach [wideoporadnik] Portfolio fotografa i trzy najczęstsze błędy w jego tworzeniu czyli o walce dumy z pokorą Praca jako drugi fotograf na ślubie Mądra synchronizacja korekt lokalnych w Adobe Lightroom [wideoporadnik] Jak dobrze dobierać i mądrze korzystać z filtrów w fotografii? [poradnik] Jak oświetlać samochody - część 2 [poradnik] Z lampą w plener - od czego zacząć? [poradnik] Wszystko o narzędziu HDR w Adobe Lightroom [wideoporadnik]