Ważna aktualizacja Adobe CC, w tym Photoshopa i Lightrooma [CZERWIEC 2020]

Ważna aktualizacja Adobe CC, w tym Photoshopa i Lightrooma [CZERWIEC 2020]

Ważna aktualizacja Adobe CC, w tym Photoshopa i Lightrooma [CZERWIEC 2020]
Marcin Watemborski
17.06.2020 08:01, aktualizacja: 26.07.2022 14:52

Aktualizacja pakietu Adobe CC przypadająca na czerwiec 2020 roku to bardzo wiele ważnych zmian. Pojawiają się nowe opcje oraz ulepszone działanie programów w chmurze. Nowości dotyczą m.in. Adobe Lightroom oraz Adobe Photoshop, czyli podstawowych programów dla fotografów. Nie pominięto również Adobe Camera Raw.

Adobe Photoshop CC ma lepsze zaznaczanie

Adobe Photoshop CC w wersji desktopowej otrzymał ulepszone narzędzie zaznaczania przedmiotów, które w oparciu o nowe algorytmy działa znacznie lepiej. Bez problemu zaznaczy teraz bardzo skomplikowane elementy, jak roztrzepane włosy oraz rozpozna sylwetkę na zdjęciu, by wybrać ją całościowo. Narzędzie działa na bazie sztucznej inteligencji Sensei AI z technologią maszynowego uczenia.

Obraz

Wśród poprawek znajdziemy również automatyczną opcję wynajdywania czcionek w Adobe Fonts, dzięki czemu nie będzie więcej wyskakiwał komunikat o brakujących elementach. Ulepszone zostało też automatyczne dopasowywanie czcionek i sugestie pasujących krojów.

Adobe Lightroom – nowe narzędzia, ogromna dowolność edycji

W Adobe Lightroom (zarówno na Maca, Windowsa, iOS-a oraz Androida) pojawiło się nowe narzędzie do lokalnego wyrównywania odcienia (Local Hue), jak również inne: Versions, Raw defaults oraz ISO Adaptive Preset. Pierwsze z nich pozwala edytować kolor w zaznaczonym obszarze, drugie tworzy kilka wersji jednego zdjęcia bez konieczności kopiowania go, trzecie pozwala na odwzorowanie wyglądu zdjęcia, które powstało w aparacie, a czwarte dostosowuje wykorzystane preset do ustawionej czułości ISO.

Obraz

Do Lightrooma w wersji na iPada została nareszcie dodana opcja edycji w Photoshopie, oczywiście też na iPada. Programy w końcu ze sobą współpracują.

Co do Lightrooma Classic, ten został przyspieszony. Poprawiono akcelerację z poziomu karty graficznej, a poprawione algorytmy zapewniają płynniejszą pracę. Przeglądanie galerii jest przyjemniejsze, podobnie jak przeszukiwanie kolekcji, filtrowanie ich oraz przeskakiwanie między suwakami w karcie Develop.

Obraz

Adobe Camera Raw coraz bardziej jak Lightroom

Adobe Camera Raw to program do wywoływania surowych plików z aparatów, wbudowany w Adobe Photoshop. Jego najnowsza wersja wygląda coraz bardziej jak Lightroom – układ suwaków i ich wygląd już coraz mniej się różni. Podobnie jak w nowej wersji Lightrooma, i tutaj zobaczymy nowe narzędzia.

Obraz

Wiele opcji zostało przesuniętych do przybornika po prawej stronie i zgrupowanych w panele tematyczne – niemal tak samo jak w zakładce Develop znanej z Lightrooma CC. Pojawił się również inny sposób przeglądania zdjęć, który od teraz może być pod głównym obrazem lub nad nim. Wygląda na to, że integracja interfejsów programów Adobe przebiega bardzo dobrze.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta oprogramowania.

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)