Potrzebujecie przenośnej mgły na zdjęciach? Teraz to możliwe

Atmosphere Aerosol to nowy spray dla fotografów i filmowców który zaserwuje porcję porządnej mgły na planie. Bez problemu przeniesiecie go w plecaku.

Potrzebujecie dodać trochę klimatycznej mgły na swoich zdjęciach, by stworzyć niepowtarzalną atmosferę? A może lubicie, gdy promienie słońca rozkładają się tworząc bajeczną linię? Jeśli tak, to Atmosphere Aerosol jest idealnym rozwiązaniem.

Puszka o pojemności prawie 250 ml jest zbliżona objętością i wyglądem do lakieru do włosów. Jest zdecydowanie mniejsza i lżejsza, niż klasyczne 70–200 mm, więc bez problemu zmieści się w plecaku. Atmosphere Aerosol jest interesującą alternatywą dla ciężkich i drogich dymiarek oraz świec dymnych, z których użyciem może być poważny problem.

Podczas rozpylania z pojemnika wystrzeliwana jest niewielka ilość gazów, która ma nie zaszkodzić nikomu na planie zdjęciowym. Mieszanka w puszce zawiera 45% propanu, 45% butanu oraz olej mineralny (10%). Propan i butan szybko się ulatniają zostawiając w powietrzu tylko rozpylony olej mineralny.

Jedna puszka wystarcza na ok 5 minut i 30 sekund ciągłego rozpylania. Producent rekomentuje jednak jednorazowy strzał nie dłuższy niż 20 sekund. W takim przypadku jedno opakowanie wystarczy na ok. 15 pojedynczych użyć.

Koszt jednego pojemnika to 12 dolarów, a można go zakupić na stronie producenta. Póki co produkt nie został dopuszczony w transporcie lotnicznym, ale producent pracuje nad kwestią międzynarodowej wysyłki. Mamy szczerą nadzieję, że polskie sklepy zainteresują się tym produktem i niebawem będzie dostępny również u nas.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Nikon D3400 – amatorska lustrzanka z funkcją SnapBridge i wydajnością do 1200 zdjęć Dlaczego Polacy boją się bezlusterkowców? Skok na Zakopane z Wojciechem Grzędzińskim Fotografka zdobyła nagrodę w rosyjskim konkursie fotograficznym zdjęciem, które nawet nie było jej Rabat na średnioformatowe bezlusterkowce Fujifilm GFX 50R i GFX 50S oraz obiektywy GF Amerykańscy fotoreporterzy zostali zobligowani do usunięcia zdjęć z protestów na Kapitolu Sigma udowadnia odporność swoich nowych filtrów Bezpłatne Warsztaty Fotograficzne: 1000 chętnych ? sprawdź czy jesteś na liście uczestników Pobito fotoreportera w Kijowie [wideo] Pobierz nową wersję: Kodak EasyShare Software 7.1 Hit internetu. Rozkład jazdy pociągów w Pucku rozsławia miasto Osiem nowych aparatów w bazie dxomark.com

Popularne w tym tygodniu:

Fotoreporterzy złapani przez żołnierzy Wojska Polskiego w okolicy Michałowa Nie żyje Mick Rock. Zabrał tajemnice muzyków lat 70. ze sobą Fotografował nagie dzieci. Sąd wydał wyrok za współżycie z nieletnią NASA wciąż nie wie, dlaczego teleskop Hubble’a utracił dane. Są konsekwencje