SLR Magic zapowiada nową linię obiektywów anamorficznych

Firma SLR Magic, która produkuje budżetowe rozwiązania dla filmowców, zapowiedziała nowy zestaw anamorficznych obiektywów filmowych z różnymi mocowaniami. Zobaczcie co kryją w sobie nowe obiektywy.

Obiektywy anamorficzne są wykorzystywane przez filmowców, by stworzyć szeroki obraz, który jednoznacznie kojarzy się z kinem. Jest to osiągane przez poziome ściśnięcie klatki na matrycy lub błonie światłoczułej.

Po rozprężeniu obrazu zamkniętego w klatce osiągamy panoramiczny stosunek boków np. z klatki 16:9 możemy wycisnąć 2.35:1. Dokonuje się tego przez zamontowanie specjalnego obiektywu na projektorze lub obróbkę w programie do edycji wideo.

Wielu filmowców osiąga efekt anamorficzny przez ścięcie kadru z góry i dołu do odpowiedniego stosunku boków, ale jakby nie patrzeć jest to destrukcyjne dla rozdzielczości obrazu – w końcu usuwamy w ten sposób masę informacji. Ten zabieg nie odda magii kina, która tkwi w poziomych flarach oraz rozciągniętym na boki bokehu.

Linia Anamorphot-Cine zawiera 3 nowe obiektywy: 35 mm T2.4, 50 mm T2.8 oraz 70 mm T4 – każdy z nich może zostać przystosowany do mocowań: Canon EF, Nikon F, Mikro 4/2 oraz Sony E. Mnożnik kompresji obrazu dla nich wynosi 1.33x, dzięki czemu osiągniemy stosunek boków 2.35:1 przy nagrywaniu klatki 16:9.

Dane techniczne obiektywów linii Anamorphot-Cie 1.33x:


  • linia zawiera 3 obiektywy: 35 mm T2.4, 50 mm T2.8, 70 mm T4
  • wszystkie obiektywy są anamorficzne
  • współczynnik kompresji wynosi 1.33x
  • średnica filtra to 82 mm
  • obiektywy będą dostępne w mocowaniach: Canon EF, Nikon F, Mikro 4/3 oraz Sony E
  • Adaptery wykonane są z tytanu
  • soczewki zawierają powłoki przeciwodblaskowe
  • waga każdego z obiektywów to 1100 gramów
  • długość: 13.5 cm
  • średnica: 10 cm

Nowe obiektywy zostaną przedstawione na BVE Expo w Londynie, w dniach 23–25 lutego 2016. Ceny jeszcze nie zostały podane.

Zobacz również: Używanie X-Rite Color Checker do kalibracji aparatu

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Sprzęt:

Średnioformatowy bezlusterkowiec ze 100-megapikselową matrycą Nowe obiektywy dla filmowców Samyang Xeen: 14 mm T3.1 oraz 35 mm T1.5 Prynt - spraw, aby telefon drukował zdjęcia jak Polaroid G Master - nowa linia obiektywów premium do pełnoklatkowych bezlusterkowców Sony Nowe funkcje w aparacie Fujifilm X-T1 dzięki aktualizacji oprogramowania Sony A6300 - 7 najważniejszych faktów o nowym bezlusterkowcu Panasonic Lumix GX8 - stabilizacja i jakość w pełnej krasie Seagate pozwany za wadliwe dyski. Zastanówcie się nad alternatywami YN360 - specyfikacja tańszego odpowiednika Ice Light Sekonic wydaje dwa nowe światłomierze w serii L-478DR Canon EOS-1D X Mark II - nowy zawodowiec z filmami 4K, GPS i prędkością do 16 kl./s Canon EOS-1D X Mark II - wyciekły pierwsze nieoficjalne zdjęcia i specyfikacja LensCoat LensHide – idealna kryjówka dla fotografów dzikiej przyrody Venus Optics Laowa STF 105 mm f/2 (T/3.2) niebawem na rynku Olympus PEN-F - bezlusterkowiec, który rzeczywiście wygląda, jak aparat sprzed lat Lomography przywraca do żywych legendarnego Jupitera 3+ 50 mm f/1.5 Wymarzony aparat fotograficzny - jaki być powinien? Leica X-U - „terenowy" aparat z matrycą APS-C do zdjęć podwodnych Nikon D500 to zaskoczenie roku. Oto, czego mogłeś nie wiedzieć o tym aparacie Fujinon XF 100-400 mm f/4.5-5.6 R LM OIS - super teleobiektyw do aparatów Fujifilm X Fujifilm X-E2S - bezlusterkowiec odświeżony przez nowy firmware Fujifilm X-Pro2 – flagowy bezlusterkowiec z matrycą 24 Mpix, hybrydowym wizjerem i szybkim AF Fujifilm X70 – najmniejszy i najlżejszy w rodzinie Nikon Coolpix A100 i A10 - proste kompakty dla każdego

Popularne w tym tygodniu:

Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5x Ultra Macro - zdjęcia przykładowe i cena UniColor to kolorowa wodoodporna lampa LED na USB do kreatywnych zdjęć Cosina prezentuje trzy nowe obiektywy Voigtlander - dwa do Sony E i jeden do Leiki M