Symulator obiektywów Nikona

Symulator obiektywów Nikona
Ola Błażowska

24.05.2010 20:38, aktual.: 01.08.2022 15:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nikon na swojej stronie uruchomił dwie aplikacje, dzięki którym możemy lepiej poznać obiektywy tej firmy. Na przykładowych zdjęciach zobaczymy zakres pola widzenia konkretnych obiektywów, znajdziemy szkła, które najlepiej pasują do interesujących nas zakresów, oraz skonstruujemy własną listę wymarzonej optyki.

Nikkor Lenses Positioning Map to zbiór wszystkich obiektywów Nikona uporządkowany w formie wykresu. Znajdziemy tu zarówno starsze modele manualne, jak i wszystkie nowsze, z autofokusem. Przy każdej miniaturce obiektywu znajduje siękolorowy prostokąt - jest to zakres jego ogniskowych. Narzędzie to daje również jasny wgląd w podział szkieł pod kątem przeznaczenia dla konkretnego typu matrycy (APS-C lub dla pełnej klatki). W polu "My Lenses" możemy dodać obiektywy, które interesują nas najbardziej i stworzyć ich listę, która następnie będzie zapamiętana.

Nikkor Lenses Simulator pozwala na wirtualne wypróbowanie wymarzonych obiektywów w "praktyce". Na trzech przykładowych zdjęciach możemy zauważyć zmiany w zakresie pola widzenia, w zależności od ogniskowej szkła. Do dyspozycji mamy także wybór body (również z matrycą APS-C, bądź pełnoklatkową). Jednym kliknięciem sprawdzimy, jak w rzeczywistości wyglądać będzie różnica pomiędzy tymi dwoma typami aparatów. Wybrana kombinacja sprzętu pojawi się na dolnym pasku.

Źródło: petapixel.com

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także