Czy Parachut stanie się Spotify świata fotografii? Nowa usługa nielimitowanego wypożyczenia sprzętu fotograficznego

Parachut to nowa inicjatywa, która pretenduje do miana fotograficznego Spotify lub Netflixa. Za 149 dolarów miesięcznie abonenci mogą mieć dostęp do usługi nielimitowanego wypożyczania sprzętu fotograficznego. Jak wpłynie to na rynek?

Rynek wypożyczalni sprzętu fotograficznego w Polsce trochę kuleje. Mamy kilka dobrych miejsc, gdzie możemy za kilkaset złotych (i kilka tysięcy kaucji) wziąć dobry sprzęt na kilka dni. A co, gdyby to zmienić i pozwolić fotografom na wykupienie abonamentu? Po zapłaceniu 149 dolarów (pierwszy miesiąc – 99 dolarów), abonent otrzyma listę sprzętu, który może wypożyczyć. Do wyboru są aparaty, obiektywy, drony, akcesoria oraz różnych innych dodatki.

Kiedy sprzęt odpowiadający preferencjom na waszym profilu będzie dostępny, Parachut dostarczy go wam prosto do domu. Możecie zatrzymać sprzęt tak długo, jak potrzebujecie, a kiedy skończycie – odesłać. Wysyłka w obie strony ma być darmowa. Usługa będzie dostępna późną wiosną 2016 roku na terenie USA.

Ciekawą opcją jest to, że jeśli wypożyczony sprzęt się spodoba to będziecie go mogli odkupić po niższej cenie. Brzmi trochę jak sprawdzanie konta premium na Spotify, nie? W ogóle – to jest jak Spotify czy Netflix. Różnicą jest tylko to, że zamiast nieograniczonego dostępu do muzyki czy filmów mamy nieograniczony dostęp do sprzętu fotograficznego!

Oferta Parachut jest bardzo obszerna - mamy tam prawie wszystkie współczesne lustrzanki cyfrowe, bezlusterkowce (M 4/3, APS-C, FF), obiektywy, akcesoria, ale też aparaty analogowe. Jest w czym wybierać.

Zastanawiam się na ile zmieni to rynek sprzętu fotograficznego. Czy przez tę inicjatywę ludzie przestaną kupować tyle sprzętu? Czy przekonają się do nielimitowanego wypożyczenia na rzecz posiadania własnego sprzętu? Czas pokaże. Z pewnością taka usługa jest ciekawym rozwiązaniem dla profesjonalnych fotografów i firm, które realizują różne zlecenia, sesje wymagające przeróżnego sprzętu.

Screen ze strony http://www.parachut.co.

Myślę, że takie przedsięwzięcie dobrze przyjęłoby się w Polsce pod warunkiem, że cena byłaby niższa. Posiadanie dostępu do jakiegokolwiek sprzętu fotograficznego to bajka dla wielu fotografów, ale koszt ok. 600 zł / miesiąc mogłoby mocno zweryfikować chęci.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej – odwiedźcie stronę projektu Parachut.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Animacja w stylu kinografki z jednego zdjęcia? Oto, co potrafi program Plotagraph Pro Jakie aparaty wykorzystano do wykonania zwycięskich zdjęć World Press Photo? I co to oznacza? Kiedy lustra odgrywają najważniejszą rolę Kiedyś fotografowali nimi radzieccy szpiedzy, teraz mogą być twoje Dzięki re.photos złożysz zdjęcia typu "kiedyś i teraz" Panorama Drezna w 26 gigapikselach! DPRSplit pomoże wyciągnąć większą rozpiętość tonalną z Canona EOS 5D Mark IV Sztuczna inteligencja Nvidia tworzy zdjęcia ludzi, którzy nigdy nie istnieli Mgła na Marsie: NASA publikuje interesujące zdjęcia z Curiosity Symulator aparatów fotograficznych online? Oto wieszak, który umożliwi wam wyeksponowanie swojej kolekcji aparatów w stylowy sposób Fotograf Kim Dzong Una zwolniony przez absurd. Tak działa aparat władzy

Popularne w tym tygodniu:

Chcesz pięknie wyglądać na zdjęciach? Zobacz, jak się ustawić Lądowanie łazika Perseverance na Marsie. Na zdjęciach widać jego konsekwencje Żółty pingwin po raz pierwszy na zdjęciach. Nikt go wcześniej nie widział Pierwsze zdjęcia łazika Perseverance z Marsa opublikowane! Akropol pokryty śniegiem. To nie zdarza się często Film edukacyjny z Korei Północnej pokazuje historię fotografii. O dziwo nie jest najgorszy Te zdjęcia pokazują, jak odżywają polskie miasta, gdy znikają reklamy Petgram to polski "Instagram dla zwierząt". Ale w aplikacji chodzi o coś więcej niż słodkie zdjęcia Nie samym Marsem człowiek żyje. Sonda Juno przesłała genialne zdjęcie Jowisza Cyfrowe klony zastąpią prezenterów przed kamerami? To możliwe! Hilary Duff stanie przed sądem za nazwanie fotografa "zbokiem"? Jest pozew Kim jest tajemniczy mężczyzna ze zdjęć z gwiazdami Hollywood? Pojawił się znikąd