Szybsza selekcja serii zdjęć dzięki układaniu w stosy w Adobe Lightroom [wideoporadnik]

Jeśli robisz dużo zdjęć seryjnych, HDR'ów czy panoram, doskonale wiesz, że ich późniejsze przeglądanie i segregowanie to droga przez mękę. Jak sobie z tym poradzić w zaledwie kilka minut?

Odkąd Lightroom udostępnił składanie HDR'ów i panoram, dużo chętniej je robię. Podobnie przy zdjęciach wnętrz - tu HDR jest wręcz konieczny, żeby uzyskać jak najwyższą jakość zdjęć. Problem pojawia się w momencie, gdy przychodzi nam wybrać zdjęcia do obróbki. Każdorazowe przechodzenie przez wszystkie zdjęcia serii HDR'ów jest po prostu czasochłonne. Nieco inaczej wygląda sprawa wygląda przy panoramach czy krótkich seriach, ale tu, opisywana funkcja również może się przydać.

Bohaterem dzisiejszego poradnika jest funkcja automatycznego układania zdjęć w stos. Lightroom umożliwia wybrać odstęp czasu między kolejnymi ujęciami i zgrupować fotografie. Dzięki temu, jesteśmy w stanie bardzo szybko je przejrzeć i wybrać te, które obrobimy. Jak to zrobić? Tego dowiecie się z dzisiejszego wideoporadnika!

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Jak robić zdjęcia stockowe i na nich zarabiać? [PORADNIK] Jak się ratować kiedy stracimy zdjęcia? Lightoom przychodzi z pomocą [wideoporadnik] "Frymografia" - Szachy nie maty Co to jest spust migawki w aparacie fotograficznym? High Speed Photography, czyli jak zamrozić ruch w ułamku sekundy Jak zacząć fotografować? Czy fotoreporter ma jeszcze szansę na etat? Ciekawe miejsca do zdjęć - jak je znaleźć? [poradnik] Poradnik dla początkujących: ustawianie czułości ISO Histogram - wszystko, co powinieneś wiedzieć o tym tajemniczym wykresie [poradnik] Kilka znaków, które pokazują, że rozwijasz się fotograficznie Frymografia: W poszukiwaniu tamtego czasu