Szybsza selekcja serii zdjęć dzięki układaniu w stosy w Adobe Lightroom [wideoporadnik]

Jeśli robisz dużo zdjęć seryjnych, HDR'ów czy panoram, doskonale wiesz, że ich późniejsze przeglądanie i segregowanie to droga przez mękę. Jak sobie z tym poradzić w zaledwie kilka minut?

Odkąd Lightroom udostępnił składanie HDR'ów i panoram, dużo chętniej je robię. Podobnie przy zdjęciach wnętrz - tu HDR jest wręcz konieczny, żeby uzyskać jak najwyższą jakość zdjęć. Problem pojawia się w momencie, gdy przychodzi nam wybrać zdjęcia do obróbki. Każdorazowe przechodzenie przez wszystkie zdjęcia serii HDR'ów jest po prostu czasochłonne. Nieco inaczej wygląda sprawa wygląda przy panoramach czy krótkich seriach, ale tu, opisywana funkcja również może się przydać.

Bohaterem dzisiejszego poradnika jest funkcja automatycznego układania zdjęć w stos. Lightroom umożliwia wybrać odstęp czasu między kolejnymi ujęciami i zgrupować fotografie. Dzięki temu, jesteśmy w stanie bardzo szybko je przejrzeć i wybrać te, które obrobimy. Jak to zrobić? Tego dowiecie się z dzisiejszego wideoporadnika!

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Prosty sposób, aby zrobić adapter na filtr o większej średnicy niż nasz obiektyw 8 powszechnych błędów, których należy unikać przy portrecie. Rady Karla Taylora Lustrzanka w podróży. O czym trzeba pamiętać? Przestań gadać o sprzęcie, a zacznij z niego korzystać Jak stworzyć efekt deszczu przy pomocy wełny stalowej? Czas naświetlania zdjęć - wszystko co trzeba wiedzieć [poradnik] Jak dobrze sfotografować półcieniowe zaćmienie Księżyca? [poradnik] jejZdrowie: 10 zasad fotografowanej modelki Kilka rad, jak pokazać miłość na romantycznym portrecie Kupujemy fotograficzne używki ? na co uważać? cz.2 Zostań mistrzem fotografowania smartfonem dzięki bezpłatnym poradnikom Apple'a Jak wybrać film do aparatu?

Popularne w tym tygodniu:

Darmowe kursy Nikona do końca roku. Warto to sprawdzić!