Cross processing w Adobe Lightroom [wideoporadnik]

© JK
© JK
Jakub Kaźmierczyk

12.10.2012 12:00, aktual.: 26.07.2022 20:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Odkąd zacząłem tworzyć poradniki dotyczące programu Lightroom, od razu dostałem kilka maili z pytaniami o sposoby na cross processing. Odpowiadając na Wasze prośby, pokazuję dwie drogi zmiany kolorystyki zdjęć.

Jakiś czas temu przygotowałem poradnik o procesie crossowym w Photoshopie CS, jednak wielu z Was korzysta tylko z programu Lightroom. Oczywiście istnieje Nik Color Efex do Lightroomu, ale i bez niego cross processing będzie możliwy. Skupimy się na rozdzielaniu tonów i krzywej tonalnej. Podobnych zabiegów dokonacie również w Camera RAW, który pracuje na tym samym silniku co Lightroom.

[solr id="fotoblogia-pl-60452" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://fotoblogia.pl/2052,retusz-w-lightroomie-tez-jest-mozliwy-wideoporadnik" _mphoto="lead-60452-135x84-aefa0dda806f43.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2247[/block]

Poszukajcie w Internecie gotowych już presetów, które w banalny sposób wgracie do swojego oprogramowania. Zachęcam Was też do opracowywania własnych technik, a nie tylko do korzystania z gotowych rozwiązań. Do zobaczenia za tydzień!

Zapraszam na forum.fotoblogia.pl. Możecie się tam dzielić swoimi opiniami na temat wideoporadników i zgłaszać własne propozycje tematów.

Cross Processing w Adobe Lightroom [wideoporadnik]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)