Warsztaty fotografii portretowej z Wiktorem Franko

Fotografia portretowa jest jedną z najtrudniejszych odmian tej pięknej sztuki. Wymaga ona od fotografa doskonałego warsztatu oraz nawiązania świetnej współpracy z jego bohaterem. Wiktor Franko już niedługo pomoże Wam okiełznać ten gatunek fotografii.

© Wiktor Franko

Warsztaty będą trwały cały dzień, w małych 10-osobowych grupach. Zostaną one zrealizowane w sześciu miastach Polski. Oprócz modelki oraz oczywiście Wiktora, na warsztatach będziecie mogli przetestować całą gamę sprzętu marki Olympus. Przewidziana jest również przerwa kawowa oraz obiad.

Wiktor Franko przypomina: „Sprzęt jest na użytek fotografa, a nie odwrotnie"

Jednym z najtrudniejszych gatunków fotografii jest portret – sztuka zamknięcia ducha i emocji w ramach kadru. Rozmawialiśmy z Wiktorem Franko o tym, jak…

Dla użytkowników będą dostępne obiektywy Olympus Zuiko, które zostały zaprojektowane po to, by sprostać oczekiwaniom profesjonalistów oraz zaawansowanych miłośników fotografii. Oprócz lekkości i kompaktowego wzornictwa zapewniają najwyższą jakość obrazu.

Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona i o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. By dostać się na spotkanie należy zakupić obiektyw M. Zuiko oraz wypełnić formularz na stronie internetowej Olympusa.

Wiktor Franko
ukończył filologię polską na Akademii Świętokrzyskiej. Droga życiowa poprowadziła go w stronę fotografii, z którą związany jest do dziś. Franko działa artystycznie oraz komercyjnie, jest autorem wielu publikacji oraz wystaw – polskich jak i zagranicznych.

W swojej twórczości Franko często posługuje się motywami i nawiązaniami literackimi pokazującymi silny wpływ surrealizmu. Jego prace to klasyczne czarno-białe portrety oraz konceptualne zdjęcia, wyciągnięte z innego świata. W zbiorach Wiktora znajdują się również liczne fotografie modowe i lifestylowe.

Miejsca i terminy warsztatów:

  • Warszawa – 14.07.2016
  • Kraków – 28.07.2016
  • Szczecin – 2.08.2016
  • Bydgoszcz – 9.08.2016
  • Lublin – 17.08.2016
  • Łódź – 23.08/.2016

Zobacz również: Wiosenne portrety. Jak zrobić dobre zdjęcia w plenerze?

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej, poświęconej warsztatom.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Samsung prezentuje UFS - następcę kart microSD Szymon Brodziak został Najlepszym Fotografem Reklamowym Roku Huawei P9: mistrz reklamowych wpadek fotograficznych SanDisk wypuszcza dwie najszybsze na świecie karty microSD Znamy zwycięzców prestiżowego konkursu Travel Photographer of the Year 2016 Szalik ISHU uchroni przed niechcianymi zdjęciami Do Hasselblada X1D jednak powstaną obiektywy zmiennoogniskowe Wyłoniliśmy zwycięzców konkursu „Wakacyjne transformacje” Matryca EOS-a 1DX Mark II najlepszym sensorem Canona według DxO Canon przestrzega użytkowników 1DX Mark II przed niektórymi kartami SanDisk CFast 2.0 Czy iPhone 7 będzie miał większą matrycę, niż poprzednie? Bill Cunningham, wybitny fotograf mody ulicznej, odszedł w wieku 87 lat "Pohib" Tadeusza Rolke - wystawa prekursora fotoreportażu w Zamościu Capture One Pro 9.2 - obsługa nowych aparatów i kilka mniejszych udogodnień Nikon D5 - aktualizacja oprogramowania, czyli dłuższe filmy, redukcja migotania i drobne poprawki AF Korzystasz z nieoficjalnego oprogramowania do aparatów Sony? Przygotuj się na utratę gwarancji Content-Aware Crop i Face-aware liquify, czyli nowe funkcje w Adobe Photoshop CC Karol Krukowski zachęca fotografów do omawiania ich prac na YouTube Oto wtyczka do Lightrooma, która umożliwia wgrywanie zdjęcia bezpośrednio na Instagram Wystawa cyklu Marcina Watemborskiego - "epitafium /nad grobem/" - zagości we Wrocławiu Kto drugi do pełnej klatki? VSCO Film Essentials to nowy pakiet presetów do Lightrooma w cenie 59 dolarów Nikon po raz kolejny w tarapatach: komunkacja przez Wi-Fi nie działa z urządzeniami Apple

Popularne w tym tygodniu:

Zostań oficjalnym fotografem Sejmu RP. Kancelaria szuka profesjonalisty z doświadczeniem Szwedzka fotografka i modelka otrzymała groźbę gwałtu za włosy na nogach w kampanii Adidasa Dron zderzył się z samolotem pasażerskim w Kanadzie Nikon D850 ma najlepszą matrycę w historii pomiarów DxO Jakub Szymczuk - z ”Gościa Niedzielnego”do Kancelarii Prezydenta. Poznajcie nowego fotografa Andrzeja Dudy Nadchodzi Lightroom 7. Ma mieć dwie wersje - klasyczną i w chmurze National Geographic Photo Ark. Największa wystawa zagrożonych gatunków już niedługo zagości w Warszawie Czy nowy bezlusterkowiec Canona będzie miał pełnoklatkową matrycę? "1984" Orwella spełnia się na naszych oczach. Kamerka internetowa śledziła właścicielkę Fotografie zwycięzców konkursu fotograficznego „Our World is Beautiful 2017” do zobaczenia w Warszawie Adobe pokazało Lightrooma Classic CC, Macphun nie pozostaje bierny i zapowiada swój manager zdjęć W piątek rusza najnowsza edycja projektu Eastreet. Poznaj program imprezy!