Pictorial w praktyce – warsztaty fotografii aktu z Łukaszem Marciniakiem

Pictorial w praktyce – warsztaty fotografii aktu z Łukaszem Marciniakiem

Pictorial w praktyce – warsztaty fotografii aktu z Łukaszem Marciniakiem
Redakcja Fotoblogia.pl
13.10.2015 10:19, aktualizacja: 26.07.2022 19:29

Wyłączny dystrybutor produktów marki Quantuum w Polsce, firma Next77, wraz ze sklepem MultiFoto.pl zapraszają na warsztaty fotografii aktu prowadzone przez Łukasza Marciniaka, które odbędą się w warszawskim Studiu Bakarum na początku listopada.

Warsztaty „Pictorial w praktyce” to dwa dni zajęć teoretycznych i praktycznych przy współpracy z dwiema doświadczonymi modelkami oraz prowadzącym, którego zdjęcia zdobią okładki kolorowych magazynów. Do dyspozycji uczestników oddane będą dwa niezależne plany zdjęciowe, a także zaprezentowane zostaną przykładowe inspiracje. Uczestnicy będą mogli nauczyć się jak je interpretować i jak na ich podstawie stworzyć własny pomysł.

Pierwszego dniawarsztatowicze dowiedzą się czym tak naprawdę są magazynowe pictoriale, skąd czerpać pomysły, jak interpretować i modyfikować inspiracje, unikać plagiatu, co zainteresuje odbiorcę i na co redakcje zwracają uwagę. Warsztaty odbywać się będą w dwóch grupach, w ramach których uczestnicy będą wymieniać się spostrzeżeniami, wspólnie osiągając postawiony przez prowadzącego cel. Na zakończenie dnia zostaną omówione wyniki pracy oraz przydzielone zadanie domowe.

Drugi dzień będzie wypełniony działaniami praktycznymi i doskonaleniem warsztatu. Na podstawie wybranych przez uczestników inspiracji lub własnych pomysłów zostaną zrealizowane indywidualnie sesje – po jednej z każdą modelką. Będzie to idealna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności oraz do nauczenia się nowych rzeczy bezpośrednio po okiem prowadzącego. Na koniec dnia, każdy z uczestników wybierze według swojego uznania najlepsze zdjęcie wykonane podczas warsztatów. Do wybranej fotografii dołączy opis, dlaczego uważa że właśnie to zdjęcie jest najlepsze, opisze co było inspiracją, a jury w składzie prowadzącego, modelek i organizatorów wyłoni zwycięzcę. Tryumfator zostanie wyróżniony nagrodą w postaci sprzętu z asortymentu marki Quantuum.

Prowadzącym zajęcia będzie Łukasz Marciniak, który specjalizuje się w fotografii aktu komercyjnego, fotografii reklamowej i katalogowej. Jego zdjęcia zdobiły okładki najbardziej popularnych magazynów na całym świecie. Zapytany o ilość publikacji, odpowiada, „to nie będzie takie proste do policzenia”.

Do współpracy będą gotowe także dwie modelki:

Agnieszka - pomimo młodego wieku, ma siedmioletnie doświadczenie w pracy przed obiektywem. Współpracowała ze znanymi fotografikami, a jej zdjęcia wielokrotnie były nagradzane w konkursach fotograficznych. Sesje z jej udziałem publikowano na łamach kolorowych magazynów, w katalogach reklamowych. Agnieszka zagrała też w teledyskach, posiada doświadczenie na wybiegu i jest zdobywczynią kilku tytułów miss. Prywatnie jest osobą pełną pozytywnej energii, zaangażowaną we wszystko czego się podejmuje, a pozowanie do zdjęć sprawia jej radość i wciąż doskonali swoje umiejętności.

Olga - karierę modelki rozpoczęła w wieku 14 lat, a od 7 lat współpracuje z najlepszymi fotografami na całym świecie, co zaowocowało zdobyciem ogromnego doświadczenia. Ze względu na liczne podróże i współpracę zagraniczną, od ponad roku nie występowała na warsztatach w Polsce. Przez telefon jest straszną gadułą.

Warsztaty odbędą się w Studiu Bakarum przy ul. Marynarskiej 14, (wjazd od ul. Suwak), czyli nowym miejscu na fotograficznej mapie Warszawy. Powierzchnia ponad 210 m2 wyposażona jest m.in. w profesjonalną cykloramę czy garderobę z trzema stanowiskami do wizażu. Ponadto, do dyspozycji gości jest pełny zestaw lamp błyskowych Quantuum wraz z niezbędnym osprzętem oraz wsparciem asystenta. Cena uczestnictwa w warsztatach (2 dni) to 990 PLN brutto.

Więcej informacji o warsztatach wraz ze szczegółowym planem zajęć znaleźć można na stronie organizatora: bakarum.pl.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)