Płonąca piłka, parkour i zwolnione tempo w imponujacym klipie Raya Demskiego

Ray Demski niedawno wypuścił swój najnowszy osobisty projekt, którym jest film „Fireball”. Łączy on elementy piłki nożnej i parkour. Na dodatek wszystko zobaczycie w zwolnionym tempie. W wideo zobaczycie, jak wygląda zjawiskowo żonglowanie płonącą piłką, oraz jak przebiegła produkcja tego przedsięwzięcia.

© Ray Demski / Vimeo

Ray Demski od lat współpracuje z różnymi sportowcami, tworząc niezwykłe zdjęcia oraz filmy. Tym razem jednak poszedł o krok dalej w swojej filmowej karierze. Wideo, które obejrzycie, pokazuje, jak akrobaci wykonują różne sztuczki z niczym innym jak płonącą piłką. I nie jest to efekt postprodukcji, tylko dosłownie kula ognia!

Klip konfrontuje umiejętności parkourowców z freestylem piłkarskim. Obie dyscypliny wymagają niemałej koordynacji ruchowej i szybkiego oka. Na dodatek wszystko zostało okraszone klimatycznym beatboxem, schowanego w cieniu muzyka. Kiedy oglądałem ten klip pierwszy raz – od razu przyszły mi do głowy najlepsze reklamy firm sportowych, produkujących ubrania dla zwolenników sportów ulicznych.

Demski wybrał do realizacji bardzo ciemne i klimatyczne miejsce z odrapanymi ścianami oraz dużymi oknami – nie zmienia to faktu, że światła było tam faktycznie mało. W tworzeniu pomagał mu filmowiec Clemens Kruger. Nagranie zostało wykonane przy użyciu kamery Sony F55 rekordera Sony AXS-R5, który pozwala na ujęcie niesamowicie płynnego zwolnionego tempa. Nagrywanie przy prędkości 100–200 klatek na sekundę wymaga dużej ilości światła, dlatego sceny były dopalane kilkoma lampami, a w bagnecie kamery pojawiła się jasna stałka (f/1.4).

Jednym z najważniejszych aspektów nagrywania filmu było bezpieczeństwo – to dość logiczne, że nagrywając płonąca piłkę można się poparzyć i należy niezmiernie uważać. W filmiku zza kulis widać kilka trudnych momentów. Na planie klipu znajdował się profesjonalny pirotechnik, który czuwał nad wszystkim. Na szczęście podczas nagrywania filmu nie ucierpiał żaden sportowiec, ani kamerzysta.

Zobacz również: 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

System Canon EOS ma już 30 lat! Zobaczcie, jak przez ten czas zmieniły się aparaty tej firmy Małpka kradnie aparat i robi sobie autoportret H&M dodaje zdjęcia twarzy do cyfrowych ciał modelek Fotografie dokumentujące 10 lat życia Andego Warhola dostępne w internecie Za pomocą piły tworzy rzeźby z aparatów Mężczyzna uratował jelenia na zamarzniętym jeziorze. Widać to na filmie Foap - sprzedaj swoje zdjęcia przez iPhone'a Zwierzątka o kocich pyszczkach. To zbyt urocze, żeby było prawdziwe! Sekretne życie zapałek: w miniaturowych scenkach fotograf porusza ważne tematy Noworoczny poradnik - jak wykorzystać maskę w Photoshopie ; ) ”Miłosny lasek” koło Trzebnicy: Na zdjęciu widać serce Kolejne narzędzie do znajdowania skradzionych aparatów

Popularne w tym tygodniu:

Rzadkie zjawisko na filmie. Zobacz, jak jeleń zrzuca poroże Fotograf robił sobie 1 zdjęcie dziennie przez 20 lat. Wykazał się wytrwałością YouTube zablokował materiał o ”Napalm girl” - symbolu wojny w Wietnamie Kiepski fotomontaż posłużył za wymówkę w pracy. Odpowiedzi internautów są przezabawne "Skok" dronem z najwyższego budynku świata Znany influencer wdrapał się na piramidy, by pomóc ludziom. Został aresztowany Niesamowite zdjęcia z zamarzniętych wodospadów Mr Winkle to psia legenda. Uroczy psiak miał 23 lata Fotograf robi zdjęcia wiewiórek, by poprawić humor innym National Archives usunęło nazwisko Donalda Trumpa z historycznego zdjęcia Na lotnisku Heathrow pojawił się system antydronowy. To pierwszy taki na świecie Chiny wykorzystują rozpoznawanie twarzy do ośmieszania obywateli