Płonąca piłka, parkour i zwolnione tempo w imponujacym klipie Raya Demskiego

Ray Demski niedawno wypuścił swój najnowszy osobisty projekt, którym jest film „Fireball”. Łączy on elementy piłki nożnej i parkour. Na dodatek wszystko zobaczycie w zwolnionym tempie. W wideo zobaczycie, jak wygląda zjawiskowo żonglowanie płonącą piłką, oraz jak przebiegła produkcja tego przedsięwzięcia.

© Ray Demski / Vimeo

Ray Demski od lat współpracuje z różnymi sportowcami, tworząc niezwykłe zdjęcia oraz filmy. Tym razem jednak poszedł o krok dalej w swojej filmowej karierze. Wideo, które obejrzycie, pokazuje, jak akrobaci wykonują różne sztuczki z niczym innym jak płonącą piłką. I nie jest to efekt postprodukcji, tylko dosłownie kula ognia!

Klip konfrontuje umiejętności parkourowców z freestylem piłkarskim. Obie dyscypliny wymagają niemałej koordynacji ruchowej i szybkiego oka. Na dodatek wszystko zostało okraszone klimatycznym beatboxem, schowanego w cieniu muzyka. Kiedy oglądałem ten klip pierwszy raz – od razu przyszły mi do głowy najlepsze reklamy firm sportowych, produkujących ubrania dla zwolenników sportów ulicznych.

Demski wybrał do realizacji bardzo ciemne i klimatyczne miejsce z odrapanymi ścianami oraz dużymi oknami – nie zmienia to faktu, że światła było tam faktycznie mało. W tworzeniu pomagał mu filmowiec Clemens Kruger. Nagranie zostało wykonane przy użyciu kamery Sony F55 rekordera Sony AXS-R5, który pozwala na ujęcie niesamowicie płynnego zwolnionego tempa. Nagrywanie przy prędkości 100–200 klatek na sekundę wymaga dużej ilości światła, dlatego sceny były dopalane kilkoma lampami, a w bagnecie kamery pojawiła się jasna stałka (f/1.4).

Jednym z najważniejszych aspektów nagrywania filmu było bezpieczeństwo – to dość logiczne, że nagrywając płonąca piłkę można się poparzyć i należy niezmiernie uważać. W filmiku zza kulis widać kilka trudnych momentów. Na planie klipu znajdował się profesjonalny pirotechnik, który czuwał nad wszystkim. Na szczęście podczas nagrywania filmu nie ucierpiał żaden sportowiec, ani kamerzysta.

Zobacz również: Polska z drona jest nie do poznania

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Ile megapikseli ma ludzkie oko? Teksty, których nigdy nie powinieneś usłyszeć od profesjonalnego fotografa Szczoteczka z 10-megapikselowym aparatem? Czemu nie? Canona 1DX Mark II - jeden z najlepszych, także pod wodą 1,3 metra długości i 158 kg – tak prezentuje się radzieckie szkło szpiegowskie, które trafiło na sprzedaż Ta strona sprawi, że wasze czarno-białe zdjęcia staną się kolorowe Fotozagadka: czy potrafisz znaleźć telefon na dywanie? Pomysł na bezprzewodowy tethering za niewielkie pieniądze Polaroid Swing, czyli animowane scenki na iPhone Podczerwone zdjęcie Mgławicy Oriona pokazują niebywałe szczegóły w rozdzielczości w 4K Sensor Noise DB to ciekawa porównywarka szumów na długich czasach ekspozycji Robisz zdjęcia na publicznej drodze? Uważaj, żeby ktoś cię nie przejechał! Co jest wytrzymalsze – Canon czy Nikon? Oto test ostateczny pod naciskiem prasy hydraulicznej Dla takiego kadru warto mieć aparat zawsze przy sobie. Wspaniałe zdjęcie burzy z wysokości 11 km 360-stopniowe wideo, dzięki któremu poczujesz się, jakbyś latał na orle Jak wyglądają księżyce krążące wokół Jowisza? Co znajdziemy w torbie fotograficznej Pete'a Souzy - fotografa Baracka Obamy Tak zmienia się ludzka twarz dzień po dniu w ciągu 16 lat Nowy patent Apple blokuje urządzenia rejestrujące Ekipa z Rescued Film Project odnalazła 1200 niewywołanych klisz z lat 50 XX wieku Po 71 latach ujawniono prawdziwą tożsamość żołnierza na ikonicznym zdjęciu 53-gigapikselowe zdjęcie Bentleya na moście Golden Gate Nikkor 1200 mm f/11 - rzadki obiektyw trafił na eBaya Trochę biżuterii nie zaszkodzi - oto limitowana, złota edycja Trioplan 100mm f/2.8

Popularne w tym tygodniu:

Zrób zdjęcie, a aplikacja odnajdzie twojego sobowtóra wśród dzieł sztuki. Google zaskakuje! Flagowe modele zostały poddane próbie ulewnego deszczu. Wiemy, które wyszły z niej bez szwanku Zobacz, jak fotograf ustawia zdjęcie reporterskie. To się nie godzi! Para młoda z Hongkongu napisała 30-stronnicową opinię o zdjęciach. Widać, że znają się na rzeczy! Canon udostępnił obrobione zdjęcie wykonane aparatem Fujifilm. Co poszło nie tak? Skróty klawiszowe w Lightroomie, które ułatwią wam pracę Wielka 80-kilogramowa Leica trafiła na aukcję za 350 000 złotych. Jest idealna! Canon 1DX Mark II - co kryje w środku obudowa mocarza? Jak sprawdził się tani obiektyw Yongnuo z profesjonalną kamerą Red Dragon 5K Portrety w podczerwieni? Mathieu Stern pokazuje, z czym to się je! National Geographic istnieje już 130 lat! Zobacz jak zmieniały się jego okładki KODAKCoin - legendarna firma wchodzi na rynek z kryptowalutą dla fotografów