Jest prawdziwym panem czasu. Ten artysta wie, jak wykorzystać zwolnione tempo

Jest prawdziwym panem czasu. Ten artysta wie, jak wykorzystać zwolnione tempo

Jest prawdziwym panem czasu. Ten artysta wie, jak wykorzystać zwolnione tempo
Marcin Watemborski
08.06.2021 12:36, aktualizacja: 08.06.2021 14:36

Ben Ouaniche z Tel Awiwu specjalizuje się w tworzeniu niezwykłych filmów w zwolnionym tempie. Nie polegają one jedynie na nagraniach z wysokim klatkażem, ale kreatywnym spojrzeniu na tę sztukę. Z resztą – to po prostu trzeba zobaczyć.

Ben Ouaniche to filmowy władca czasu. Na jego filmach zobaczymy, jak dynamiczne obiekty znacznie zwalniają, a on sam działa w czasie rzeczywistym. Jak to właściwie możliwe? Wszystko jest zasługą twórczego podejścia do tematu oraz dobrego rzemiosła.

W 1,5-minutowym filmiku, który trafił na YouTube, zobaczymy różne przedmioty. Są to: ciastko wpadające do filiżanki z impetem, strzelające balony, wybuchające jajka, tort czy rozbijana butelka z mlekiem. W każdym z ujęć pojawia się Ben, który wydaje się władać czasem. Sam mężczyzna porusza się w normalnym tempie.

Playing With Time

Wszystkie sceny są dokładnie zaplanowane. Mimo tego, że widzimy jeden kadr, w którym Ben siedzi przy stole, to trudniejsze niż myślicie. Do nagrywania slow motion, artysta korzysta z kamery Chronos 2.1 HD, która potrafi nagrywać z prędkością 1000 klatek na sekundę. Jej ograniczenie polega na tym, że materiał w dobrej rozdzielczości może trwać jedynie 8 sekund, więc Ben musi dopracować wszystko tak, by zmieścić się w tym czasie.

Ouaniche korzysta z ujęć nagranych na czarnym tle w zwolnionym tempie jak również z przygotowanych do każdego ujęcia masek, będących stopklatkami z jego postacią. Cały trik polega na odpowiednim połączeniu w edycji dwój ujęć i nadaniu im płynności. Benowi zależy, by każde nagranie wyglądało jak najbardziej prawdziwie – bez dodawania modeli 3D ani efektów specjalnych.

Więcej interesujących filmów znajdziecie na YouTube.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)