FotoNoc i fotograficzny flash mob w Krakowie

FotoNoc i fotograficzny flash mob w Krakowie

FotoNoc i fotograficzny flashmob w Krakowie
FotoNoc i fotograficzny flashmob w Krakowie
Krzysztof Basel
01.06.2011 11:50, aktualizacja: 01.08.2022 14:39

Przy okazji pierwszej w Polsce Nocy Synagog odbędzie się FotoNoc, czyli nocny spacer po świątyniach na Krakowskim Kazimierzu. Na koniec organizatorzy planują wyjątkowe wydarzenie - flash mob z flashami w rękach.

Przy okazji pierwszej w Polsce Nocy Synagog odbędzie się FotoNoc, czyli nocny spacer po świątyniach na Krakowskim Kazimierzu. Na koniec organizatorzy planują wyjątkowe wydarzenie - flash mob z flashami w rękach.

Nocą 4 czerwca w synagogach krakowskiego Kazimierza będzie się dużo działo: muzyka, debaty, wykłady, projekcje multimedialne, warsztaty.  Wykładowcy Warsztatów Sztuki Fotografii słusznie postanowili przyłączyć się do tego wydarzenia, organizując FotoNoc Synagog. Uczestnicy tego wydarzenia będą mogli zwiedzać świątynie na Kazimierzu w Krakowie z aparatem w dłoni oraz wsparciem profesjonalnych fotografów, wykładowców WSF. Początek fotograficznego spaceru o godzinie 22:00. Aby zarezerwować sobie udział w FotoNocy, zarejestrujcie się na stronie sztukafotografii.org.

Interesująco zapowiada się zakończenie FotoNocy. Organizatorzy z WSF przy wsparciu kolegów z Fotograficzno.pl zapraszają na flash mob z aparatami i lampami błyskowymi w dłoniach.

Czym jest flash mob? Cytuję Wikipedię:

Flash mob (ang. dosł. błyskawiczny tłum) – określenie, którym przyjęło się nazywać sztuczny tłum ludzi gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków.

W akcji uczestniczą nieznani sobie ludzie znający jedynie jej termin i planowane działanie. Zazwyczaj akcje takie organizowane są za pośrednictwem Internetu lub SMS-ów.

Ta definicja dokładnie pasuje do wydarzenia, które przygotowują dla nas Warsztaty Sztuki Fotografii.

FotoNoc chcemy zakończyć spektakularnie. Będziemy potrzebować Waszej pomocy, aby uzyskać efekt widoczny z kosmosu ;) W tym celu potrzebne nam będą osoby, które wezmą udział w wydarzeniu, a także powiadomią o nim znajomych, przyjaciół, bliskich. Szukamy ludzi z pasją, chcących się dobrze bawić oraz niebojących się wyzwań. Flashmob, w którym główną rolę będzie grało światło z fleszy z naszych aparatów.

Ważne! Pamiętajcie, zabierzcie ze sobą aparaty z lampami błyskowymi oraz, jeśli posiadacie, osobne lampy błyskowe czy telefony.

Chylimy czoła przed inicjatywą pomysłowych ludzi z Krakowa i zapraszamy Was na to wydarzenie.

Źródło: blog WSF

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)