Nowe filtry Hoya IRND redukują promieniowanie podczerwone oraz obniżają wartość ekspozycji

Firma Hoya zaprezentowała nowe filtry szare (ND), które redukują także podczerwień, dzięki czemu unikniemy przebarwień i obniżymy czerwony szum.

Hoya Solas

Hoya Solas

Jak podkreśla producent w informacji prasowej - Kenko Tokina - matryce cyfrowe są coraz bardziej czułe i wrażliwe na przepalenia i pasmo światła podczerwonego. Z tego powodu powstała nowa linia filtrów IRND Solas, która poza obniżeniem ekspozycji, osłabia podczerwień.

Hoya Solas

Filtry Hoya IRND Solas mają zapewnić także naturalną kolorystykę — bez dominat w całym zakresie, od 1 EV do 10 EV. Dzięki redukcji podczerwieni, filtry Hoya Solas mają poprawiać obraz pod względem czerwonego szumu oraz zmian kolorystyki w zacienionych obszarach zdjęcia.

Firma Hoya chwali się redukcją całego spektrum podczerwieni, w przeciwieństwie do produktów konkurencji, które nie obejmują części podczerwieni, co prowadzi do przebarwień. Idea filtrów odcinających podczerwień nie jest nowa, jednak produkty Solas są pierwszymi w przystępnej cenie, zaczynającej się od 49 dolarów.

Źródło: Kenko Tokina

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Sprzęt:

Sony Alfa A55 jednym z 50 najlepszych wynalazków 2010 roku według Time'a Panasonic Lumix DMC-FX90 dla uzależnionych od Sieci 3 nowe superjasne szkła Voiglandera do Sony: 35 mm f/1.2, 40 mm f/1.2 i 50 mm f/1.2 Meyer-Optik Primagon 24 mm f/2.8 to nowy obiektyw premium do bezlusterkowców Apple wydaje Digital Camera RAW 3.1 i poprawkę Aperture 3.0.1 Olympus TG-850 i SP-100EE, czyli nowy twardziel i ultrazoom z celownikiem ramkowym Nikon D3s i funkcja D-Movie Jakie aparaty sprzedawały się najlepiej w 2013 roku? Ricoh stworzył Pentax Ricoh Imaging Company, Ltd. i zrobi nowego bezlusterkowca Próbka video z produkcyjnych modeli Canona EOS 7D Samyang AF 85 mm f/1.4 FE - kolejny Samyang z autofokusem i mocowaniem Sony FE Aurora Aperture pokazuje niesamowity, 16-stopniowy, tylny filtr ND do systemu Canona

Popularne w tym tygodniu:

Miały być super akumulatory do aparatów, a nie ma niczego. Oszustwo X-Tra? Sigma 28-70 mm f/2.8 DG DN Contemporary z mocowaniem L oraz Sony już jest! Sony FX3 to kamera do zadań specjalnych w małym korpusie. Wygląda niepozornie