Nowe filtry Hoya IRND redukują promieniowanie podczerwone oraz obniżają wartość ekspozycji

Firma Hoya zaprezentowała nowe filtry szare (ND), które redukują także podczerwień, dzięki czemu unikniemy przebarwień i obniżymy czerwony szum.

Hoya Solas

Hoya Solas

Jak podkreśla producent w informacji prasowej - Kenko Tokina - matryce cyfrowe są coraz bardziej czułe i wrażliwe na przepalenia i pasmo światła podczerwonego. Z tego powodu powstała nowa linia filtrów IRND Solas, która poza obniżeniem ekspozycji, osłabia podczerwień.

Hoya Solas

Filtry Hoya IRND Solas mają zapewnić także naturalną kolorystykę — bez dominat w całym zakresie, od 1 EV do 10 EV. Dzięki redukcji podczerwieni, filtry Hoya Solas mają poprawiać obraz pod względem czerwonego szumu oraz zmian kolorystyki w zacienionych obszarach zdjęcia.

Firma Hoya chwali się redukcją całego spektrum podczerwieni, w przeciwieństwie do produktów konkurencji, które nie obejmują części podczerwieni, co prowadzi do przebarwień. Idea filtrów odcinających podczerwień nie jest nowa, jednak produkty Solas są pierwszymi w przystępnej cenie, zaczynającej się od 49 dolarów.

Źródło: Kenko Tokina

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Sprzęt:

Nowe karty Sony CFast 2.0 zapisują z prędkością 510 Mb/s! Są najszybsze na rynku Ricoh kupił markę Pentax Panasonic Lumix DMC-LX3 - firmware 2.0 Nowe lustrzanki Sony dla początkujących - Alfa A290 i A390 Olympus M.Zuiko Digital 12-100 mm f/4 IS PRO - zaawansowany spacerzoom do Mikro Cztery Trzecie Canon największym przegranym na rynku lustrzanek Praktica DCZ 8.2 ? nowy aparat kompaktowy 5 filmów HD z Panasonica Lumix GH1 Najbardziej satysfakcjonujące aparaty? Canon i Nikon Wiemy, jak wygląda nowy Nikon Coolpix z Androidem – premiera już wkrótce! DJI Ronin 2 - stabilizator dla profesjonalnych filmowców Plotki: co z następcą Nikona D700?

Popularne w tym tygodniu:

Sony FE 35 mm f/1.4 G Master nareszcie jest! Czekaliśmy na niego od lat Nowe prawo dt. latania dronami w Unii Europejskiej. Wszystkie muszą być zarejestrowane Obiektywy Sigmy z mocowaniem RF i Z powstaną? To możliwe! Nikon kończy z międzynarodowym systemem gwarancji na rzecz lokalnych oddziałów Airpeak: Wiemy, jak będzie wyglądał dron Sony Nikon D5600 wychodzi z oferty. Był najlepiej sprzedającą się lustrzanką EZCal to aplikacja, która automatycznie skalibruje ekran Canon EOS R5 to najpopularniejszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec w Japonii 720 milionów straty. Czy Nikon z tego wyjdzie? Nowe obostrzenia w Japonii wpłyną na produkcję Nikona. Canon również zagrożony Czerwone jest szybsze? Poznaj wyjątkową edycję obiektywu TTArtisan 50 mm f/0.95