Nowe filtry Hoya IRND redukują promieniowanie podczerwone oraz obniżają wartość ekspozycji

Firma Hoya zaprezentowała nowe filtry szare (ND), które redukują także podczerwień, dzięki czemu unikniemy przebarwień i obniżymy czerwony szum.

Hoya Solas

Hoya Solas

Jak podkreśla producent w informacji prasowej - Kenko Tokina - matryce cyfrowe są coraz bardziej czułe i wrażliwe na przepalenia i pasmo światła podczerwonego. Z tego powodu powstała nowa linia filtrów IRND Solas, która poza obniżeniem ekspozycji, osłabia podczerwień.

Hoya Solas

Filtry Hoya IRND Solas mają zapewnić także naturalną kolorystykę — bez dominat w całym zakresie, od 1 EV do 10 EV. Dzięki redukcji podczerwieni, filtry Hoya Solas mają poprawiać obraz pod względem czerwonego szumu oraz zmian kolorystyki w zacienionych obszarach zdjęcia.

Firma Hoya chwali się redukcją całego spektrum podczerwieni, w przeciwieństwie do produktów konkurencji, które nie obejmują części podczerwieni, co prowadzi do przebarwień. Idea filtrów odcinających podczerwień nie jest nowa, jednak produkty Solas są pierwszymi w przystępnej cenie, zaczynającej się od 49 dolarów.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Źródło: Kenko Tokina

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Sprzęt:

Samsung i CES 2010 - tak nie powinno się prezentować nowego aparatu [WIDEO] Elinchrom ELB 500 TTL - czyli uniwersalny generator z TTL, HSS, Action Mode i pełną asymetrią IFA 2019: Acer przedstawia serię ConceptD. Idealny sprzęt dla kreatywnych Pentax D FA 645 55 mm f/2.8 - nowy obiektyw do Pentaxa 645D Photokina 2018 – byłem, zobaczyłem, wróciłem Sony A7R IV - bestia zamknięta w niewielkim korpusie [test] Fujifilm X100 niebawem popłynie do Europy Laowa 12 mm f/2.8 – elegancki jasny maluch, pozbawiony dystorsji Adobe Lightroom 6 - kiedy premiera? Zagubiony Nikon przepłynął 1770 km aż nienaruszony dopłynął do Florydy! Oto Laowa 15 mm f/2 FE Zero-D i 7.5 mm f/2 MFT - najjaśniejszy i najszerszy obiektyw w ofercie Teleskop przymocowany do lustrzanki? Czemu nie!

Popularne w tym tygodniu:

Sony FE 20 mm f/1.8 G to szerokie jasne szkło, a przy tym lekkie [pierwsze wrażenia] Powstaje pierwsza na świecie lustrzanka natychmiastowa z gwintem M42 Yongnuo, Venus Optics i Mediaedge dołączają do standardu Mikro Cztery Trzecie Migawka w Canonie EOS 1D-x Mark III padnie po 8 godzinach ciągłej pracy Fujifilm X-T4: stabilizowana matryca, wielki akumulator i nowa migawka Canon EOS R5 pokazany na targach WPPI. Może pojawić się w tym roku Nikon D6 okiem fotografa. Dla kogo jest aparat za 31 tysięcy złotych? Voigtlander Nokton 60 mm f/0.95 zawitał do systemu Mikro Cztery Trzecie Nikon wydaje ważne aktualizacje modeli: Nikon Z6, Nikon Z7 oraz Nikon Z50 Fujifilm X-T4: Wyciekły oficjalne zdjęcia. Co zdradzają? Sony opóźni premiery bezlusterkowców przez brak części Obsługa dużej imprezy a zarządzanie danymi. Jest na to sposób