Epson mówi STOP Rosji i Białorusi. Przekazuje też pieniądze na pomoc

Epson mówi STOP Rosji i Białorusi. Przekazuje też pieniądze na pomoc

Epson mówi STOP Rosji i Białorusi. Przekazuje też pieniądze na pomoc
Źródło zdjęć: © © [benchmark.pl](http://benchmark.pl/)
Marcin Watemborski
09.03.2022 09:27, aktualizacja: 26.07.2022 13:22

Do Adobe oraz Canona dołącza trzecia firma licząca się na rynku fotograficznym. Epson jest znany z produkowania skanerów oraz wysokiej klasy drukarek fotograficznych. Firma postanowiła wstrzymać dostawy nie tylko do Rosji, ale i Białorusi.

Dopiero co informowaliśmy o tym, że pakiet Adobe Creative Cloud został zablokowany w Rosji, jak też o wstrzymaniu dostaw Canona. Czas na kolejnego gracza z rynku sprzętu fotograficznego.

Firma Epson będąca gigantem na rynku skanerów i drukarek fotograficznych poinformowała, że w związku z nieuzasadnioną agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę wstrzymuje eksport do Rosji i Białorusi. W oficjalnym stanowisku producent apeluje o natychmiastowe zakończenie konfliktu.

Dodatkowo Epson postanowił przekazać 1 milion dolarów za pośrednictwem Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców i Czerwonego Krzyża na pomoc humanitarną dla osób dotkniętych kryzysem. Europejski oddział firmy zapewnił też podwojenie wszystkich kwot zebranych przez pracowników firmy na rzecz Czerwonego Krzyża i przekazanie ich na pomoc.

Epson podkreśla poszanowanie praw człowieka i znaczenie polityki opartej na zaufaniu, które stanowią podstawę filozofii zarządzania tą firmą.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)