Epson mówi STOP Rosji i Białorusi. Przekazuje też pieniądze na pomoc

Epson mówi STOP Rosji i Białorusi. Przekazuje też pieniądze na pomoc
Źródło zdjęć: © © [benchmark.pl](http://benchmark.pl/)
Marcin Watemborski

09.03.2022 09:27, aktual.: 26.07.2022 13:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do Adobe oraz Canona dołącza trzecia firma licząca się na rynku fotograficznym. Epson jest znany z produkowania skanerów oraz wysokiej klasy drukarek fotograficznych. Firma postanowiła wstrzymać dostawy nie tylko do Rosji, ale i Białorusi.

Dopiero co informowaliśmy o tym, że pakiet Adobe Creative Cloud został zablokowany w Rosji, jak też o wstrzymaniu dostaw Canona. Czas na kolejnego gracza z rynku sprzętu fotograficznego.

Firma Epson będąca gigantem na rynku skanerów i drukarek fotograficznych poinformowała, że w związku z nieuzasadnioną agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę wstrzymuje eksport do Rosji i Białorusi. W oficjalnym stanowisku producent apeluje o natychmiastowe zakończenie konfliktu.

Dodatkowo Epson postanowił przekazać 1 milion dolarów za pośrednictwem Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców i Czerwonego Krzyża na pomoc humanitarną dla osób dotkniętych kryzysem. Europejski oddział firmy zapewnił też podwojenie wszystkich kwot zebranych przez pracowników firmy na rzecz Czerwonego Krzyża i przekazanie ich na pomoc.

Epson podkreśla poszanowanie praw człowieka i znaczenie polityki opartej na zaufaniu, które stanowią podstawę filozofii zarządzania tą firmą.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)