Zmartwychwstanie Polaroida. Przed wami aparat Polaroid OneStep 2 oraz nowe filmy

Zmartwychwstanie Polaroida. Przed wami aparat Polaroid OneStep 2 oraz nowe filmy

Zmartwychwstanie Polaroida. Przed wami aparat Polaroid OneStep 2 oraz nowe filmy
Marcin Watemborski
15.09.2017 08:26, aktualizacja: 26.07.2022 18:20

Kochani, Polaroid wraca i ma się dobrze! Po wykupieniu firmy przez Smołokowskiego, ta stanęła na nogi. Pierwsze działania pod nowym dowództwem skoncentrowały się na nowym aparacie oraz specjalnym rodzaju filmu. Zobaczcie jak wygląda Polaroid OneStep 2.

Kilka dni temu na stronie firmy Polaroid widniał zegar z odliczaniem i informacją, że nadchodzi coś nowego. Były tam również informacje, nawiązujące do działań firmy z lat 70. XX wieku, gdy na rynku pojawił się Polaroid SX-70, prawdziwa rewolucja.

W ramach zmartwychwstającej firmy Polaroid została powołana do życia nowa marka – Polaroid Originals. Jest ona dedykowana aparatom natychmiastowym, zupełnie tak jak Impossible Project. Wraz z nową marka pojawiły się pierwsze produkty – aparat Polaroid OneStep 2 oraz film typu ”i”.

Obraz

Nowa marka i produktu powstały na 80-lecie istnienia pierwotnej firmy, która została stworzona przez Edwina Landa w 1937 roku. Na początku lat 90. XX wieku produkty tejże firmy stały się niesamowicie popularne w USA i zachodniej części Europy. Fotografia natychmiastowa w Polsce nigdy nie cieszyła się znacznym uznaniem, ze względu na problemy z dostępnością materiałów oraz ich cenę. Niestety doszło do tego, że Polaroid zbankrutował w 2001 roku, a filmy natychmiastowe zakończyły swój żywot 7 lat później.

Nadzieja pojawiła się wraz z Impossible Project – firmą, która wykupiła ostatnią fabrykę Polaroida w Holandii i zaczęła legendę od początku. W maju tego roku, właściciel Impossible Project – Sławomir Smołokowski – wykupił całą markę Polaroid wraz z własnością intelektualną firmy. Jak widać – na efekty nie trzeba było długo czekać. Minęło zaledwie kilka miesięcy i możemy mówić oficjalnie o odrodzeniu legendy Polaroida. To wspaniała wiadomość dla każdego miłośnika fotografii natychmiastowej.

Obraz

Dość już o historii, przejdźmy do konkretów! Polaroid OneStep 2 jest nowym aparatem natychmiastowym, następcą legendarnego Polaroida OneStep, sprzed blisko 40 lat. Aparat opiera się w pełni o tradycyjną fotografię natychmiastową, to znaczy, że nie znajdziemy tam cyfrowych ulepszeń. OneStep 2 współpracuje z wkładami Polaroid 600 oraz wkładami typu ”i”.

Obraz

W nowym aparacie znalazł się wysokiej jakości obiektyw, ostrzący od 60 centymetrów do nieskończoności; bateria, która wytrzyma 60 dni, wbudowany flash, samowyzwalacz oraz akumulator o pojemności 1100 mAh, ładowany prze USB. Wszystko zostało zaserwowane w estetycznej, minimalistycznej obudowie.

Obraz

Nowe wkłady do Polaroidów, czyli typ ”i” to specjalna wersja, która będzie dostępna w kolorze, czarnobieli oraz limitowanych edycjach specjalnych. Nazwa ładunków wywodzi się od słowa ”incerdible”, czyli po polsku ”niesamowity”. Nowy rodzaj filmów ma dawać estetykę zdjęć, przypominającą tę, za którą wszyscy kochają polaroidy – nieprzewidywalne kolory oraz charakterystyczne rozmycie.

Obraz

Co do cen – tragedii nie ma! Polaroid OneStep 2 będzie kosztował 119 euro, natomiast filmy: i-Type (16 euro), 600 (19 euro), SX-70 (19 euro), Sectra (20 euro), 8x10 cala (180 euro). Więcej informacji znajdziecie na stronie Polaroid Originals.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)