Irix Edge - nowe filtry ND, polaryzacyjne oraz UV nie tylko do obiektywów Irix

Irix Edge - nowe filtry ND, polaryzacyjne oraz UV nie tylko do obiektywów Irix
Marcin Falana

06.07.2017 12:39, aktual.: 06.07.2017 22:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Irix Edge to nowa seria filtrów UV, polaryzacyjnych i ND o średnicy 95 mm, dedykowanych do obiektywu Irix 15 mm f/2.4, które oczywiście możemy przykręcić także do innych obiektywów.

Firma TH Swiss, którą znamy z obiektywów Irix, zaprezentowała nową serię filtrów przykręcanych do obiektywów Irix Edge. Wśród nich znajdziemy filtry ND, UV oraz polaryzacyjne. Filtry UV mają oferować rewelacyjne osiągi pod względem transmisji światła - 99,3 % dzięki wykorzystaniu szkła optycznego wysokiej jakości oraz powłok przeciwrefleksyjnych. Poza tym powłoka Nano pomaga utrzymać filtr w czystości.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

Filtr polaryzacyjny Irix Edge ma ramkę o grubości 5,1 mm, natomiast UV i ND 3,5 mm, dzięki czemu idealnie nadają się do pracy z ultra szerokokątnymi obiektywami, w których szersza ramka może winietować. Filtry Irix Edge zostały stworzone z myślą o obiektywie Irix 15 mm f/2.4, ale możemy je zastosować także i z innymi szkłami z mocowaniem o średnicy 95 mm.

Filtr ND będzie dostępny w wersjach 3EV, 5EV, 7EV oraz 10EV. Przy jego produkcji także zastosowano wielowarstwowe powłoki przeciwrefleksyjne Nano oraz powłoki hydrofobowe.

Obraz

Irix Edge UV to wydatek około 320 zł (76 euro), Irix Edge polar 440 zł (105 euro), a za filtry ND Irix Edge trzeba zapłacić miedzy 440 - 500 zł. Nie jest to tania propozycja, ale trudno wymagać, żeby filtry o takich wymiarach były tanie - szczególnie jeżeli mają oferować przyzwoitą jakość.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)