Fantastyczny film poklatkowy 8K, pokazujący cztery pory roku w Norwegii, podbije wasze serca

Rok planowania, rok zdjęć i cztery miesiące obróbki materiału. Tyle czasu na wykonanie tego filmu poklatkowego poświęcił Morten Rustad. Trzeba przyznać, że czas wpłynął bardzo pozytywnie na efekt jego pracy. Zresztą - zobaczcie sami, my jesteśmy zachwyceni.

Lauren Myracle powiedziała kiedyś: „Dobre rzeczy przychodzą do tych, którzy czekają”. Ten cytat znajduje odniesienie w przypadku pracy Mortena Rustada, aczkolwiek można by pokusić się o zmianę i powiedzieć: „Dobre rzeczy przychodzą do tych, którzy wędrują” i nawiązać do motywu drogi, ponieważ ten fotograf musiał przejść naprawdę sporo, by osiągnąć niesamowity efekt.

Podsumowując wędrówki Mortena: zrobił on około 20 tysięcy kilometrów, a na jego dyskach znalazło się 20 TB materiału w postaci 200 tysięcy zdjęć z aparatów: Sony a7r II, Sony a7s, Panasonic GH4 oraz Canon EOS 5D Mark III. Niezła kolekcja sprzętu była potrzebna do wykonania tego wspaniałego timelapse’a.

Morten Rustand poświęcił sporo czasu, by ująć najpiękniejsze i najczystsze krajobrazy na Ziemi. Norwegia w jego obiektywie wygląda cudownie i wręcz czuć spokój i świeże powietrze, które królują w tym kraju. Nie potrafię opisać zazdrości, która mnie ogarnęła, gdy patrzę na filmik Rustanda.

— Dzięki imponującym górom, płaskowyżom i niekończącym się dolinom, Norwegia jest krajem, w którym natura odgrywa kluczową rolę – wyznaje Morten. – Film poklatkowy jest odpowiednią techniką, która pozwoliła ująć nadchodzenie i odchodzenie kolejnych pór roku – dodaje.

Zobacz również: Podstawy fotografii: jak dobrze ustawić czas naświetlania zdjęć?

Rozdzielczość 8K gwarantuje ogrom szczegółów pokazanych na tym niespełna 7-minutowym filmiku. Cudownie się go ogląda. W połączeniu z wybraną przez Mortena muzyką całość tworzy niesamowity nastrój.

Więcej dzieł tego artysty znajdziecie na jego stronie internetowej, Facebooku oraz Instagramie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Potraficie dostrzec coś wyjątkowego w portretach autorstwa Yigala Ozeriego? Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą To jeden z najstarszych podwodnych autoportretów świata. Powstał w 1899 r. i wymagał masę pracy Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Oto co się dzieje, kiedy świetny fotograf krajobrazu zabiera się za zdjęcia ślubne Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Fotograf Chris Crisman pokazuje, jak kobiety radzą sobie w "męskich zawodach" Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie Marina Amaral ożywia stare fotografie. Na jej pracach czarno-biały świat wygląda, jak z bajki Sebastian Janicki tłumaczy, jak dostrzec niedostrzegalne Turecka incepcja Aydina Büyüktasa

Popularne w tym tygodniu:

Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Potraficie dostrzec coś wyjątkowego w portretach autorstwa Yigala Ozeriego? Drzewa przewrócone przez orkan. Stworzyły fantastyczną kompozycję do zdjęcia Przez dwie zimy fotografował ludzi marznąc na moście. Tak powstał projekt "Tramwaj" Czekał godzinami, by dopasować odbiorców do obrazów w muzeum. Zdecydowanie się opłaciło Kiedyś i dziś – mężczyzna wkleił dorosłego siebie na zdjęcia z dzieciństwa. Wyszło świetnie! Magiczne, poetyckie portrety na gorącej Kubie to specjalność Gillian Hyland Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą Zdjęcie z lądowania na Księżycu to prawda czy wielka mistyfikacja? Usunął ze zdjęcia dźwig, którego nikt nie chciał wymazać. Zobacz jak retuszował obraz krok po kroku Wildlife Photographer of the Year 2017. Wygrało zdjęcie opowiadające historię zbrodni na nosorożcach Roni Landa sfotografowała interesującą martwą naturę, zrobioną z... mięsa?!