Pierwszy na świecie film poklatkowy 8K nagrany Nikonem D850

Pierwszy na świecie film poklatkowy 8K nagrany Nikonem D850
Źródło zdjęć: © © Lucas Gilman / [YouTube](https://www.youtube.com/watch?v=bqN4RoaJasA)
Marcin Watemborski

07.09.2017 10:37, aktual.: 07.09.2017 12:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nikon D850 to naprawdę gorący temat. Możliwości tego aparatu są imponujące – przynajmniej na papierze. Teraz mamy okazję w końcu zobaczyć, co to cacko oferuje naprawdę. Lucas Gilman stworzył film poklatkowy w rozdzielczości 8K za pomocą nowego dziecka Nikona. Zobaczcie to na własne oczy!

Dopiero co mieliśmy okazję zobaczyć Nikona D850 w Polsce, na miejscu sprawdzał go dla was Kuba Kaźmierczyk, lecz zanim ten korpus wpadnie w nasze ręce na testy, mamy dla was coś innego. Nowy korpus ma wbudowany interwałometr, a w połączeniu go z prawie 46-megapikselową matrycą FX staje się on genialnym narzędziem do filmów poklatkowych.

Nikon D850 8K Timelapse: Iceland by Lucas Gilman

Ambasador marki Nikon – Lucas Gilman – wybrał się na Islandię, by stworzyć 2,5-minutowy timelapse. Co prawda wykorzystał do tego jeszcze przedprodukcyjny model Nikona D850, ale nie zmienia to faktu, że rejestrowanie obrazu w rozdzielczości 8K działało. Ciekawe ile osób będzie w stanie realnie odtworzyć to dzieło w dedykowanej rozdzielczości – niestety my nie mamy takich możliwości.

Obraz

Gilman zdecydował wybrać się na Islandię, ponieważ różnorodność klimatu jest dla niego zachwycająca. Jednym z marzeń fotografa było ujęcie nocnego nieba nad wyspą, lecz 20-godzinne dni uniemożliwiały mu to skutecznie. Nie zmienia to faktu, że artyście udało się ująć ponad 12 tysięcy klatek w 14-bitowych plikach RAW. Wykorzystał do tego opcję elektronicznej migawki w dwóch przedprodukcyjnych modelach aparatu.

Obraz
© © Lucas Gilman / [YouTube](https://www.youtube.com/watch?v=bqN4RoaJasA)

Jeśli chodzi o postprodukcję, Gilman wykorzystał programy Capture NX-D oraz LRTimelapse.

Obraz
© © Lucas Gilman / [YouTube](https://www.youtube.com/watch?v=bqN4RoaJasA)

Więcej prac Gilmana znajdziecie na jego stronie internetowej.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także