Kodachrome powraca, jednak tylko w formie magazynu

Kodachrome to nowy magazyn lifestylowy o fotografii analogowej i nie tylko.

Kodachrome Magazine

Kodachrome Magazine

Kodak zaprezentował pierwsze wydanie magazynu "Kodachrome Magazine", który będzie się ukazywał w limitowanej liczbie i jest skierowany do ludzi, którzy "kochają sztukę, film i fotografię analogową." Mimo że magazyn jest wydawany przez firmę Kodak, to ma być w nim miejsce na dużo więcej niż tylko fotografię. Zobaczymy tam takie dziedziny sztuki, jak rzeźba, muzyka czy grafika. W każdym wydaniu mają znaleźć się ciekawe rozmowy z ludźmi z całego świata, na temat rzemiosła, inspiracji i pasji. Tak przynajmniej reklamuje swój magazyn Kodak.

Kodachrome Magazine

Pierwszy Kodachrome Magazine kosztuje 20 dolarów i oferuje 76 stron, na których znajdziemy teksty między innymi aktorki Chloë Sevigny, filmowca Isaaca Juliena czy grafika Tada Carpentera. Kodachrome Magazine został zrealizowany przez Stranger Collective, brytyjską agencję kreatywną.

Kiedyś Hasselblad miał swój ekskluzywny magazyn "Victor" poświęcony fotografii, jednak był on podobnie jak Kodachrome Magazine trudno dostępny i dość drogi, przez co treści tam zawarte nie miały szansy na szerszy odbiór. Ale może właśnie o to chodzi, żeby poczuć się wyróżnionym i mieć wyjątkowe wydawnictwo.

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

Źródło: kodak.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Szymon Brodziak został Najlepszym Fotografem Reklamowym Roku Google i Getty Images walczą z piractwem. Zawiązuje się nowa współpraca Samsung prezentuje UFS - następcę kart microSD Oto zwycięzcy konkursu Sony World Photography Awards 2016 30 nowych darmowych presetów do Lightrooma od kolejnego ambasadora Fujifilm Warsztaty fotoreportażu „Pociągiem po Ukrainie” z Tokiną 10. edycja Kalendarza Fujifilm - autorem może być każdy Nadchodzi Photo Mechanic 6. Przeglądarka zdjęć będzie jeszcze szybsza Tryb Photobooth w Google Pixel 3 sam wybierze najlepszy moment na selfie Zostań oficjalnym fotografem Sejmu RP. Kancelaria szuka profesjonalisty z doświadczeniem Francja zakazuje publikowania retuszowanych zdjęć bez podpisu. Co na to fotografowie? Polak nagrodzony w prestiżowym konkursie za zdjęcie wykonane 135 m pod ziemią w Wieliczce

Popularne w tym tygodniu:

Zmarł Robert Freeman. Autor słynnych okładek albumów Beatlesów Powódź w Wenecji: Historyczne miasto na wodzie tonie, lecz wygląda przy tym pięknie Nie żyje Terry O’Neill. Fotografował wszystkich Bondów, Beatlesów i innych David Burnett fotografował wielkim formatem przesłuchanie w sprawie Trumpa Fujifilm Neopan Acros 100 II w dwóch formatach. Dostawy już w listopadzie Odszedł Darek Sepioło – uznany filmowiec i fotograf podwodny Kostaryka: #stopanimalselfies, czyli nie rób selfie z dzikimi zwierzętami Skylum Luminar 4 już jest. Więcej sztucznej inteligencji i łatwy retusz portretów Kodak odnotował wzrost sprzedaży o 21 proc., lecz ciągle jest na minusie Victoria Beckham na okładce Vogue Polska. Zdjęcia zrobił fotograf książęcej pary Photoshop na iPada: Adobe zapowiada zmiany i nowe funkcje Paul McCartney: "był prawdziwym wizjonerem, będzie mi go brakowało"