Kodachrome powraca, jednak tylko w formie magazynu

Kodachrome to nowy magazyn lifestylowy o fotografii analogowej i nie tylko.

Kodachrome Magazine

Kodachrome Magazine

Kodak zaprezentował pierwsze wydanie magazynu "Kodachrome Magazine", który będzie się ukazywał w limitowanej liczbie i jest skierowany do ludzi, którzy "kochają sztukę, film i fotografię analogową." Mimo że magazyn jest wydawany przez firmę Kodak, to ma być w nim miejsce na dużo więcej niż tylko fotografię. Zobaczymy tam takie dziedziny sztuki, jak rzeźba, muzyka czy grafika. W każdym wydaniu mają znaleźć się ciekawe rozmowy z ludźmi z całego świata, na temat rzemiosła, inspiracji i pasji. Tak przynajmniej reklamuje swój magazyn Kodak.

Kodachrome Magazine

Pierwszy Kodachrome Magazine kosztuje 20 dolarów i oferuje 76 stron, na których znajdziemy teksty między innymi aktorki Chloë Sevigny, filmowca Isaaca Juliena czy grafika Tada Carpentera. Kodachrome Magazine został zrealizowany przez Stranger Collective, brytyjską agencję kreatywną.

Kiedyś Hasselblad miał swój ekskluzywny magazyn "Victor" poświęcony fotografii, jednak był on podobnie jak Kodachrome Magazine trudno dostępny i dość drogi, przez co treści tam zawarte nie miały szansy na szerszy odbiór. Ale może właśnie o to chodzi, żeby poczuć się wyróżnionym i mieć wyjątkowe wydawnictwo.

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

Źródło: kodak.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Wesprzyj projekt Pix.House. Ma powstać serię książek o Polsce Targi CP+ 2020 odwołane przez epidemię koronawirusa Kai Wong, prezenter najpopularniejszego YouTube’owego kanału o fotografii, odchodzi z DigitalRev Wzruszające zdjęcie noworodka z prochami zmarłego brata bliźniaka Fotografka straciła sprzęt warty prawie 50 tysięcy złotych przez linie lotnicze Bezlusterkowce Fujifilm taniej do końca września Jesteśmy na wydarzeniu Sony World Photography Awards! Czy Canon pokaże nowe aparaty przed Photokiną? Jest w tyle za Nikonem Efekt analogowego filmu w cyfrowej ciemni, czyli darmowe filtry od VSCO Adobe TV ? darmowe wideo porady Mały quiz fotograficzny nr 10 Inspiracje z Berlina

Popularne w tym tygodniu:

Kodak sprzedany Chińczykom. Chodzi o papiery i chemię fotograficzną