Zobacz, jak radzi sobie wyczekiwany Ektachrome 100. Te kolory są wspaniałe

Zobacz, jak radzi sobie wyczekiwany Ektachrome 100. Te kolory są wspaniałe

Zobacz, jak radzi sobie wyczekiwany Ektachrome 100. Te kolory są wspaniałe
Źródło zdjęć: © © Peter Guttman / Kodak / [Instagram](https://www.instagram.com/p/BnoT42NH5VO/?hl=en&takenby=kodakprofessional)
Monika Homan
19.10.2018 07:56, aktualizacja: 26.07.2022 16:07

O tym, że Kodak Ektachrome powraca słyszymy już od początku 2017 roku. Jakiś czas temu pierwsza seria filmu trafiła w ręce wybranych fotografów. Dziś możemy juz podziwiać efekty ich testów na instagramowym profilu Kodaka.

Dwa miesiące temu firma Kodak oddała w ręce fotografów pierwszą serię nowej wersji filmu Kodak Ektachrome 100. Legendarny slajd cieszył się kiedyś uznaniem wielu fotografów. Był uwielbiany za świetne odwzorowanie kolorów i drobne, prawie niewidoczne ziarno. Pierwsze informacje na temat przywrócenia filmu na rynek pojawiły się już na początku 2017 roku.

Stery instagramowego profilu Kodaka przejmują kolejno fotografowie, którzy testują Ektachrome 100. Każdy z nich, przez dwa tygodnie publikuje przykładowe zdjęcia, które pokazują jak sprawdza się nowy-stary film.

Jednym z testujących nową wersję Kodaka Ektachrome 100 jest Peter Guttman, znany i szanowany fotograf, podróżnik i autor książek. Opublikował on zdjęcia wykonane w różnych warunkach oświetleniowych, po zachodzie słońca, jak i w pełnym słońcu. Wszystkie są rewelacyjne.

Inni fotografowie, którzy testowali film to Sandra Coan, Benj Haisch, czy Pei Ketron. Każdy z nich specjalizuje się w innej dziedzinie fotografii i ma swój własny styl, dzięki czemu Ektachrome przetestowany został na różne sposoby i w różnych warunkach. Trzeba przyznać, że w każdych radzi sobie świetnie, a zdjęcia są piękne.

Z niecierpliwością czekamy na powrót Kodaka Ektachrome na sklepowe półki. Prawdopodobnie nastąpi to w grudniu tego roku. Kosztować ma 13 dolarów za rolkę 35 mm, 36 klatek. Trudno jeszcze powiedzieć ile będzie kosztował w Polsce.

[instagram]https://www.instagram.com/p/Bm366eFHrxR/?hl=en&taken-

by=kodakprofessional[/instagram]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)