Zobacz, jak radzi sobie wyczekiwany Ektachrome 100. Te kolory są wspaniałe

Zobacz, jak radzi sobie wyczekiwany Ektachrome 100. Te kolory są wspaniałe
Źródło zdjęć: © © Peter Guttman / Kodak / [Instagram](https://www.instagram.com/p/BnoT42NH5VO/?hl=en&takenby=kodakprofessional)
Monika Homan

19.10.2018 07:56, aktual.: 26.07.2022 16:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O tym, że Kodak Ektachrome powraca słyszymy już od początku 2017 roku. Jakiś czas temu pierwsza seria filmu trafiła w ręce wybranych fotografów. Dziś możemy juz podziwiać efekty ich testów na instagramowym profilu Kodaka.

Dwa miesiące temu firma Kodak oddała w ręce fotografów pierwszą serię nowej wersji filmu Kodak Ektachrome 100. Legendarny slajd cieszył się kiedyś uznaniem wielu fotografów. Był uwielbiany za świetne odwzorowanie kolorów i drobne, prawie niewidoczne ziarno. Pierwsze informacje na temat przywrócenia filmu na rynek pojawiły się już na początku 2017 roku.

Stery instagramowego profilu Kodaka przejmują kolejno fotografowie, którzy testują Ektachrome 100. Każdy z nich, przez dwa tygodnie publikuje przykładowe zdjęcia, które pokazują jak sprawdza się nowy-stary film.

Jednym z testujących nową wersję Kodaka Ektachrome 100 jest Peter Guttman, znany i szanowany fotograf, podróżnik i autor książek. Opublikował on zdjęcia wykonane w różnych warunkach oświetleniowych, po zachodzie słońca, jak i w pełnym słońcu. Wszystkie są rewelacyjne.

Inni fotografowie, którzy testowali film to Sandra Coan, Benj Haisch, czy Pei Ketron. Każdy z nich specjalizuje się w innej dziedzinie fotografii i ma swój własny styl, dzięki czemu Ektachrome przetestowany został na różne sposoby i w różnych warunkach. Trzeba przyznać, że w każdych radzi sobie świetnie, a zdjęcia są piękne.

Z niecierpliwością czekamy na powrót Kodaka Ektachrome na sklepowe półki. Prawdopodobnie nastąpi to w grudniu tego roku. Kosztować ma 13 dolarów za rolkę 35 mm, 36 klatek. Trudno jeszcze powiedzieć ile będzie kosztował w Polsce.

[instagram]https://www.instagram.com/p/Bm366eFHrxR/?hl=en&taken-

by=kodakprofessional[/instagram]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)