Kultowe polaroidy Warhola na wystawie w Londynie

Kultowe polaroidy Warhola na wystawie  w Londynie
Monika Homan

18.01.2019 10:19, aktual.: 26.07.2022 15:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na początku lutego w londyńskiej galerii BASTIAN będzie można zobaczyć wyjątkową wystawę zdjęć Andy'ego Warhola. Wystawa ma być o tyle niezwykła, gdyż ma dotyczyć materiałów, których artysta strzegł wyjątkowo pilnie. Mają być to Polaroidy, na których znalazły się twarze światowych sław takich, jak John Lenon czy Mick Jagger.

Andy Warhol wykorzystywał fotografię jako fundament swoich dzieł. W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych rzadko widywano go bez swojego aparatu Polaroid SX-70. Artysta bezustannie dokumentował każdą chwilę i napotkanych ludzi - przyjaciół, muzyków, projektantów oraz celebrytów.

Obraz

Kolekcję jego 60 portretów i autoportretów będzie można zobaczyć na wystawie w londyńskiej galerii BASTIAN. "Andy Warhol Polaroid Pictures" to znane twarze takich sław jak Mick Jagger, John Lennon, Truman Capote, Yves Saint Laurent, Sonia Rykiel czy Paloma Picasso. Nikt nie był w stanie odmówić Warholowi pozowania do zdjęcia.

  • Kto mógłby czuć się zagrożony przez dziwnego faceta w bladej peruce, który mówił jak dziecko i robił zdjęcia, które wyglądały tak, jakby zrobił je Twój sześcioletni syn? – komentuje Blake Glopnik.
Obraz

Wystawa będzie można oglądać od 2 lutego do 13 kwietnia.

Zobacz też: Cybersejf – jak stworzyć bezpieczne hasło?
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)