Miesięczna podróż statkiem towarowym z przymocowanym aparatem. Zobacz 80 000 zdjęć w 10 minut

Warto poświęcić 10 minut, żeby zobaczyć jakie wspaniałe widoki na swojej drodze mijają kontenerowce, krążące po całym świecie. Zachwycające zachody i wschody słońca, droga mleczna z pełnią to tylko część tej podróży.

Fotografia powinna poszerzać horyzonty i właśnie to robi filmik timpoklatkowy wykonany przez YouTubowego vlogera, fotografa o pseudonimie HeffHK, który w 10 minutowym filmiku zawarł 30-dniową podróż kontenerowca z morza Czerwonego do Hong Kongu. Fotograf wykonał 80 000 zdjęć, które zajęły 1,5 TB miejsca na dysku. Do całego przedsięwzięcia wykorzystał Nikona D750 i obiektyw Rokinon (Samyang) 12 mm f/2.8.

"Żeglowanie przez otwarty ocean to niepowtarzalne uczucie i doświadczenie. Mam nadzieję, że uchwyciłem to dla wszytkich."

JeffHK

Poniżej można zobaczyć w jaki sposób materiał był realizowany. Wspomniany aparat stał na statywie przy barierkach. Fotograf zastosował tu dosyć prostą, chociaż jak się okazało skuteczną metodę stabilizacji aparatu — został on przywiązanych sznurem razem ze statywem do barierek. Dwie nogi dodatkowo przyczepiono… przezroczystą taśmą klejącą. Oprócz zdjęcia, warto obejrzeć również film, który jest tu dostępny — wystarczy kliknąć w strzałkę po prawej stronie zdjęcia.

Więcej twórczości HejjHK możecie obejrzeć na jego kanale na YouTube oraz profilu na Instagramie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Uliczne rozmowy: Tomasz Kulbowski Kompakt z przednim LCD? Zrób to sam! [video] Niezwykła precyzja pilota nano drona na filmie z japońskiego liceum Natura jest niesamowita! W tych opuszczonych miejscach pokazała swoją siłę Portrety gwiazd w klasycznej technice mokrego kolodionu Jak wyglądałyby gwiazdy, gdyby były puszyste? Nick Veasey - mistrz rentgenowskich zdjęć Nikon D5000 - kolejna lustrzanka, która nagrywa filmy HD Autoportret w czerni i w bieli - 7 intrygujących zdjęć Sanne Ahremark Dwa światy na jednej Ziemi. Ugur Allen komentuje rzeczywistość obrazem Nagrody Pulitzera 2019 - poznajcie wyróżnionych fotografów Dzikie szkockie konie wyglądają wręcz mistycznie, dzięki zdjęciom Cariny Maiwald

Popularne w tym tygodniu:

Bitwa myszy w stacji metra wybrana zdjęciem roku LUMIX People's Choice Award Fotograf robi zdjęcia zwierzętom, gdy najmniej się tego spodziewają Artystka ujęła puste ulice Szanghaju. Wszystko przez koronawirusa Toy Story 3 w prawdziwym życiu. Dwóch braci przez 8 lat odtwarzało film Richard Corman pokazał zdjęcia Madonny sprzed czasów jej sławy Najlepsze zdjęcia krajobrazowe w konkursie Landscape Photo of the Year 2019 International Landscape Photographer of the Year 2019 – wyniki konkursu Najlepsze zdjęcia przyrody w konkursie International Garden Photographer of the Year Najlepsze zdjęcia z porodu: Birth Photography Image Competition 2020 Jak robić dobre zdjęcia na Instagrama? Chris Hernandez zna się na tym doskonale Sony World Photography Awards 2020 - znamy finalistów Wymarzone miejsca na sesję zdjęciową - czy istnieją?