Miesięczna podróż statkiem towarowym z przymocowanym aparatem. Zobacz 80 000 zdjęć w 10 minut

Warto poświęcić 10 minut, żeby zobaczyć jakie wspaniałe widoki na swojej drodze mijają kontenerowce, krążące po całym świecie. Zachwycające zachody i wschody słońca, droga mleczna z pełnią to tylko część tej podróży.

Fotografia powinna poszerzać horyzonty i właśnie to robi filmik timpoklatkowy wykonany przez YouTubowego vlogera, fotografa o pseudonimie HeffHK, który w 10 minutowym filmiku zawarł 30-dniową podróż kontenerowca z morza Czerwonego do Hong Kongu. Fotograf wykonał 80 000 zdjęć, które zajęły 1,5 TB miejsca na dysku. Do całego przedsięwzięcia wykorzystał Nikona D750 i obiektyw Rokinon (Samyang) 12 mm f/2.8.

"Żeglowanie przez otwarty ocean to niepowtarzalne uczucie i doświadczenie. Mam nadzieję, że uchwyciłem to dla wszytkich."

JeffHK

Poniżej można zobaczyć w jaki sposób materiał był realizowany. Wspomniany aparat stał na statywie przy barierkach. Fotograf zastosował tu dosyć prostą, chociaż jak się okazało skuteczną metodę stabilizacji aparatu — został on przywiązanych sznurem razem ze statywem do barierek. Dwie nogi dodatkowo przyczepiono… przezroczystą taśmą klejącą. Oprócz zdjęcia, warto obejrzeć również film, który jest tu dostępny — wystarczy kliknąć w strzałkę po prawej stronie zdjęcia.

Więcej twórczości HejjHK możecie obejrzeć na jego kanale na YouTube oraz profilu na Instagramie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Mały słoń w płomieniach. Zdjęcie, które łamie serca, wygrało w konkursie Sanctuary Wildlife Photography Awards 2017 Nikon Small World 2017 - wspaniały mikroświat na zdjęciach z całego świata Niezwykłe miejsce pod Łodzią. Cmentarzysko i parking kiosków Ruchu Gordon Parks był fotografem, który upamiętniał kulturę Afroamerykanów w wyjątkowy sposób Matthew Brown: „Z przyjemnością wpatrywałem się w sufit i pęknięcia w ścianach”. Z aparatem w zakamarkach uniwersytetu Nietypowe zwierzęta w promieniach rentgena - zaskakująca kolekcja zdjęć Pierwsze od 100 lat zdjęcia majestatycznej czarnej pantery Animacja stop motion wewnątrz kropli wody? Imponujące! Wzruszające zdjęcia dwóch ostatnich nosorożców północnych na świecie Fotografie zwycięzców Siena International Photo Awards 2017 to wielka inspiracja. Wśród laureatów jest Polak Ginące plemiona świata na zdjęciach z 5 kontynentów National Geographic i NASA pokazują parki narodowe widziane z kosmosu

Popularne w tym tygodniu:

Najpiękniejsze zdjęcia przyrody w konkursie GDT Nature Photographer of the Year Grand Press Photo 2020: Najbardziej prestiżowe nagrody prasowe w Polsce rozdane Miłość, śmierć i kokaina, czyli historia Sashy Boole na zdjęciach Bartłomieja Busza Konkurs Big Picture rozwiązany. Zobacz najpiękniejsze zdjęcia dzikiej przyrody Daniel Gnap o zdjęciu nominowanym do GPP: "Sytuacja była spotęgowana doświadczeniami" #milociewidziec, czyli ironiczny przekaz prosto ze stolicy Beztroskie dzieciństwo ukazane dzięki miłości do zwierząt Zdjęcie czy grafika? Silnik Unreal Engine 5 zachwyca artystów Artystka odtwarza renesansowe dzieła sztuki. Wychodzi jej to genialnie! Samochody malowane światłem na pustych ulicach zamkniętego Los Angeles Świat zmienił się przez pandemię koronawirusa. Widać to z kosmosu Artystka przerobiła Lomo Instant, by robić zdjęcia techniką mokrej płyty