Pierwszy oficjalny portret Prezydenta Trumpa został wykonany 10‑letnim aparatem

Pierwszy oficjalny portret Prezydenta Trumpa został wykonany 10-letnim aparatem
Źródło zdjęć: © © Materiały prasowe Białego Domu / [www.whitehouse.gov](https://www.whitehouse.gov/)
Marcin Watemborski

23.01.2017 09:07, aktual.: 26.07.2022 18:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Donald Trump został oficjalnie zaprzysiężony na prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki. Jest wielu zwolenników i przeciwników ten zmiany, lecz nie o tym. Każda głowa państwa ma swoje oficjalne zdjęcia. Pierwsze zdjęcie prezydenta Trumpa zostało zrobione aparatem sprzed dekady.

Zdjęcie, które widzicie, nie tylko prezentuje nową głowę USA - Donalda Trumpa, ale również dostarcza nam informacji technicznych, ponieważ dane EXIF nie zostały wymazane. Zdjęcie zostało wykonane aparatem Canon EOS-1Ds Mark III, który miał swoją premierę w roku 2007.

Obraz
© © Materiały prasowe Białego Domu / [www.whitehouse.gov](https://www.whitehouse.gov/)

Obiektyw, który zamocowano na korpusie to Canon EF 70-200 mm f/2.8 L IS. Parametry zdjęcia również nie są tajemnicą: 1/320 s, ogniskowa 145 mm, przysłona f/2.8 i czułość ISO 640. Cóż, patrząc po tych parametrach i sprzęcie – moglibyśmy oczekiwać czegoś więcej ze strony technicznej.

Niska wartość przysłony i podbite ISO świadczy o wykorzystaniu lampy błyskowej o raczej niewielkiej mocy, aczkolwiek dobrze zsynchronizowanej – obstawiałbym jednak kabel synchro. Patrząc na rozkład cieni (zwłaszcza ten na nosie) została wykorzystana jedna lampa, umiejscowiona po lewej stronie aparatu, delikatnie poniżej linii wzroku Prezydenta. Trump wyszedł na zdjęciu dość groźnie i poważnie.

Obraz
© © Materiały prasowe Białego Domu / [www.whitehouse.gov](https://www.whitehouse.gov/)

Dla porównania – powyższy portret Obamy został wykonany przez jego wieloletniego fotografa Pete’a Souze. Do zrobienia zdjęcia fotograf wykorzystał korpus Canon 5D Mark III oraz obiektyw Canon EF 85 mm f/1.2 L. Parametry zdjęcia to: 1/125 s, przysłona f/7.1 oraz ISO 200. Po odbłyskach w oczach widać, że zostały wykorzystane dwie lampy błyskowe, które dobrze podkreśliły twarz ówczesnego Prezydenta. No i przede wszystkim - wyraz twarzy samego modela jest o wiele bardziej przyjazny i przystępny, co nadaje portretowi przyjemnego charakteru.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)