Drzewa przewrócone przez orkan. Stworzyły fantastyczną kompozycję do zdjęcia

Orkan Ksawery spowodował w Europie duże zniszczenia. Julian Stratenschulte z niemieckiej agencji prasowej DPA wykonał fantastyczne zdjęcie przy użyciu drona. Na fotografii widzimy drzewa idealnie ułożone przy drodze. Oto jak powstała ta fantastyczna graficzna forma.

Julian Stratenschulte jest operatorem drona od 2 lat. Tamtego dnia wstał wcześnie, by sfotografować zniszczenia na terenie Niemiec spowodowane przez orkan Ksawery. Na północy kraju wiele drzew zostało wyrwanych z korzeniami – nawet one nie mogły się przeciwstawić niszczycielskiej sile wiatru.


Fotograf jeździł samochodem po okolicy szukając dobrego miejsca, by sfotografować zniszczenia, gdy minął drzewa ułożone w równych odstępach od siebie. Pomyślał, że wyglądałyby interesująco z perspektywy lotu ptaka. Stratenschulte na szczęście miał przy sobie drona DJI Phantom, dzięki któremu mógł spełnić swoją wizję. Chwilę po wysłaniu zdjęć do biura agencji, zdjęcie rozeszło się wiralowo.

Wiele osób z całe świata było podekscytowane tym zdjęciem. Byłem zaskoczony i nie spodziewałem się, że tak się stanie. Dla mnie ten kadr nie był niczym więcej, niż normalnym zdjęciem pogodowym, ponieważ znam dobrze lokalizację i to złudzenie optyczne nie wywarło na mnie wrażenia.

Julian Stratenschulte

Więcej zdjęć fotografa znajdziecie na jego stronie internetowej, Facebooku oraz Twitterze.

Zobacz również: Podstawy fotografii: przysłona

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Etienne Clotis wskrzesza ikony popkultury we wspaniałym projekcie Zamarznięte mydlane bańki Piotra Załuski podbijają świat! Zobaczcie, jak wyglądały konkursy piękności w dawnym ZSRR Zdjęcia sypialni baletnic pokazują wrażliwość, która towarzyszy artystkom poza sceną Koloryzowane zdjęcia rosyjskich snajperek podbijają Internet. Oto historia jednej z nich Osobliwe przystanki z terenów byłego ZSRR Tak się lata w Air Korio - najgorszej linii lotniczej świata. Interesujące zdjęcia wprost z Korei Północnej Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Świetne zdjęcia, które pokazują, jak wyglądały zabawy dzieci przed tym, jak świat zdominowała współczesna technologia Szwajcaria podczas zimy wygląda jak kraina z bajek Mroźny reportaż z najzimniejszego miejsca na świecie, gdzie temperatura sięga -71.2 C Prawie 100 zdjęć ze wschodu. Alexander Petrosyan opowiedział nam o fotografowaniu na ulicach Rosji Kim jest Szarbat Gula - "afgańska dziewczyna" z portretu Steve'a McCurry? Jacqui Kenny podróżuje i fotografuje świat bez wychodzenia z domu Mike Kelley i powietrzne portrety samolotów, które są jego największą pasją Historia zdjęć dokumentujących jedyne dwa ataki atomowe w 1945 roku Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Potraficie dostrzec coś wyjątkowego w portretach autorstwa Yigala Ozeriego? Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą Magiczne, poetyckie portrety na gorącej Kubie to specjalność Gillian Hyland Evija Laivina fotografuje ludzi z dziwnymi ”gadżetami upiększającymi” z eBaya Na pierwszy rzut oka to zdjęcia wspaniałych kwiatów. W rzeczywistości to kompozycje z nagich, ludzkich ciał Pogodna, kolorowa wiosna 1937 roku w Berlinie. Ulice pełne swastyk, żołnierzy i... spokoju 65-letnia kobieta odtwarza znane obrazy w fantastyczny sposób

Popularne w tym tygodniu:

Zobacz piękno dwudziestolecia międzywojennego w Polsce na zabytkowych zdjęciach Pojedynczy atom został sfotografowany przez naukowca z Oksfordu Naukowcy czekali na to wydarzenie latami. Astronom-amator przypadkiem zrobił zdjęcie supernowej Publiczność wybrała ulubione zdjęcie w konkursie Wildlife Photographer of the Year Andrea David doskonale wie, gdzie są miejscówki ze znanych filmów World Press Photo 2018 – znamy nazwiska nominowanych fotografów Gwilym Pugh: od nieśmiałego agenta ubezpieczeniowego do topowego modela Prawie 30 lat temu zrobił zdjęcie bezdomnemu. Spotkał go i emocje wzięły górę Adam Nurkiewicz jest w Pjongczangu i podesłał nam genialne zdjęcia! Nudne zdjęcia narzeczeńskie? Zapomnij! Tak powinno się robić sesje zakochanych Piegi to jego ulubiony akcent ludzkiej urody. Fotografuje je non stop! Fotografia daje jej siłę, by walczyć z depresją i anoreksją każdego dnia