Drzewa przewrócone przez orkan. Stworzyły fantastyczną kompozycję do zdjęcia

Orkan Ksawery spowodował w Europie duże zniszczenia. Julian Stratenschulte z niemieckiej agencji prasowej DPA wykonał fantastyczne zdjęcie przy użyciu drona. Na fotografii widzimy drzewa idealnie ułożone przy drodze. Oto jak powstała ta fantastyczna graficzna forma.

Julian Stratenschulte jest operatorem drona od 2 lat. Tamtego dnia wstał wcześnie, by sfotografować zniszczenia na terenie Niemiec spowodowane przez orkan Ksawery. Na północy kraju wiele drzew zostało wyrwanych z korzeniami – nawet one nie mogły się przeciwstawić niszczycielskiej sile wiatru.


Fotograf jeździł samochodem po okolicy szukając dobrego miejsca, by sfotografować zniszczenia, gdy minął drzewa ułożone w równych odstępach od siebie. Pomyślał, że wyglądałyby interesująco z perspektywy lotu ptaka. Stratenschulte na szczęście miał przy sobie drona DJI Phantom, dzięki któremu mógł spełnić swoją wizję. Chwilę po wysłaniu zdjęć do biura agencji, zdjęcie rozeszło się wiralowo.

Wiele osób z całe świata było podekscytowane tym zdjęciem. Byłem zaskoczony i nie spodziewałem się, że tak się stanie. Dla mnie ten kadr nie był niczym więcej, niż normalnym zdjęciem pogodowym, ponieważ znam dobrze lokalizację i to złudzenie optyczne nie wywarło na mnie wrażenia.

Julian Stratenschulte

Więcej zdjęć fotografa znajdziecie na jego stronie internetowej, Facebooku oraz Twitterze.

Zobacz również: Co jest kluczem do dobrego portretu? Opowiada Szymon Szcześniak

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Potraficie dostrzec coś wyjątkowego w portretach autorstwa Yigala Ozeriego? Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą Magiczne, poetyckie portrety na gorącej Kubie to specjalność Gillian Hyland Evija Laivina fotografuje ludzi z dziwnymi ”gadżetami upiększającymi” z eBaya Na pierwszy rzut oka to zdjęcia wspaniałych kwiatów. W rzeczywistości to kompozycje z nagich, ludzkich ciał Pogodna, kolorowa wiosna 1937 roku w Berlinie. Ulice pełne swastyk, żołnierzy i... spokoju 65-letnia kobieta odtwarza znane obrazy w fantastyczny sposób Współczesna para nomadów podróżuje po świecie i ujmuje to w piękny sposób. Mieliśmy okazję zamienić z nimi kilka słów Ukąsiła go czarna mamba, ale dokończył fotografowanie węża. I robi im dalej zdjęcia Nikon Small World 2017 - wspaniały mikroświat na zdjęciach z całego świata Historia tragicznego zdjęcia z Wietnamu. Fotografia obiegła świat pozbawiona kontekstu Teleskop Hubble’a dostarczył nowe niesamowite zdjęcia kosmosu. Oto, co kryje się w przestrzeni wokół nas Dopiero po 60 latach bycia razem zdecydowali się na sesję ślubną. Jest przeurocza! 11 Polaków nagrodzonych w konkursie International Photography Awards. Zobacz zdjęcia naszych rodaków Fotografował tych samych ludzi na tej samej ulicy przez 9 lat Achmad Zulkarnain urodził się bez nóg i rąk. Nie jest to przeszkodą dla jego fotograficznej kariery Ruszył konkurs fotograficzny Nature Photographer of The Year 2017. Pierwsze zgłoszone zdjęcia pokazują klasę Ruslan Khasanov tworzy niesamowite krajobrazy uchwycone na ludzkiej skórze Laureaci Underwater Photo Contest odkrywają przed nami ogrom piękna podwodnych głębin Wojtek Radwański pokazuje Polskę z drona. Na jego zdjęciach jest nie do poznania To jeden z najstarszych podwodnych autoportretów świata. Powstał w 1899 r. i wymagał masę pracy LensCulture Street Photography Awards 2017 - wspaniała różnorodność fotografii ulicznej Jak wyglądała powojenna Warszawa w zachodniej prasie? Unikalne, nieznane zdjęcia stolicy

Popularne w tym tygodniu:

Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Potraficie dostrzec coś wyjątkowego w portretach autorstwa Yigala Ozeriego? Drzewa przewrócone przez orkan. Stworzyły fantastyczną kompozycję do zdjęcia Kiedyś i dziś – mężczyzna wkleił dorosłego siebie na zdjęcia z dzieciństwa. Wyszło świetnie! Magiczne, poetyckie portrety na gorącej Kubie to specjalność Gillian Hyland Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą Zdjęcie z lądowania na Księżycu to prawda czy wielka mistyfikacja? Usunął ze zdjęcia dźwig, którego nikt nie chciał wymazać. Zobacz jak retuszował obraz krok po kroku Pogodna, kolorowa wiosna 1937 roku w Berlinie. Ulice pełne swastyk, żołnierzy i... spokoju Wildlife Photographer of the Year 2017. Wygrało zdjęcie opowiadające historię zbrodni na nosorożcach Roni Landa sfotografowała interesującą martwą naturę, zrobioną z... mięsa?! Evija Laivina fotografuje ludzi z dziwnymi ”gadżetami upiększającymi” z eBaya