Dronestagram 2017, czyli zdjęcia z bardzo wysokiego poziomu

Dronestagram 2017, czyli zdjęcia z bardzo wysokiego poziomu

Ostatnie lata w świecie fotografii stoją pod znakiem stale rosnącej popularności dronów. Fotografowie pokochali małe bezzałogowe statki powietrzne, które obecnie są dużo tańsze i prostsze w obsłudze, niż jeszcze kilka lat temu. Nic więcej dziwnego, że organizowane są też konkursy fotograficzne poświęcone zdjęciom z powierza. Jednym z ciekawszych jest dopiero co zakończony 4. doroczny konkurs portalu Dronestagram.
Ostatnie lata w świecie fotografii stoją pod znakiem stale rosnącej popularności dronów. Fotografowie pokochali małe bezzałogowe statki powietrzne, które obecnie są dużo tańsze i prostsze w obsłudze, niż jeszcze kilka lat temu. Nic więcej dziwnego, że organizowane są też konkursy fotograficzne poświęcone zdjęciom z powierza. Jednym z ciekawszych jest dopiero co zakończony 4. doroczny konkurs portalu Dronestagram.
Źródło zdjęć: © © LukeMaximoBell / I miejsce w kat. Kreatywność / [www.dronestagr.am](http://www.dronestagr.am/)
Marcin Watemborski
10.07.2017 11:10, aktualizacja: 10.07.2017 20:41

Dronem może latać każdy, ale takie zdjęcia robią nieliczni. Zobaczcie najlepsze fotografie wyłonione w tegorocznej edycji konkursu fotograficznego serwisu Dronestagram, w którym w jury udział brali także członkowie National Geographic.

"Drony stają się łatwo dostępnym sposobem na osiągnięcie nowego spojrzenia na świat. Nie ma fizycznych ograniczeń, skąd chcesz fotografować" – mówi Eric Dupin, prezes portalu Dronestagram.
"Drony stają się łatwo dostępnym sposobem na osiągnięcie nowego spojrzenia na świat. Nie ma fizycznych ograniczeń, skąd chcesz fotografować" – mówi Eric Dupin, prezes portalu Dronestagram.© © jcourtial / I miejsce w kat. Natura / [www.dronestagr.am](http://www.dronestagr.am/)
Dronestagram jest specyficzną platformą społecznościową, która łączy profesjonalistów i amatorów. Tym, co mają ze sobą wspólnego, jest zamiłowanie do fotografowania świata z lotu ptaka. Dzięki niesamowitym umiejętnościom i spojrzeniu powstaje ogrom genialnych zdjęć.
Dronestagram jest specyficzną platformą społecznościową, która łączy profesjonalistów i amatorów. Tym, co mają ze sobą wspólnego, jest zamiłowanie do fotografowania świata z lotu ptaka. Dzięki niesamowitym umiejętnościom i spojrzeniu powstaje ogrom genialnych zdjęć.© © Calin Stan / II miejsce w kat. Natura / [www.dronestagr.am](http://www.dronestagr.am/)
Co roku władze portalu łączą siły z National Geographic i organizują konkurs fotograficzny. W tym roku zostało zgłoszonych prawie 8 tysięcy prac w 4 kategoriach: "Natura", "Miasto", "Ludzie" oraz "Kreatywność". Każda z nich pokazuje kompletnie inne podejście do tematu, który eksplorują ”naziemni” fotografowie. Ten zastrzyk inspiracji przyda się każdemu z nas.
Co roku władze portalu łączą siły z National Geographic i organizują konkurs fotograficzny. W tym roku zostało zgłoszonych prawie 8 tysięcy prac w 4 kategoriach: "Natura", "Miasto", "Ludzie" oraz "Kreatywność". Każda z nich pokazuje kompletnie inne podejście do tematu, który eksplorują ”naziemni” fotografowie. Ten zastrzyk inspiracji przyda się każdemu z nas.© © Florian / III miejsce w kat. Natura / [www.dronestagr.am](http://www.dronestagr.am/)
"Kreatywność tych zdjęć jest nie z tej Ziemi! Konkurs bez wątpienia zgromadził najlepsze zdjęcia wykonane dronami na całym świecie" – komentuje prace Jeff Heimsath z National Geographic.
"Kreatywność tych zdjęć jest nie z tej Ziemi! Konkurs bez wątpienia zgromadził najlepsze zdjęcia wykonane dronami na całym świecie" – komentuje prace Jeff Heimsath z National Geographic.© © Martin Sanchez / I miejsce w kat. Ludzie / [www.dronestagr.am](http://www.dronestagr.am/)
Jury oceniało kreatywność oraz poziom fotograficzny w gronie ekspertów. Trzeba przyznać, że Heimsath wie, co mówi. Te obrazy są po prostu genialne. Spójrzcie na kompozycję każdego z nich. To jedna z najważniejszych kwestii podczas fotografowania przy użyciu dronów. Jesteśmy pełni podziwu dla poziomu, który ta odmiana fotografii lotniczej osiągnęła w zaledwie kilka lat od wejścia na rynek konsumencki.
Jury oceniało kreatywność oraz poziom fotograficzny w gronie ekspertów. Trzeba przyznać, że Heimsath wie, co mówi. Te obrazy są po prostu genialne. Spójrzcie na kompozycję każdego z nich. To jedna z najważniejszych kwestii podczas fotografowania przy użyciu dronów. Jesteśmy pełni podziwu dla poziomu, który ta odmiana fotografii lotniczej osiągnęła w zaledwie kilka lat od wejścia na rynek konsumencki.© © helios1412 / II miejsce w kat. Ludzie / [www.dronestagr.am](http://www.dronestagr.am/)
Więcej informacji o konkursie znajdziecie na stronie internetowej organizatora.
Więcej informacji o konkursie znajdziecie na stronie internetowej organizatora.© © feelingmovie / III miejsce w kat. Ludzie / [www.dronestagr.am](http://www.dronestagr.am/)
Obraz
© © bachirm / I miejsce w kat. Miasta / [www.dronestagr.am](http://www.dronestagr.am/)
Obraz
© © alexeygo / II miejsce w kat. Miasta / [www.dronestagr.am](http://www.dronestagr.am/)
Obraz
© © luckydron / III miejsce w kat. Miasta / [www.dronestagr.am](http://www.dronestagr.am/)
Obraz
© © rga / II miejsce w kat. Kreatywność / [www.dronestagr.am](http://www.dronestagr.am/)
Obraz
© © macareuxprod / III miejsce w kat. Kreatywność / [www.dronestagr.am](http://www.dronestagr.am/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)