Zdjęcia z drona pokazują dziesiątki humbaków o wybrzeży Nowej Fundlandii

Zdjęcia z drona pokazują dziesiątki humbaków o wybrzeży Nowej Fundlandii
Źródło zdjęć: © © Darren Hatt / [Facebook](https://www.facebook.com/hattphotography/)
Marcin Watemborski

07.08.2020 07:31, aktual.: 07.08.2020 09:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Cyklicznie co roku humbaki odwiedzają wody w okolicy Sunnyside w Nowej Fundlandii. Na przełomie lipca i sierpnia bez problemu można obserwować ich harce, co ujął na zdjęciach z drona Darren Hatt.

Od końca lipca nawet do połowy sierpnia u wybrzeży Nowej Fundlandii można dostrzec dziesiątki, jak nie setki migrujących humbaków. Zwierzęta robią sobie często postoje w charakterystycznych miejscach i od lat odwiedzają okolice Sunnyside, gdzie przeważnie zostaję przez mniej więcej 3 dni.

Zastanawiacie się, dlaczego upodobały sobie wybrzeże tego miasteczka? Odpowiedź jest prosta – wszystko dla jedzenia. Droga humbaków przecina się z drogą migracji ryb - gromadników lub inaczej kapelanów.

Wielorybów nie trzeba długo namawiać na to, by pozwoliły sobie na chwilę zapomnienia i rozpoczęły biesiadę. Harcom humbaków towarzyszą wyskoki i wyrzucanie w powietrze drobinek wody, na których załamuje się światło i tworzą się tęcze. To przepiękny widok i aż żal byłoby go nie ująć.

W tym roku humbaki można było obserwować od około 22 lipca co wykorzystał Darren Hatt. Fotograf wziął drona i przeleciał się wzdłuż wybrzeża. Wyznaje on, że bardzo nietypowym zachowaniem jest to, by wieloryby podpływały aż tak blisko miasta – przeważnie trzymają się dalej, by nic nie zakłócało ich uczty i wypoczynku.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)