Dubaj zmienia się piekielnie szybko. Te zdjęcia pokazują ogrom zjawiska

Brytyjski fotograf Alex Atack pokazuje na swoich zdjęciach zmiany, które ciągle zachodzą w Dubaju. Miasto, które wybiło się na ropie naftowej ocieka bogactwem lub panuje w nim skrajna bieda.

© Alex Atack / www.alexatack.com

Seria Alexa Atacka nazywa się ”Under Construction” (”W budowie”) i jest zbiorem zdjęć, który pokazuje ciągłe zmiany, zachodzące w Dubaju. Fotograf koncentruje się na mieszkańcach miasta oraz jego krajobrazie, który w przeciągu kilku ostatnich lat przeszedł niesamowitą transformację.

Można powiedzieć, że Dubaj to miasto, które wyrosło na pustyni. Dzięki wydobyciu ropy naftowej, pojawiają się tam coraz większe i bardziej luksusowe konstrukcje. To miejsce stało się również atrakcją turystyczną – z resztą bardzo drogą.

Fotograf wspomina, że dorastał w Dubaju i na wakacje przenosił się z rodziną do Wielkiej Brytanii. Każdorazowo podczas podróży z lotniska do domu, wraz z rodzeństwem zwracali uwagę na to, co się zmieniło podczas ich nieobecności. W przeciągu 5–6 tygodni potrafiły pojawić się nowe budynki, inne zostały wyburzone.

Zdjęcia tego artysty przepełniają kolory charakterystyczne dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich – brązy i żółcie. Wszystko to stwarza melancholijny nastrój, który przypomina o utracie czegoś, co już nie wróci – tożsamości oraz poczucia przynależności do konkretnego miejsca.

Zobacz również: Dwa spojrzenia na fotografowanie ludzi, czyli studyjne portrety i zdjęcia na ulicy [wideoporadnik]

Więcej zdjęć fotografa znajdziecie na stronie internetowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Boliwia, Argentyna i Peru - fotograficzna zima Kevina Faingnaerta Hoodoo i blues, czyli niecodzienne życie w delcie Missisipi Zobacz szczere i zabawne zdjęcia z ulic Londynu autorstwa Matta Stuarta Aaron Berger pokazuje ducha Nowego Jorku na świetnych zdjęciach Tam, gdzie życie spotyka się ze śmiercią. Święte miasto Varanasi w obiektywie Szymona Barylskiego Danny Clinch wykonał najbardziej znane Tupaca Shakura. Oto, jak powstało Architektura Walencji jest kosmiczna! Świetnie pokazał ją Gauvin Lapetoule Nocne niebo nad Teksasem jest warte fotografowania. Udowodnił to Nick Pacione Rzadkie historyczne zdjęcia pokazują Madonnę miejscu, gdzie zaczęła karierę Natura jest niesamowita! W tych opuszczonych miejscach pokazała swoją siłę WeTransfer nie tylko do przesyłania zdjęcia. To źródło inspiracji! Teraz masz szansę nauczyć się fotografii ulicznej od Joela Meyerowitza Liczą się możliwości, nie ograniczenia! Bierz przykład z Achmada Zulkarnaina Niecodzienne fotografie "uliczne" w wykonaniu Justina Bettmana Znamy zwycięzcę World Press Photo 2018. Ronaldo Schemidt został Fotografem Roku Twarda szkoła fotografii. Jędrzej Nowicki: "To zawód samotniczy" Jeśli jesteś fanem długich ogniskowych, musisz zobaczyć ten film Prace tego fotografa zainspirują cię do podróży Dowiedz się, jak pomóc parze zakochanych pozować do zdjęć Minimalistyczne krajobrazy pokazują piękno Włoch w prostocie formy Monumentalne czarno-białe Dolomity na zdjęciach Przemysława Kruka Kevin Serna odbył podróż sentymentalną w poszukiwaniu tożsamości swojego ojca Piękna opowieść fotograficzna o pogoni za "Amerykańskim snem" Islandia to raj dla fotografów. Zimą jest jeszcze piękniejsza

Popularne w tym tygodniu:

Bajkowe zdjęcia wśród krokusów w wykonaniu Patryka Biegańskiego Liczą się możliwości, nie ograniczenia! Bierz przykład z Achmada Zulkarnaina Znamy zwycięzcę World Press Photo 2018. Ronaldo Schemidt został Fotografem Roku Tam, gdzie życie spotyka się ze śmiercią. Święte miasto Varanasi w obiektywie Szymona Barylskiego Jeśli jesteś fanem długich ogniskowych, musisz zobaczyć ten film Twarda szkoła fotografii. Jędrzej Nowicki: "To zawód samotniczy" Architektura Walencji jest kosmiczna! Świetnie pokazał ją Gauvin Lapetoule Ogniste kawałki kurczaka z KFC reklamują się same! Bezdomna artystka zmieniła budkę fotograficzną w swoje studio Każdy pies kocha przysmaki! Zobaczcie, jakie są szczęśliwe Rzadkie historyczne zdjęcia pokazują Madonnę miejscu, gdzie zaczęła karierę Architektura obozu śmierci w obiektywie Tomasza Lewandowskiego