Na brzegu pojawiły się tysiące martwych ryb. Zdjęcia pokazują ogrom zjawiska

Na brzegu pojawiły się tysiące martwych ryb. Zdjęcia pokazują ogrom zjawiska
Źródło zdjęć: © © Juan Gonzalez / Reuters via FORUM
Marcin Watemborski

22.02.2022 12:07, aktual.: 26.07.2022 13:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Chile doszło to przedziwnej sytuacji. W okolicach plaży Coliumbo na brzeg zostały wyrzucone tysiące martwych ryb. Robotnicy porządkowi nie mogą opędzić się od roboty. Zdjęcia dostarczone przez agencję Reutera wprawiają w osłupienie.

Juan Gonzalez z agencji Reutera odwiedził okolice Concepcion w Chile. Jego oczom ukazali się pracownicy porządkowi, którzy sprzątali tysiące martwych ryb wyrzuconych na brzeg. Tony sardynek nie pojawiły się tam znikąd.

Miejscowe władze zwróciły od razu uwagę mieszkańcom, że woda może być skażona, jak również plaża, a ryb absolutnie nie należy jeść. Specjaliści od spraw środowiskowych postanowili przyjrzeć się bliżej całemu zjawisko, które póki co nie zostało wyjaśnione.

Obraz
© © Juan Gonzalez / Reuters via FORUM

Wyrzut ryb w Chile zaczął się kilka dni temu i miejscami trwa do dziś. Zdjęcia z niedzieli pokazują plażę usłaną martwymi zwierzętami, co jest delikatnie mówiąc przerażające. Tym bardziej, że nie jest to pierwszy raz, gdy takie zjawisko wystąpiło u wybrzeży Chile.

W roku 2021 doszło do podobnego zdarzenia. Wtedy naukowcy i ekolodzy tłumaczyli to niską zawartością tlenu w wodzie, co wymusiło na niektórych gatunkach ryb podróż w kierunku plaż. Zwierząt, które realnie się udusiło, było mnóstwo. Taka sytuacja miała miejsce również w Ghanie w kwietniu 2021 roku – wtedy nie były to jedynie ryby, ale również ssaki pokroju delfinów.

Obraz
© © Juan Gonzalez / Reuters via FORUM

Zgodnie z obecnymi informacjami ekologów, śledztwo będzie dotyczyło tego, czy zjawisko zostało wywołane naturalnie np. przez ściganie ławicy sardynek przez większe ryby, czy jest wynikiem szkodliwej działalności człowieka.

Obraz
© © Juan Gonzalez / Reuters via FORUM
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)