Na brzegu pojawiły się tysiące martwych ryb. Zdjęcia pokazują ogrom zjawiska

Na brzegu pojawiły się tysiące martwych ryb. Zdjęcia pokazują ogrom zjawiska22.02.2022 12:07
Na brzegu pojawiły się tysiące martwych ryb. Zdjęcia pokazują ogrom zjawiska
Źródło zdjęć: © © Juan Gonzalez / Reuters via FORUM

W Chile doszło to przedziwnej sytuacji. W okolicach plaży Coliumbo na brzeg zostały wyrzucone tysiące martwych ryb. Robotnicy porządkowi nie mogą opędzić się od roboty. Zdjęcia dostarczone przez agencję Reutera wprawiają w osłupienie.

Juan Gonzalez z agencji Reutera odwiedził okolice Concepcion w Chile. Jego oczom ukazali się pracownicy porządkowi, którzy sprzątali tysiące martwych ryb wyrzuconych na brzeg. Tony sardynek nie pojawiły się tam znikąd.

Miejscowe władze zwróciły od razu uwagę mieszkańcom, że woda może być skażona, jak również plaża, a ryb absolutnie nie należy jeść. Specjaliści od spraw środowiskowych postanowili przyjrzeć się bliżej całemu zjawisko, które póki co nie zostało wyjaśnione.

420584394194245448
Źródło zdjęć: © © Juan Gonzalez / Reuters via FORUM

Wyrzut ryb w Chile zaczął się kilka dni temu i miejscami trwa do dziś. Zdjęcia z niedzieli pokazują plażę usłaną martwymi zwierzętami, co jest delikatnie mówiąc przerażające. Tym bardziej, że nie jest to pierwszy raz, gdy takie zjawisko wystąpiło u wybrzeży Chile.

W roku 2021 doszło do podobnego zdarzenia. Wtedy naukowcy i ekolodzy tłumaczyli to niską zawartością tlenu w wodzie, co wymusiło na niektórych gatunkach ryb podróż w kierunku plaż. Zwierząt, które realnie się udusiło, było mnóstwo. Taka sytuacja miała miejsce również w Ghanie w kwietniu 2021 roku – wtedy nie były to jedynie ryby, ale również ssaki pokroju delfinów.

420584394194442056
Źródło zdjęć: © © Juan Gonzalez / Reuters via FORUM

Zgodnie z obecnymi informacjami ekologów, śledztwo będzie dotyczyło tego, czy zjawisko zostało wywołane naturalnie np. przez ściganie ławicy sardynek przez większe ryby, czy jest wynikiem szkodliwej działalności człowieka.

420584394194573128
Źródło zdjęć: © © Juan Gonzalez / Reuters via FORUM
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)