Kwarantamoda, czyli jak wyglądamy podczas izolacji

Amerykański duet fotograficzny postanowił podejść do izolacji i pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 bardzo humorystycznie. Pokazali, jak ubierają się ludzie podczas kwarantanny i trzeba przyznać – sporo w tym racji.
Projekt #COVIDwear, czyli w bardzo wolnym tłumaczeniu "Kwarantamoda" to zabawna seria portretów autorstwa małżeństwa fotograficznego The Workmans, czyli Alexa i Chelsea. Celem całego cyklu jest nic innego, jak wywołanie uśmiechu na twarzach ludzi w tym trudnym dla wszystkich czasie.
Patrząc na to, że wiele osób obecnie pracuje zdalnie, ale odbywa wideorozmowy, ich strój musi być odpowiedni – na górze praca, na dole kwarantanna. Przecież nie ma nic złego w noszeniu koszuli i krawata do dresowych spodni, przynajmniej w zaciszu własnych czterech ścian. Kto pracuje z domu i nigdy tak się nie ubrał, niech pierwszy rzuci kamieniem!
Na zdjęciach zobaczymy ludzi różnych profesji – biznesmenów, managerów, sprzedawców, informatyków, jak również fotografów. Cały projekt zwraca również uwagę na jedną istotną kwestię, jaką jest kreowanie swojego wizerunku i szacunek do pracy. Przecież każdy chce być postrzegany jako profesjonalista, więc nie ma, zmiłuj. Żarty o strojach podczas konferencji wideo nabrały nowego, globalnego wymiaru.
Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce
Do realizacji serii, małżeństwo stworzyło improwizowane studio fotograficzne w garażu. Znalazły się tam tła, lampy błyskowe, blenda, biurko zrobione ze skrzynek i wiele innych przedmiotów. Do robienia zdjęć The Workmans wykorzystali Canona EOS R z obiektywem Canon RF 28–70 mm f/2L, lampy Profoto A1X oraz Profoto B1X ze 150-centymetrowym ośmiokątnym dyfuzorem.
Nowe zdjęcia będą pojawiały się na Instagramie COVIDwear, wiec koniecznie tam zajrzyjcie.
Interesujesz się grami wideo? Wypełnij naszą ankietę. Dzięki za pomoc!
COVID-19 — Środki bezpieczeństwa
W obliczu zagrożenia, jakie niesie koronawirus COVID-19, warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze