”Najrzadszy obiektyw podczas pandemii”, czyli papier toaletowy z soczewką

Przyznacie, że po takim tytule złapaliście się za głowę i zastanawiacie się, co ja najlepszego wypisuję. Jednak to prawda. Jeśli chodzi o dziwne obiektywy, to od razu trzeba połączyć ten temat z przyjacielem naszej redakcji – Mathieu Sternem z Francji. Jego pomysły zaskakują coraz bardziej.

”Najrzadszy obiektyw podczas pandemii”, czyli papier toaletowy z soczewką
Źródło zdjęć: © © Mathieu Stern / [www.mathieustern.com](https://www.mathieustern.com/)
Marcin Watemborski

17.04.2020 | aktual.: 26.07.2022 14:56

Kiedy koronawirus SARS-Cov-2 zaczął rozprzestrzeniać się w Europie, ludzie popędzili do sklepów i zaczęli wykupywać makarony, ryże i papier toaletowy. Ten ostatni ma wiele zastosowań, co udowodnił Mathieu Stern.

Bloger stworzył najrzadszy (o ironio) obiektyw widziany podczas całej pandemii. Składa się z rolki papieru toaletowego, mocowania, przysłony oraz oczywiście soczewki. Ba, ma działający system ustawiania ostrości! Dzięki przesuwaniu rolki przód-tył na specjalnym mocowaniu można złapać ostry obraz.

I Made a CAMERA LENS out of Toilet Paper

Trudno wymagać, by taki obiektyw pozwalał zrobić dobre zdjęcia, ale na pewno była przy tym kupa śmiechu. Mathieu skwitował swoją pracę krótko: "Możesz powiedzieć, że rezultaty wyglądają jak g*wno, ale to normalne w przypadku obiektywu z papieru toaletowego". Nie śmiałbym zapytać o jego doświadczenie w tej kwestii.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Więcej zdjęć znajdziecie na blogu Mathieu Sterna.

COVID-19 - Środki bezpieczeństwa

W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)